Príbeh filmu Pražské orgie nás zavedie do Prahy v polovici 70. rokov, kam prichádza slávny americký spisovateľ Nathan Zuckerman – často využívané spisovateľovo alter ego – aby odniesol rukopis napísaných v jazyku jidiš do Ameriky. Autor textu bol zavraždený nacistami. Pre Zuckermana je pražská návšteva bizarným stretom totalitou ovládaným národom a podivuhodným zoskupením režimom umlčovaných umelcov. Vďaka hľadaniu rukopisu sa zoznámi so svojráznou a neskrotnou Oľgou a prenikne na vyhlásené večierky, na ktorých každý hľadá únik ku krátkej slobode po svojom. Zuckerman sa stane divákom i účastníkom dekadentného predstavenia plného zmarených snov. (Magic Box)

dr.fish

Nečetl jsem knihu. Cz dabing mi film kazil hned od začátku, to byla prostě pecka do vajec. Přes veškerou snahu je dabing matoucí a zavádějící, těžko pak nasát pocity cizince v Praze, když všichni mluví česky. To je fakt trapné. Druhá půlka je lepší, najednou jsem ve filmu ucítil Pavláskové rukopis a začalo to mít sílu. Ve finále tedy dávám 60% a chci to vidět s originál zvukem. ()

andrii

Dá mi je? Dáma s magií Kampy, Malé Strany, která má své M(o)uchy. Ve dne nosí sivé šaty, v noci provokativně odhaluje tvář choutek "zlaté šlechty." ()

ecceHOMMO

Hádanka: Zahryzol som do jablka a zistil, že je hnilé. Zapol som v aute rádio a nefungovalo. Zobral do rúk pero, ktoré nepísalo. Dopozeral som film a.... ()

Johnny.ARN

Toto muselo stáť strašne veľa peňazí, už len zaplatiť to obsadenie, a pritom z toho vyšla honitba pre intelektuálov a pamätníkov. Ja som si z toho odniesol ten pohľad, tú sondu do daného obdobia očami amíka, ktorý nevie a musí prežiť. Ťažko to hodnotiť. Na jednej strane fantasticky zahraté, na druhej strane pri tomto názve čakáte film, pri ktorom nebudete zaspávať. Ostanem niekde v strede ale s varovaním, že sa to asi nebude páčiť každému a treba čítať medzi riadkami. 3 z 5 ()

Ryuuhei

Jak co nejlépe popsat tento film? Nudou o ničem! Nějakým záhadným způsobem jsem skoro celé 2 hodiny přežil, ale doteď nevím, jaká byla pointa a proč všechny postavy působily tak prázdně a absolutně mezi sebou neměly žádnou chemii. ()

Mr.KarlAdler odpad!

Nedůstojné, řemeslné hrubě odfláknuté nesmyslné pořvávání, které podle mě nemůže zaujmout ani tu širokou veřejnost, která se bez většího očekávání vypraví na "undergroundovou erotiku uprostřed normalizační Prahy". A na to tvůrci dojedou. Pražské orgie neobsahují sexuální scény (už dlouho jsem takhle zoufale netoužil aspoň po vzrušující prasečince, která by mě vytrhla z letargie) a stojí na úmorně užvaněných, chaotických, neumětelsky naaranžovaných a nesnesitelně dlouhých konverzačních scénách. V nich se utápějí postavy, myšlenky i dialogy v neexistujícím režijním vedení, ve špatně zmixovaném zvuku (pokud zrovna bylo co mixovat), amatérském svícení a šíleně nepadnoucí špionážní hudbě, která od úvodu budí dojem nechtěné parodie. Občasného šovinistického vtipu z kategorie čtvrté cenové si je sotva možné všimnout, protože zapadne v záplavě nesouvislého plácání, zato že hlavní hrdina mezi scénami střídá čistě oholené tváře s nečekaným strništěm nebo čerstvě odbarvené černé vlasy s prošedivělými skráněmi, jde poznat poměrně jednoduše. Od základu špatně. Tohle je projekt, který neměl překročit hranice vývojové fáze, natož aby si někdo troufl ho vypustit mezi lidi. ()

