Psi nenosia nohavice

(festivalový názov)
  • Česko Psi nenosí kalhoty (viac)

Hlavnímu hrdinovi filmu o ztrátě, lásce a sladkobolném bytí, jehož hraje helsinský rodák Pekka Strang, se v jezeře tragicky utopí žena (Ester Geislerová). Tato temná událost, která se navíc odehraje před zraky jejich malé dcerky, Juhu neustále pronásleduje a znemožňuje mu navázat vztah s lidmi. Setkání s dominou Monou však všechno změní. Juha začne být závislý na dušení a Mona mu ho ráda dopřává – nezacházejí však už příliš daleko do temného světa? (Bionaut)

Mackoun

Když je člověk takzvaně v prdeli... uvězněn na pomezí mezi touhou žít a touhou zemřít, zatímco ideální východisko neexistuje. “Naštěstí” se občas objeví únikové okénko plné střepů, za kterým vás sem tam za doprovodu řezavé bolesti ohřeje pár pomíjivých paprsků světla, pro které se snad většina z nás nebude muset nikdy vyklánět. ()

KosiR_ksr

Seveřanům vlastní "ujetá komedie" mísící se s nápaditým psychologickým dramatem o sadomasochistické dvojici podivínů. Film by nejspíš dostatečně nevyzněl nebýt alespoň několika poměrně detailních sadistických scén. Ty ale mohou film někomu znechutit. Člověku, který je špatně snáší, bych film příliš nedoporučil a nebo mu poradil zavřít oči jako to během filmu dělala moje manželka: "Už je po té scéně?" ()

Rathalos

Severania sa zase raz vyznamenali,bizarnost v podobe tejto dramy,na ktorej nebolo nic vtipne ani romanticke,no uchylnosti nechybali,nikdy nepochopim ako niekoho moze toto vzrusovat,ale to nebudem riesit,je to kazdeho osobna vec,ale ako film to fungovalo velmi dobre,herecke vykony boli super,hudba sa mi tiez pacila,pri jednej scene ma bolel cely clovek a zaver tuto temnu psychologicku zalezitost cele odlahcil,takze posielam pozdrav do Finska a Lotysska...:-) ()

Rockerman

Juha je výborný chirurg a zdánlivě normální, ale jeho největší sexuální rozkoší je pohybovat se na hranici mezi životem a smrtí, pomocí dušení! Vypadá však, že jeho uspokojovatelka Mona je jěště úchylnější, než on sám. Výborně natočeno, ale moc mě to nebavilo. ()

Evander

Tohle je rozhodně hodně zajímavý počin, který nabízí hodně netradiční pohled na něco, co se vlastně dá i těžko popsat, a tak je to i s celým filmem, který podle mě není ani špatný ani dobrý. Primárně je hlavně zvláštní. Jednoznačně ale musím říci, že komedii jsem v něm nenašel, a to ani hořkou/černou. Žánrově je film podle mě čistým psychologickým dramatem a nedívá se na něj úplně snadno. Místy je zajímavý a dokázal mě vtáhnout trochu do děje, ale místy bylo jeho sledování spíše utrpením. Podruhé bych si ho jistojistě nepustil. 62% ()

horovska

Úplně ,,jiný” film o lásce. Touha a stesk po zemřelé ženě dovede Juhu až do SM salónu, kde si při praktice dušení vrací chvilky se svou láskou. Vtipné chvilky střídají ty silné. Jak jsem u Finských filmů zvyklá, dokážou se na vážné věci dívat z různých perspektiv, tahle by mne nenapadla. Výborný film! ()

