Watchmen

• USA Watchmen
Akčný / Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2019, 8 h 43 min (Minutáž: 52–63 min)

Tvorcovia:

Damon Lindelof

Predloha:

Alan Moore (komiks)

Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Frances Fisher, Louis Gossett Jr., Andrew Howard, Jeremy Irons, Don Johnson, Jacob Ming-Trent, Tom Mison (viac)

Seriál Watchmen od výkonného producenta Damona Lindelofa (Ztraceni, Pozůstalí z produkce HBO), zasazený do alternativní historie, v níž jsou maskovaní strážci postaveni mimo zákon, vyvolává nostalgické vzpomínky na původní stejnojmennou komiksovou klasiku. Přesto se v tradici díla, které ho inspirovalo, snaží jít zcela originální cestou. V čele hereckého obsazení stojí Regina Kingová, představitelka Angely Abarové, nositelky dvou masek – hlavní vyšetřovatelky policejního sboru v Tulse a také matky tří dětí. V seriálu se dále představují Jeremy Irons v roli stárnoucího a panovačného lorda z britského panství, Don Johnson jako Judd Crawford, náčelník policie v Tulse, Jean Smartová coby federální agentka Laurie Blakeová a Tim Blake Nelson v roli detektiva jménem Looking Glass. (HBO Europe)

Recenzie používateľa Foltest k tomuto seriálu (10)

Watchmen (2019)

Watchmeni mě velmi příjemně překvapili. Především si mě získal precizně napsaný děj s množstvím zvratů, velkým množstvím dějových linií a spoustou časových rovin, jež se různě prolínaly. Hlavním negativem celého seriálu je jistě všudypřítomná liberální propaganda a naprosto bizarně upřednostňované téma rasismu. Když nad tímto ale přivřu oči s tím, že to je prostě nutné zlo, tak dostanu opravdu velmi slušnou podívanou. Oceňuji, že u toho člověk musí přemýšlet, a že až do posledního dílu opravdu neví, co ho čeká a o co se přesně za jeho zády hraje. Ano, závěr, například konec senátora Keena, byl trošku zvláštní, ale naštěstí opravdu jen trochu a něco smysluplně ukončit, není vůbec jednoduché. Natožpak tak rozvětvený seriál, jakým Watchmeni dozajista jsou.Hudební doprovod je dokonalý a mnoha scénám dodává tu správnou gradaci. Celý mysteriózní děj s Ozymandiasem je dokonalost sama. Svou někdy fraškovitostí si mě zcela získal. Záporáci jednají promyšleně a především všechno obestírá ten všeobstupující závoj tajemna. Watchmen tak rozhodně můžu doporučit každému ke zhlédnutí. ()

Je léto a dochází nám led (2019) (E01)

Jasně, je to plné liberální propagandy, ale tak člověk k tomu prostě musí přistupovat s nadhledem. Zatím se mi to i docela líbí. Svět je zajímavý a těším se, jak se příběh vyvine. ()

Válečnické umění komančských jezdců (2019) (E02)

Epizoda se mi, obdobně jako předchozí, líbila. Dostal jsem to, co jsem očekával. Děj se vine zajímavě a já jsem zvědavý, co nás bude čekat v dalších dílech. Především se mi líbí precizně popsaná alternativní realita, která mě zcela uchvátila. Nejvíce mi vadí, ta všudypřítomná libpropaganda, která z toho prostě stříká na všechny strany, ale tak věděl jsem do čeho jdu, takže člověk to jednoduše musí brát s nadhledem. ()

She Was Killed by Space Junk (2019) (E03)

No, zatím jsem stále spokojený. Všudypřítomná lib-propaganda přetrvává, ale s dějem jsem spokojený. Těším se na další díl a dokonce má seriál i napětí. ()

If You Don't Like My Story, Write Your Own (2019) (E04)

Tak musím říct, že jsem navýsost spokojený. Příběh mě chytil. Zajímá mě to a těším se, jak se to všechno vyvine. Navíc to má nepostradatelnou esenci tajemna, což ocením vždy. O lib-propagandě už asi ani není nutné nic psát. ()

Little Fear of Lightning (2019) (E05)

Výrazně lepší než předchozí díly. Tady se to teda rozjelo a ten závěr byl prostě dechberoucí. ()

This Extraordinary Being (2019) (E06)

Boha tak tady seriál úplně rezignoval na děj, hlavně, že divákovi až před nos nacpal pořádný kus lib-propagandy. Jsem tolerantní a normálně to ve Watchmenech prostě vždycky nějak překousnu, ale tady už to teda překonalo všechny hranice. Vždyť ta epizoda byla celá jen o tom, jak jsou všeichni běloši rasisti. Tady se snad neobjevila ani jedna kladná bílá postava. Úplně všichni byli antagonisté. No, doufám, že v dalších dílech se už bude normálně pokračovat v současnosti a já dostanu ten skvělý, napínavý příběh, na který jsem zvyklý. ()

An Almost Religious Awe (2019) (E07)

Začíná se mi to opravdu líbit. Děj je řádně zamotaný, ale už se nám to konečně začíná rozplétat. ()

A God Walks into a Bar (2019) (E08)

Naprosto výjimečná epizoda, která si mě získala pro celý seriál. Ty hrátky s časem jsou prostě úžasné. Nejradši bych to celé zhlédl ještě jednou, protože seriíl je naprosto famózní dílo. ()

See How They Fly (2019) (E09)

Důstojné zakončení seriálu, se kterým jsem velmi spokojený. Oceňuji, že byl opravdu natvrdo uzavřen a nezůstaly žádné neukončené dějové linie. Ano, spousta věcí v závěru sice nebyla nijak dechberoucí, ale uzavřít nějaký příběh tak, aby to dávalo smysl, není vždy jednoduché a já proto můžu říct, že poslední epizodu považuji za kvalitní standard celého seriálu. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

Kámoška Spider-Mana míří na Amazon

20.06.2021

Přestože studio Sony Pictures uzavřelo nedávno distribuční spolupráci se streamovacími službami Disney+ a Netflix, svůj nejnovější spidermanovský spin-off pošle údajně na Amazon Prime Video. Silk –… (viac)

Filmový Blade má novou scenáristku

Filmový Blade má novou scenáristku

06.02.2021

Marvel zase jednou přepisuje historické tabulky. Vůbec poprvé totiž najal pro jeden ze svých filmů – konkrétně filmového Bladea – černou scenáristku. Stacy Osei-Kuffour má na kontě několik velice… (viac)