Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

Dstar

Dobře zpracovaný horor kde herecke vykony jsou nadprumerné..75%  ...i treti dil by mohl zaujmout ...rejžo...dobrý👍👏 ps: kvalita dila první části teměř srovnatelná s druhou...což není obvyklé...palec nahoru ()

Flammarion

Po rozpačité jednotce, je tu perfektní dvojka. Poctivá filmařina a velmi dobrý Cili. Zajímavý nápad se zvukem zaujal už minule a neomrzí ani tentokrát. Šokenzí scény a fakt jako krutě hustá atmosféra. ()

jirikzaboj

Úvodní sekvence, která ukazuje retrospektivní day one, patří k jedné z nejlepších svého žánru survival. Kamera je v této sekvenci opravdu neskutečná a některé záběry na one-take jsou slastí a pornem pro oči. Pak okamžitý přechod do děje tam, kde skončil první díl a to logicky i z důvodu označení PART II. Trochu jsem doufal, že po odchodu Krasinskeho z plátna a soustředěnost plně na scénář a režii mu samotnému vnukne nápad, aby dal v další části větší prostor své a dokonce i mé milované Emily. Prostor sice větší má, ale pořád ne na takové úrovni, jak bych si představoval. Ovšem na scénu tady přichází úžasný Emmet coby Cillian Murphy, který je naprosto boží a dokazuje to právě jeho herectví než dialogy.Jeho pohyb očí, těla a gestikulace naprosto posadí na prdel a dokazuje jeho kvality, kterým se muže málokdo rovnat a chápu, že na něj celé ty roky má Nolan pifku. Němá Millicent je zde mnohem méně otravnější, ale přesto dělá nesmyslné rozhodnutí, ale herecky to jejímu věku odpovídá a já postavě naprosto důvěřuji. Part II je sytější, barevnější, lokacemi zajímavější a je radost pohledět na krásnou postapo zeleň. Zvuk se tentokrát narozdíl od první části soustředí více právě na hluk a je super, jak jde zvuk z absolutního ticha do extrémního rachotu. Je zde i více hudby, která by se právě do první části nehodila, ale tady mi seděla naprosto přesně. Příběh se posunuje pomalu, ale nabízí melancholické a nepříjemné napětí, které dodává pocit přítomnosti. Nějaké ty nelogičnosti to má, ale jako plnohodnotné pokračování to u mě obstálo ještě lépe, než první díl a doufám, že se dočkám i završení trilogie. ()

xterri

Naprosto zbytečný film. Jednička se mi líbila a podle konce této dvojky je jasné, že se bude chystat i trojka (minimálně). Nedozvěděli jsme se tu nic nového a důležitého. Prequel úplně zbytečný, řekla bych, že tu je jen pro to, aby si tu znovu mohl zahrát i sám Krasinski. Stejné plížení se, stejné využití naslouchátka a mikrofonu, stejné "dohady" mezi členy a dětská umíněnost, a kousek naděje k tomu... když by celý obsah zredukovali na 30 min a dotáhli na ostrov i zbytek rodiny, kde budou všichni žít sťastně až do smrti (předpokládám, že toto bude obsah trojky), tak jsme si mohli všichni ušetřit hafo času. ()

Stingray

Hutná atmosféra, chvílema možná pro mě i napjatější než v prvním díle. A úvodní scéna naprosto perfektně natočená. Víc psát nebudu, protože by všechno bylo spoiler. Užijte si to sami. ()

sml41

slabšie od jednotky, miestami nelogika a nuda...ale aj tak to ma slušne napätie.Do tej zaverečnej sceny mohli dať radšej sekeru nie trubku na rozbitie hlavy ufonka:) ()

KRAVKOID001

To samé jako jednička akorát s frajerama co přiletěli (anebo spadli) z vesmíru co vše slyší. Si říkám proč vůbec přiletěli a na to že jednají jako věc v the thing, jak vyrobili takové lodě  co s něma přiletěli na Zemi ? Když jsou to jen nějáké nemyslící příšery s pařáty. každopičopádně dvojka nemusela vůbec vzniknout, je to to samé jako jednička o pár km dějově dál. NUDA. 39%. ()

Mistarin

Za mě velmi originální nápad, kdy osobně nemusím k filmům pokračování, ale tady jsem si ho užil i přes negativní recenze, co jsem u dvojky zaznamenal. Oba díly mají výborný audio vizuál a střih byl také s kamerou velmi povedený. Dozvěděli jsme se, že ty odporné zrůdy, co nevidí, ale mají za to velmi vyvinutý sluch se bojí vody a dvojka byla o hodně více dobrodružná, kdy ukazovala zbytek světa oproti jedničce, která se odehrávala hlavně na farmě. PS- Úhly kamery z dvojky přidaly taky hodně na atmosféře. Škoda, že jenom John Krasinski (otec) v jedničce zemřel. Ve dvojce potom jeho dcera věřila v jeho práci, kterou strávil nad strojem s vysokými frekvencemi, ještě než zemřel a to je v podstatě, díky čemu dvojka mohla být. Bez toho by byly všichni sežraní. Za oba díly dávám dohromady 5* ()

