D.Moore

Nedělám to, ale z Watchmen se stane výjimka - protože se zdá, že seriál budou tvořit propojené povídky (a taky abych trochu vyvážil hejtování), budu hodnotit díl po dílu. Tenhle první je... Skvělý. Alternativní rok 2019, generace po událostech ze Snyderova filmu (na knihu upomínají pršící olihně), USA, ve kterých se prezidentem nestal Ronald Reagan, ale úplně jiný herec, obávaní anarchisté v Rorschachových maskách. Celý ten svět vypadá velmi slibně a promyšleně, ačkoliv se toho o něm vlastně moc nedozvíme a odhalujeme to z různých náznaků. Příběh se mi líbil moc - samozřejmě když začíná obrovským KKK lynčováním, věnuje se pak logicky tématu rasismu, a pokud to někoho překvapuje nebo pobuřuje, má zřejmě nějaký svůj osobní problém a dívat se nemusí. My ostatní jsme si mohli užít perfektně vypointovanou povídku s velkým příslibem do budoucna. Vážně mě zajímá, co bude dál, protože otázek mám hodně a dělá mi to docela radost. ()

Kaka

Vizuální koule Snyderova opusu to sice nemá, stejně tak promakanou estetiku i temný fikční svět se svými vlastními pravidly, ale pozor. Není to úplně daleko. Zdánlivě nereálný počin navázat tam, kde Snyder skončil se se svým filmem se podařil a vůbec to není špatné. Místy je to příjemný mix retra s modernou stejně jako o dekádu dříve, efekty slouží příběhu a ne naopak a je zcela zřejmé, že hlavní stavební kameny celého tohoto kolosu se snaží tvůrci seriálu ctít co možná nejvíce. Takže bude velmi zajímavé sledovat další díly. ()

maddy

Prakticky typický Lindelof (The Leftovers, Lost) - tisíc otázok, žiadna odpoveď a mňa už skutočne nebaví mu dávať znova šancu len, aby mi v deväťdesiatej šiestej sérií konečne priniesol nejaké ozrejmenie. Seriálový Watchmen tak predstavuje síce potenciálne zaujímavý svet, ale čo z toho, keď divákovi nie je počas celej prvej hodiny predložené ani jedno vysvetlenie kto je kto, aké sú vzťahy medzi postavami, čo sa to vlastne deje a ako tento svet funguje. Komixu znalí diváci sa zorientujú možno lepšie, ale vzhľadom na, že z toho HBO chce mať ďalší seriálový hit, tak týmto prístupom si masy jednoducho nezíska. Vo výsledku tak priemerný pilot, ktorý ma viac unavil z toho, že mám zase dlhé hodiny čakať na čoby len jedno vysvetlenie, namiesto toho, aby som si seriál užíval od prvej minúty. Nie, ďakujem Lindelof, už viac neprosím. ()

M.i.k.e

well...fuck it...miluju komiks i Snyderův film a tohoto jsem se bál,ale s prvním dílem jsem spokojen.Sice nemá s komiksem prakticky nic společného,ale má fajn herce,solidní vizuál,slušnou atmosféru a dobrý soundtrack.K ději se sice zatím nemá moc cenu vyjadřovat,protože Lindelof,jak je jeho dobrým zvykem,servíruje víc otázek než odpovědí.Nezbývá než doufat,že se v dalších dílech dozvíme víc.Je tu každopádně slušně našlápnuto k tomu,aby mě Lindelof začal znovu fascinovat jako se mu to povedlo s Leftovers...85% ()

kenkaku

OK... film znám, komiks ne. Takže úvod do “nového světa” mi přišel celkem odfláknutý. Proč prší kreveto-medůzy? Jako ono jsou dva tábory? Proč je tam Adrian Veidt? Proč vypadá policejní vznášedlo jako vznášedlo Nite Owla? Nebo vysvětlit co je “redfordovné”. Ani prd. To mi vadí. Vyvažuje to hromada známých tváří (až mě to prekvapilo) a odpovídajíci PG zařazení. ()