Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Recenzie používateľa wesi96 k tomuto seriálu (2)

Série 5 (2022) (S05)

8/10. (Menší Spoilery) Nemám ještě uspořádané myšlenky.. 5 série totiž pracuje, nebo lépe řečeno, začíná pracovat s vážnějšími tématy. A seriál má hned o něco jinší smysl, teď už to totiž není o té kriminalitě/o nějaké vraždě, teď to jede přes vztahy, přes hrozná témata a ono to je dobře, že se na to poukazuje a že se o tom mluví, jen stylem jak je to natočené, tak se vám to dostane tak moc pod kůži až mi to nedělá dobře. Stále si stojím za tím, že Elite měla svůj peak na konci 3.série, ta by fungovala i jako výborné finále seriálu, ale jakýmsi způsobem jsem rád, že se vydali tímhle směrem. I když tam nemáme už valnou většinu původního castu (nejvíc mi chybí Guzmán), tak to funguje. Taktéž tahle sezona vybočuje z těch dosavadních snad nejvíce. Nemáme tady milion flashfowardu na něcí smrt apod, to se mi líbilo a to taky podle mě zkazilo tu čtvrtou sérii, která se snažila moc tlačit na standard seriálu. Tvůrci se asi báli reakce diváku. Nejlepší charakter development v této sérii má asi Phillipe. A finále nám naznačovalo, že příjdeme o další dvě OG postavy? Snad ne. Podle mě tvůrci mají slušně našlápnuto na pokračování a udělali by nejlíp kdyby oznámili, že 6. série bude poslední. ()

Série 7 (2023) (S07)

3/10. To, co kdysi bylo úžasné je teď.. no víc než strašné. Nové postavy úplně ploché, za celou dobu mi nepřirostli nijak k srdci, což se divím, protože když nám ve 4. sérii představili nové postavy, tak to bylo jiné. Elite pro mě byla vždycky srdcovkou, líbili se mi i novější série, ale tahle jakoby ztratila všechno. Netuším čím to je, ale děj mi přišel strašně natahovaný, místy dost nudný a předvídatelný. Jsem jedině rád, že už to nebudou dál ždímat a 8. série bude poslední. Nejlepší děj téhle série byl kolem Isadory, její rodiny a nečekaná smrt na závěr, byla sice uspokojivá (co se týče dané postavy), ale jinak nic. ()