Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Recenzie používateľa Lachtaan k tomuto seriálu (6)

Série 1 (2018) (S01)

Netflix v květnu zavelel a prostřednictvím pár skutečně poutavých seriálů mi odepřel filmy, abych se mohl až nezdravě rychle vrhnout na dva španělské klenoty. Tím prvním je stále nepříliš známá Elita, seriál z jedné na oko nenápadné střední pro snoby, seriál, který na první pohled vypadá jako vyrobený pouze pro teenagery. Dle mého názoru je pravda ovšem úplně jinde, jelikož já jsem na čistý obsah pro mládež vysazený už několik let a tenhle seroš mě neuvěřitelně chytnul. Ze začátku mi pár dílů trvalo se zorientovat v postavách, pak se ale dostanete mezi ně a už není cesty ven. [viděno na Netflixu] ()

Série 2 (2019) (S02)

Druhá řada s sebou přinesla dvě dneska již klíčové postavy a jednu z nich jsem si rovnou extrémně oblíbil. Svérázná Rebe krásně rozvířila monotónní chování původních “obyvatel” Las Encinas a vztahy se mohly začít ještě více komplikovat. Fakt, že dost dlouho nevíme, jestli se tentokrát vše točí opět kolem vraždy či jenom útěku nebo únosu, hodně přidává na poutavosti. Jediným úskalím se pro mě stává narůstající počet homosexuálů. Pořád nechápu, proč se to v současnosti musí tlačit naprosto všude. [viděno na Netflixu] ()

Série 3 (2020) (S03)

Oproti přírůstkům druhé sezóny ta třetí přináší dva nejotravnější aktéry za celou historii Elity a hodně si tím pošramotí celkový dojem. Jeden z těchto nově příchozích udělá z jedné z klíčových postav předchozích dílů totálně nezáživný charakter a druhý ještě víc “na sílu” rozšíří reklamu na LGBT komunitu. Nynější vražda uděluje divákovi řádnou satisfakci, jinak ale Elita disponuje už větším množstvím chyb, než bylo doposud snesitelné. [viděno na Netflixu] ()

Série 4 (2021) (S04)

Po urputném čekání konečně na Netflix dorazil jeden z jeho populárních kousků, které jsem já v době jejich objevení dal téměř na jeden zátah. První tři řady byly obrovská pecka z prostředí problémových teenagerů, jejichž nekompromisní peripetie dokáží zabavit i diváka, co by si jinak středoškolskou "telenovelu" už vůbec nepustil. Čtvrtá řada otevírá takovou pomyslnou druhou část celého seriálu, už jen proto, že nám z původní sestavy zbyla jen hrstka oblíbenců. Nově příchozí postavy jsou sice extrémně otravné a pochybuju, že s nimi budu sympatizovat v očekávané páté sezóně (kterou by to klidně mohlo skončit), naštěstí se ale zasloužily o úctyhodnou tajemnou dějovou linku, s jejímž rozuzlením jsem v porovnání se zdejšími čísly dost spokojený. [viděno na Netflixu] ()

Série 5 (2022) (S05)

Někdejší pecka Netflixu se už dodrápala do takových končin, že jsem ze začátku letošní osmice epizod myslel, že už nebudu schopný dokoukat. Linka s další vraždou už na diváka nedokáže ani trochu zapůsobit, dění z loňska se použije jen jako výplň hluchých míst a brzy se po něm slehne zem a to hlavní - nově příchozí - nejsou ničím jiným než otravným nástavcem. Až mi nejde do hlavy, že tohle furt patří k seriálu, který jsem předloni opěvoval jako nejlepší španělský výplod. [viděno na Netflixu] ()

Série 6 (2022) (S06)

Je velká škoda, kam se Elita musela v průběhu svého působení propadnout, její počátky jsem miloval, abych nástavec od 4. série skoro nenáviděl. Ale až doposud. Pátá řada mě skoro bolela dokoukat, nerad ale nechávam věci otevřené a dojel jsem s velkým sebezapřením. Oznámení nynější šesté sezóny v tak krátkém rozestupu mi už chtělo pít krev, když jsem ale zkusil a vydržel, nejde vůbec o takový průser, jak bylo prezentováno hlavně skrze naprosto přepálený trailer. Ano, stále jsme ve vodách průměru, stále se spousta postav chová naprosto idiotsky, ale svým způsobem jsem se dokázal na tuhle skvadru adaptovat a s konečně slušným cliffhangerm tu budu i u té (bohužel?) oznámené sedmé sezóny. [viděno na Netflixu] ()