Honzyg

Řemeslně se John Krasinski posunul o něco výš. Jeho téměř úplná absence snímku neškodí, Cillian Murphy ho pohodlně zastane. A Emily není až tak adorovanou hrdinkou, jakou byla v prvním díle, což z pokračování dělá o trochu koukatelnější záležitost. Hodně prostoru dostává mladá Millicent Simmonds, která to zvládá překvapivě dobře. Bohužel dvojka nepřináší nic moc nového. Nabízí především z jedničky známé a ošoupané lekačky, ke kterým ale film založený na premise úplného ticha celkem nevyhnutelně tíhne.  Dvojka (55%) kupodivu bavila o trochu víc než jednička (45%). Že by to případná trojka posunula do nějakých vyšších sfér ale spíš nevěřím. ()

Merotren

Více méně to stejné jako minule, ale už bez toho wow efektu. Spíš než Part II mě to přišlo jako Part 1.5. Po napěchovaném úvodu se tu víceméně jede přes kopírák s tím, že se tu nepředvede fakt nic nového nebo osvěžujícího a z toho všeho jde více cítit povinnost než zalíbení v materiálu. Syn mě svou blbostí hraničící s debilitou doslova iritoval, Murphy tu byl do počtu a finále je doslova stejné jako minule, akorát v jiné lokaci. Chápu, proč natočili pokračování, ale klidně bych se bez toho obešel, jelikož mi to nenabídlo nic, kvůli čem bych měl důvod se k tomu někdy v budoucnu vracet. Ale i tak je to solidní jednohubka a díky té střídmé stopáži to celkem utíká. Jen by to chtělo trošku víc kreativity. Slabších 7/10 ()

neo101

Už to tu bylo zmíněno asi od každého. Řvoucí mimino do světa, kde vás zabijou vrzající parkety, je přinejmenším špatný nápad. Mně ale vadí mnohem větší nevyjasněné věci.Možné SPOILERY/ Mzáci řídí vesmírnou loď, ale nezvládnou řídit naše lodě, viry apod? Když se orientují jen pomoci jednoho smyslu, měli by vůbec šanci proti armádám světa? Jak sejmuli letectvo? Navíc zvukové zbraně má lidstvo celkem vychytané.  motiv mzáků je taky dost nejasný. Jde jim jen o zabíjení? Co jí? Kdy spí jestli vůbec? Co dělaj ve volném čase, když zrovna nikoho neporcujou? Nebo je sem vysadila inteligentní rasa jen jako biozbraň?  Znamení(voda), Mars útočí(hudba v radiu), na hraně zítřka, podobnost s cizáky čistě náhodná.  Každopádně oba filmy jsou fajn a stojí i za více shlédnutí. ()

unitedfan

Podle mne jednoznačné zklamání. Po výborné jedničce, která perfektně pracovala s ústředním motivem ticha a zvuků a představila nám nový zajímavý svět přichází druhá část, která nic nového nepřináší a akorát vše dělá o něco hůře. Největším problémem je pitomý scénář, ve kterém se postavy chovají často nelogicky, a také určitá šablona, kdy se stále opakuje to samé, příběh to nikam neposouvá a ke konci to trochu i nudí. Film tedy alespoň do průměru tahá povedený vizuál připomínají trochu legendární The Last of Us, herci z nichž vyčnívá Cillian Murphy a Emily Blunt a stále fungující atmosféra. Ale rozhodně se od tohoto snímku čekalo daleko víc. ()

SilGhost

Sedm miliard lidí versus pokažené naslouchátko a matka vlast s brokovnicí. A ještě k tomu si někdo přečetl knížku „Den trifidů“ z roku 1962 a myslí, že už si to nikdo nepamatuje. Ne opravdu tohle není variace na film „Na hraně zítřka“ i když je tam opět Emily Blunt, ovšem bez Toma Cruise…  Jako děti jsme se pousmívali, když v sovětském válečném filmu němečtí vojáci útočili na ruský zákop přesnými samopaly MP40 a netrefili Ivana, který se sovětským samopalem (méně přesný) PPŠ-41 Špagin vykoukl a jednou dávkou všechny útočící německé vojáky přesně zastřelil. Už tehdy jsme věděli, jaký je to filmový nesmysl a tady to těm Američanům žereme i s navijákem? (Vzhledem k tomu, že tento druhý díl vyžaduje, abyste shlédli i díl první, tak doporučuji si také si přečíst můj názor na něj.) Takže máme tady pokračující hrozbu mimozemšťanů, kde tank M1A Abrams selhal, transporter bradley selhal, letadlo A10 warthog selhalo, ale školačka pálící jednou rukou od boku z brokovnice vítězí? Dobře to se ji nepovedlo, ale další osoba pálící v jedné palebné linii proti ní z kulovnice přesně trefí a mine ji? Už nemám ani vůli vyhledávat všechny ty nesmysly, které v tomto filmu jsou jen pro účely dotvoření požadovaného efektu. Takže pokud se rádi koukáte na Emily Blunt v jakékoliv roli v prostředí amerického venkova (jen ten hudební podkres je asi to nejlepší) a blahosklonně pominete klišé celé série včetně excesů Béčkvého filmu, tak je to pro vás. V opačném případě zbytečná ztráta tří hodin vašeho života. ()

Nikol45

Navzdory hodnocení jiných.... mě se osobně líbila dvojka víc. Bylo tam i více akcí. Prostě jsem si ji užila. U jedničky jsem se i občas nudila. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)