Astronautka Lucy Colová pluje v nekonečné temnotě vesmíru, v očích se jí odráží modrý mramor Země a v jejím nitru se mísí pocit strachu a úžasu. Jen pár vyvolených spatřilo planetu z této perspektivy. Lucy ve své kosmické osamělosti vnímá současně majestátní sílu a relativní bezvýznamnost. Nakolik jí tahle transcendentální zkušenost změní život? Ve snímku inspirovaném skutečnými událostmi se Natalie Portmanová představuje v hlavní roli astronautky Lucy Colové, která díky své touze po dokonalosti pronikne mezi pevně semknutou skupinu mužů v NASA. Poté, co uskuteční svůj sen o cestě do vesmíru, Lucy najednou cítí, že svět je příliš malý, její každodenní realita šedá a manžel nudný. Zatímco se maximálně soustředí na přípravy další mise, její život se pomalu rozpadá. Lucy ztrácí kontakt s realitou – i s tím, co je skutečně důležité. (HBO Europe)

M.i.k.e

Hawley by se měl držet seriálů,protože tam mu to jde rozhodně lépe.Ani nevím co,nebo jestli vůbec jsem od Lucy In The Sky něco čekal,ale ve finále jsem krom solidní Natálky nedostal vůbec nic.Těhle rádoby přemýšlivých artovek je poslední dobou celkem dost,ale evidentně i s dobrými herci není záruka že budou fungovat.Nálepku sci-fi moc nechápu.Tedy pokud se dnes už neoznačuje za sci-fi něco v čem jsou asi tak 3 minuty záběrů z vesmíru...20% ()

Marze

Lucy Cola (že by produkt placement?) v podání Natalie Portman vyletí do vesmíru , kde je hluboce pohnutá překračujícím zážitkem vidět život z dálky. Když se vrátí domů, její život se jí zdá moc malý a její spojení s realitou se pomalu rozpadá. Jako fanoušek sci-fi žánru jsem byl natěšen, ale již v úvodu padají banality jako "znám chlapy co se po příletu z vesmíru nepostavili na nohy". Film sděluje banalitu, že výstup do vesmírného prostoru změní osobnost. A že vaše svaly atrofují. Tvůrci si možná někde přečetli hlášení NASA , že ve vesmíru se může změnit DNA. A všechny penisy astronautů změknou. Film je kontemplativní a meditativní, ale neřekne vůbec nic. Lucy in the Sky nespojuje se Zemí, ale je ztracen někde ve vesmíru. Film může fungovat jen jako charakterová studie, ale přechází do melodramatické únavnosti. Film ve mě vyvolával nechtěný smích a poté smutek. Je to jedno z největších zklamání roku 2019. ()

Lacike

Natalie je síce moja najobľúbenejšia herečka, ale posledných 15 rokov si vyberá totálne nezáživné filmy a už prestávam veriť, že ešte niekedy natočí nejaký dobrý film. Tento životopis jednej astronautky, ktorá svoj životný vrchol zažije príliš skoro a po zvyšok života sa snaží nájsť, aby nakoniec skončila pri chove včiel je na úrovni chujovín aké točí Nicolas Cage. Zopár záberov z vesmíru to nevytrhne. No a tie hrátky s formátom obrazu tu sú asi preto, že aj režisér pochopil aká to je nuda a tak na poslednú chvíľu skúsil vymyslieť aspoň niečo čím by zaujal. Nepodarilo sa mu to. 1/10. ()

majo0007 odpad!

Z astronautky Lucy sa po návrate na Zem stane totálny magor, aby napokon skončila ako chovateľka včiel. Wow, úžasný scenár. Rádoby artová (dáme tam variabilné aspect ratio, nech to vyzerá aspoň trochu "umelecky") psycho nudná zbytočnosť. (PS: z EndCredits sa dozviete, že všetky vesmírne zábery - ktoré vo filme celkovo vydajú na zhruba 3min a zrejme majú byť "SCI-FI" (tak to ani očuhom), sú vystrihnuté zo starších IMAX filmov... toľko na margo originality a použitia budgetu).Celkovo to vyznieva ako LSD sprznenie už aj tak mariškovej "Lucy In The Sky With Diamonds" od Serdžanta (odznie remix) od The Beatles a za to sa chodí do pekla a nie do vesmíru! Nedám ani tú pojebanú jednu hvezdu, lebo Natálka bola lepšia už aj v Leonovi... ()

Anderton

Lucy zažila niečo, čo zažilo v histórii ľudstva iba zopár desiatok jedincov a výrazne ju to poznamenalo. Stratila pevnú pôdu pod nohami a začala hľadať novú. Lenže to nie je tak jednoduché, keď máte dojem, že vás nechali na orbite. Nevedel som, čo od filmu očakávať, a to nielen vzhľadom na negatívne ohlasy. Lucy in the Sky mi ale ako nudný film nepripadal, paralel s o niečo vydarenejšou Proximou je tu ale dosť. Natalie hrá svoju hrdinku ako dosť nesympatickú osobu, čo môže tiež pre mnohých predstavovať problém. Jej príbeh je ale dobre vypointovaný a osobne by som povedal, že po takomto zážitku premýšľavejšie typy intelektuálov by situáciu nemuseli zvládnuť vôbec. ()

• Děj filmu je založen na reálné události z 5. února 2007, kdy byla Lisa Nowak (ve filmu Lucy Cola) zatčena v Orlandu na Floridě a následně obviněna z pokusu o únos kapitánky amerického letectva Colleen Shipman, která byla milostně zapletena s astronautem William Oefelein, stejně jako Lisa Nowak. (Merlinousek)
  • Skutečná mise Lucy (v reálu Lisa Nowak) ve vesmíru odstartovala 4. července 2006, kde jako členka posádky STS-121 sloužila jako letecký inženýr mise. Na starost měla robotickou paži raketoplánu a během téměř 13 dní na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) několikrát vystoupila do volného vesmíru. (Merlinousek)
  • Reálná postava jménem Lisa Nowak má ve skutečnosti děti 3. (Merlinousek)