Na nože

• Česko Na nože (viac)

Keď slávneho autora detektívok Harlana Thrombeyho (Christopher Plummer) nájdu mŕtveho v jeho sídle tesne po oslave 85. narodenín, na mieste činu sa záhadne objaví svojrázny a šarmantne neodbytný detektív Benoit Blanc (Daniel Craig). Postupne sa zoznamuje s členmi rozhádanej excentrickej rodiny aj s oddaným služobníctvom, aby rozmotal sieť dômyselne utkanú zo lží a poloprávd a vylovil z nej pravdu o smrti starého pána. (Forum Film SK)

Kikinn_

Velmi hezky natočený příběh se super příběhem který je lehce na pochopení a přesto to má tak super plottwist. První polovina je fakt super a druhá už to trochu hůř doťukně ale jinak super. Zase to není můj oblíbený žánr ale tohle bylo dobrý ()

Tadas

K dokonalosti tomu trošku ještě chybí. Nevím, ale měl jsem problém Danielu Craigovi tuhle roli uvěřit, neseděl mi tam tak dobře jako v bondovce. Ana de Armas ovšem jako vždy úžasná... 80% ()

HFJNTT

Film Na nože je opravdu brilantně zpracovaný. Režisér Johnson promyslel scénář (který sám napsal) do posledního detailu a s každým dalším zhlédnutím najdete něco nového. Děj se odehrává ve vysokém tempu a pracuje s mnoha dialogy a po celou dobu napínavou atmosférou. Vše je doplněno pěkným vizuálním a hudebním podkladem. Divák už od začátku sbírá dílky do skládačky, které do sebe na konci perfektně zapadnou a film vyvrcholí vcelku neočekávaným rozuzlením. Tato krimi komedie je dobře herecky obsazená a za zmínku stojí poukázat na skvělé herecké výkony Any de Armas a Daniela Craiga, který se do této role perfektně hodí. Velmi se mi líbila originalita a nápaditost. ()

Mishi

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie , výborné spracovaná detektívka , hviezdne obsadenie, scenéria, hudba, niečo na štýl Agatha Christie . Daniel Craig vo veľmi zaujímavej postave- detektív, spočiatku vyzerajúci ako nestranný pozorovateľ so svojským miestami až humornými prejavom, celkovo zaujímavé spracovanie, už od začiatku prechádzate úlomkami , ktoré napokon pekne splynú do kompletného príbehu a už keď si myslíte, že to máte vyriešené ... nie je to tak :) Pre mňa zaujímavý počin . ()

A_Shearer

Bylo to vlastně docela nápadité. Leč v důsledku to na mě nějak moc nefungovalo, bylo to vlastně opravdu až příliš jako teta Agáta, byť se to dlouho tvářilo, že ne. Být skutečně drsní nenašli tvůrci odvahu. Ani vsadit na klíčovou postavu, které bude člověk fandit, takže divák zůstane tak trochu mimo emocionální zásah. Craig ze svého charismatu nepředvedl taky skoro nic, škoda. Lepší průměr, ale nečekejte žádný zázrak. ()

milos.lacika

kaslem na to. nie je to cistych 5 hviezd, ale 90% je uplne so ctou. malokedy vidno film, ktory ma hlavu a patu, doslova hviezdne obsadenie, hercov, ktori so do morku kosti uzivaju kazdu minutu na platne a ktory vo vas zanecha dobry pocit. a presne toto je ten pripad. pribeh, v ktorom som sa vyborne orientoval. hersi, ktorych som si doslova uzival. Craig famozny so skvelym akcentom. anna krasna a jemna. ostatok ansamblu v plnej polnej, v ktorej si uzivaju jednotlive aj hromadne sceny. filmarska radost. a ca diera v siske :):):) ()

Marecx

Osobne som cakal nieco viac. Casting bol namakany a tak aj moje ocakavania. Ale v podstate som sa nudil. Malo to par vtipnych momentov, ale medzi tym vela vaty. Daniel Craig a aj Ana de Armas patria medzi mojich oblubenych, ale tu ma nezaujali. Este, ze to ciastocne zachranoval Chris Evans. ()

EPA

Vřele doporučuji všem milovníkům klasických detektivek! Daniel Craig je v roli detektiva uvěřitelnější než jako James Bond. ()