Dave Lister

Psi nenosí kalhoty je velmi zábavná, ale velmi bizarní romance s komedialními prvky. Jde o velmi originální příběh, který svým obsahem může mnoho lidí šokovat. Nejsem si jist, jak k tomuto dílku přistoupí většinový divák. Ten možná tento film ani neobjeví. O tom, že si však tato malá uchylná záležitost najde svého diváka však nepochybuji. Je to totiž tak zábavné a tak jedinečné, že i zakrytým puritánům by mohlo srdíčko zaplesat. Je možná dobře, že jsou tyto filmy okrajové, protože snímky tohoto typu, mají své kouzlo právě v tom, že nezaplavují reklamní plochy a multikina. Mě si tato krásná a ulítlá romance získala. ()

mira.l

Jako každej jsme nějakej, mně by ani tak nevadilo, že se to zaobírá řekněme "úchylným" tématem, koneckonců proto jsem to stáhnul:). Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale postupně ten optimismus nad tím, že to bude nevšední, ale zajímavá podívaná, nějak vyprchával, celá "úchylárna" spočívala v tom, že pejsek, který koukal jako když neumí do pěti počítat, musel na čtyři, dostal obojek a panička ho trochu přidusila igeliťákem, a skončilo to vlastně tím, že jsem poté, co mu "panička" vytrhla zub, zvolal "Ty vole, von se snad sebere a vodejde. No doprdele fakt že jo." Závěrečná sekvence v tom klubu tomu nasadila korunu jako že už totálně, pan doktor tam v tom panoptiku působil tak nějak jako pěst na oko. Že mu v hubě chyběl jeden zub, to na něm byla asi ta nejmenší vada na kráse. Jo a ještě jedna věc.... to jako tu skleněnou kouli, těžítko nebo co to vlastně bylo, rozmáčk v dlani?? Hmmm..... ()

SurbPsycho

Ja som divák trochu citlivý na tieto severské filmy. Sú pochmúrne a melancholické a máte chuť sa minimálne zabiť. Po chvíli sa však tento nežne mátožný príbeh premenil na bizarnú romancu, ktorú si človek s rozjareným úsmevom na tvári patrične užil. Zakončenie bolo skvostné a Vám sa ten rozjarený úsmev ešte znásobil. Situácia sa v momente, alebo ako sa hovorí "Akoby si bičom plesol" tak odľahčila, akoby Vám spadol zo srdca obrovský šutrák - a vy ste konečne mohli "vypustiť pejska z klece" ...Čisto metaforicky... ()

Voyer

Nudná sračka. Většina filmu je jen čekání na to, až se to konečně doplazí do nudného konce. Jedna hvězda za lyrický začátek, který mě dost navnadil, celkem dobrou hudbu na samém konci a fakt, že z toho neudělali naprostou vanilla podívanou, ve které by ústřední dvojice v závěru zahodila klec na čuráka a strap-on a vrhla se v misionářském objetí do čistě ustlané postele. Strašně, ale opravdu hrozně tomu chybí fantazie. ()

SAINTS

Psi nenosia nohavice je vo vysledku ponuka priaznive posolstvo,že laska sa da preživat všeljakymi a nie vždy prave spoločensky prijatelnymi spôsobmi. ()

iz67

Takova finska lovestory. Aniz bych si stezoval, tak kvalita scénáře se snazi byt vyvazena biazrnostmi. Ok, ale staci to !? ()

solisoli

Psychologicko úchylácka dráma zo severu. Dej rozpráva príbeh kardiochirurga, ktorý sa nevie zmieriť s tragickou smrťou manželky a aj posmrtne hľadá spôsoby, ako si ju oživiť. Jedna z možností je navštevovanie úchylbordelu, kde postúpi terapiám, ktoré ho spájajú so svojou zosnulou manželkou, kedy tento odborník kardiochirurg nakoniec zapadá do klubu úchylákov. Slušné herecké výkony ponúkajú kvalitnú dramatickú podívanú. ()

Leonisa

Jedná se o čisté drama. Hledáte-li komedii, pusťte si něco jiného. A doporučuji nekoukat na film před návštěvou zubaře. Film na mě působil jako torzo a zanechal ve mně spoustu otázek ohledně děje a postav. ()