Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Recenzie používateľa Arkagas1989 k tomuto seriálu (3)

Elita (2018)

Elita je seriál, který mě hodně bavil a doufám že 4.řada nezklame. Psychologický pohled mezi ty, jenž se nemusí trápit skoro ničím, do doby, než jeden z nich zabije svou spolužačku a díky penězům jeho matky nejde do vězení. Co všechno je potřeba k tomu, aby lidé pochopili co je nespravedlnost a boj na vlastní pěst. Všechny postavy mají nějaké své problémy - jsou bi, gay, chudí, rodiče jedou v nelegálním obchodu, rodiče jsou ortodoxní muslimové atd.. miluju ty postavy - Lu, Guzmán, Polo, Samuel, Marina, Carla, Valerio, Ander, Omar, Nadia a Cayetana se mnou strávili skoro 30 hodin a ani jednou jsem se nenudila. Kdo hledá něco odpočinkového, kde ale nechybí napětí a není to úplná hovadina, tak rozhodně doporučuju. A kdo by tu poznal některé herce z papírového domu, tak se nemýlí :) ()

Série 4 (2021) (S04)

Znovu se vracíme na Las Enchias, ale pod vedením nového ředitele, který se na školu dívá z pozice CEO. Azucena byla vyhozena a společně s novým ředitelem přichází do školy nově i jeho tři děti - výrazná Ari a její sestra a bratr, který se vrhá do románku s Omarem a Anderem, ze staré skvadry nám zůstal Samu, Guzmán, Cayetana a moje oblíbená Rebe.Jak už je zvykem, na téhle škole není nic jen tak a tak se přidává i francouzský princ Phelippe. Zatím co první tři série byly docela obstojným thrillerem, kde se děj točil kolem vraždy, zatím poslední série se točí hodně kolem vztahů, sexu, svědomí, odhodlání a životních hodnot. Nic to tomu ale neubírá, a jsem spokojená. ()

Série 6 (2022) (S06)

Elita - skupina středoškoláků studujících na Las Enchias - výběrové škole pro vyvolené. Většina z nich pochází z velmi bohatých rodin a jedná se vlastně o smetánku v náctiletém podání. V první sérii jsme byli svědky vraždy, takže jsem byla nadšená, že se sem dostal španělský seriál, který je sice plný pozlátka, ale zároveň se jedná o thriller s přesahem. Postavy Vám rychle přirostou k srdci a i když se jedná o náctileté, jejich problémy by asi nechtěl řešit nikdo z nás. Následující řady se motaly okolo dramat v rodině, drog, alkoholu, závislostech, lásce a 5. řada vyústila znásilněním mezi kamarády. Tak pokud tohle stále nikomu nestačí, tak byl zatčen otec tří hlavních aktérů a ředitel školy pro vraždu a ten chce samozřejmě ven.  Jelikož zabil ale milého jedné z hlavních postav, je jasné, že budeme v 6.sérii pozorovat její vývoj, city a myšlenky. Mezitím Isadora bojuje o spravedlnost a chce pomstu za své znásilnění a na scénu se dostávají dvě nové postavy - mladí influenceři, kteří mají dělat promo škole, ale borec je násilník a dostáváme se tu k tématu domácího násilí.  A zase - coming outy, vražda, vztahy, hromada drog a alkoholu a oproti tomu bezmoc, láska, odhodlání a poznávání duší pod povrchem. Jejich tužeb, přání a snů. Už to sice nemá takovej drive jako předešlé série, ale pořád mě to baví.  Moje hodnocení: 7/10 ()