Lapedro

Vyborny film so skvelym obsadenim, a mozno nie az tak necakanym zvratom ale napriek tomu skvele zahrany. Potesil Daniel Craig, ktoremu som uveril vsetko aj moja oblubena Ana de Armas, ktora sa herecky neuveritelne posunula, a aj napriek tomu, ze nehrala nijaku nastylovanu panicku, nemohol som z nej spustit oci. Tesim sa na tychto dvoch hercov v novej Bondovke :). Zvysok osadenstva sa snazil no niektore postavy boli obsadene znamym menom uplne zbytocne vzhladom na dlzku ich posobenia v samotnej snimke. Potesilo aj to, ze napriek tomu, ze to bola v podstate kriminalka, nechybalo mnozstvo velmi vkusne vsunutych vtipnych momentov a hlasok, ktore uvolnovali atmosferu, neposobili vsak rusivo a ani nerobili z filmu komediu. ()

vinson003

No, těšil jsem se, že to bude něco jako dokonalá lež, příjemná detektivka ala agatha christie. Ale nikoli. Byla to hovadina, kdy zápletka, tedy přibližná, byla známá už od půlky, to by Agatha rozhodně nedovolila, proto zklamání, dokonce jsem chtěl odejít...fuj...prvky parodie hlasů a bláznivého chování do pořádné detektivky nepatří...lyrika dokonalé lži nikde, bral bych to komorní...no další ze tří nedávných zklamání...parazit, tohle a to o těch striptérkách s džej lopezovou...ach jo ()

vampvegetar

zdola-hore, nižšie-hore, cez 2 kopce, tak mi "hadicovým grafom" pripadal film, začne mierne dole ( prirýchle dialógy, ťažko sa dostať do deja a pamätať kto čo robí/il a DC len v kľude sleduje a ja som sledoval unikátne vystavaný dom ). Ďalej dej dôjde prvému vrcholu, začne sa vážne pátrať a ukážu sa "dôvody a tajnosti" vedúce k potencionálnym páchateľom a začína to byť priam "zábavné", ešte okorenené "vracajúcou" zdravotníčkou. Vtedy dôjde k útlmu, "vrah-nevrah" je odhalený/á, no film opäť zaberie, lebo dochádza k nečakaným udalostiam ( už som tušil, že bude prequel-vrah ) a v závere sa to pekne ponapája. A DC si to herecky ( ako "dovolenkujúci a vyšetrujúci končiaci 007" ) dôstojne užíval i keď mal hluché a slepé chvíľky, podobne ako narýchlo urobený "nebožtík" a "babka", ktorej rečový výkon nestál ani za babku. ľahké, no svieže 4* ()

ilegal1983

Skvele,skvele od rezie az po detektiva a dobro ztelesnejucu Anu.Zapornu rolu som jej moc nezral ale teraz ma prekvapila.... Ako tak rozmyslam vlastne nemam co vytknut a mozem vam to jedine doporucit.Akorat by som vyskrtol zaner komedia pretoze film som isiel sledovat s tymto naladenim no zvrat asi zapricinil o to pozitivnejsie pocity.Rozhodne ide o cistokrvnu detektivku s perfektnym scenarom,reziou a hercami.90% ()

Zemi_

Za mě perfektně napsaný scénář. Role hercům rozděleny výborně, Craig mi tam velmi seděl, Jamie Lee Curtis taktéž. Občas mi neseděl nějaký překlad, ale absolutně mi tonezkazilo dojem z celého filmu. Zábavné a nebyla chvilka, kdy bych nebyl vtáhnutý do děje. Za mě perfektní a doporučuji. ()

Vaso

Parádně jsem si to užil. Detektivka s nábojem, nutící neustále přehodnocovat kdopak za tím stojí a v neposlední řadě i zábava. Nenašel jsem místo kde by dej nějak zaškobrtnul nebo se byť jen na chvilinku zarazil. ()

majorzeman13

Povedená,parádní.zábavná detektivka ve stylu Agáty Christie. K tomu si připočtete hvězdné herecké obsazení v čele s Danielem Craigem. Režie,scénář,kamera - skvělé řemeslo ! Filmový Nový rok nemohl začít lépe.......Doporučuji vidět ! Stojí to fakt za to ! ()

marcoss

Za mna velmi dobry film. Ma to humor, ma to napatie, prekvapenie, dobre herecke obsadenie. Zaciatok trosku zdlhavy, ale potom to uz ide a vy nechcete aby to skoncilo. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

Ana de Armas v romantice s Chrisem Evansem

03.12.2021

Místo kolegů z marvelovek se v romantické komedii od streamovací služby Apple TV+ sejdou kolegové z detektivky Na nože. Snímek Ghosted režiséra Dextera Fletchera (Rocketman, Bohemian Rhapsody)… (viac)