cpt.Lynch

Někdo vymyslel název Pražské orgie, tak tam ty orgie holt musí být. Však jediné orgie, které tam byly, bylo slovo „orgie“ v každé Křížově větě. Proběhl i pokus ukázat „skutečné“ orgie na tom bytě, ale těm by uvěřil málokdo. Všechny dialogy jsou pusté, prázdné, falešné a zoufalé. Třeba sledovat verbální variaci na slovo Fuck a Fuckovat bylo čiré utrpení u kterého jsem se i dost styděl. Olga je vlezlá a protivná. To že Američan se všemi komunikuje plynnou češtinou, nikdo radši neřeší. Havel a Vaculík si fakt nezasloužili, že je autorka v této kokotině zvěčnila. Herecké výkony všech tristní (teda až na Táborského). Je to tak na úrovni lepšího Špindlu. Největším hříchem tohoto „díla“ však není to, že je to blbé jako třeba ten Špindl, ale že se to falešně tváří jako něco mnohem lepšího. Kdo vydží koukat až k závěru tak budiž mu odměnou scéna s Táborským, ta byla na celém filmu jediná zajímavá a konzistentní. 1,5* ()

netahlo odpad!

Dalsi propagandistickej vejblitek pro absolventy socialnich studii. Kdo to financoval? Vize 97? Dialogy na urovni slohovky zaka treti tridy, ten kanadskej moula evidentne na nataceni zabloudil a k nasi umelecke fronte v cele s Krizem a principalem Hrusinskym uz nemam silu se vyjadrovat. Takhle nejak si predstavuju filmarske dno. Pavlaskova by si potrebovala po letech poradne zapichat, aby se vzpamatovala. ()

Firebug

Strašlivý dabing sabotuje i to málo, co snímek může nabídnout. Proč to proboha není natočeno anglicko-česky? Proč sakra vznikl tento divácky nepříjemný patvar, který ani nedává smysl? Atmosféra totalitního Československa je docela obstojná a nepůsobí to ani extra levně. Výčet pozitiv zde končí. Hlavní postavy jsou nesympatické a jejich motivace diskutabilní. Nelíbilo. Nedoporučuji. ()

bari68

Pavlásková toto úplne nezvládla. Výprava bola ok, všetko uveriteľné, ale na môj vkus som tu spatril až príliš veľa postáv, ktoré s príbehom nemali viacmenej čo dočinenia. StBákov a podobných fízlov tu bolo znázornených ako 90% populácie, a ďalšie a ďalšie neduhy. Plusom, ktorý film trošku zachránil je to, že nenudil a všetky jeho mínusy sa dali stráviť. Onej lechtivej erotiky mohlo byť taktiež o niečo viacej, takto je tu názov filmu zavádzajúci. ()

klukluka

Přehlídka československých sociopatů a je úplně jedno, jestli žijí doma, nebo v USA. Všichni doživotně poznamenaní tím hrozným režimem. Bubububububu... V Česku to propadlo, lidí, kteří by se s tím ztotožnili, kteří by se v tom našli, bude pět a půl. Tak jedině s tím strašit Američany. Pro ty už ale dávno nejsme téma, co mohli, to nám už prodali. ()

mira007

Pražské orgie? Film podle knihy knihy Philipa Rotha ve mne budil očekávání, že to trochu rozčeří ty zastydlé české filmové vody, že se dočkám: 1) atmosféry tuhé normalizace vs. odvaz 2) pár nahatých hereček 3) žhavou erotiku 4) zajímavou dramatickou linku .... a pak jsem narazil do zdi, protože: 1) atmosféra totality se smrskla na komické fízly, fronty na banány a odvaz se konal na párty asi patnáct minut, ale odvaz... prostě v intelektuálním prostředí knížek a starožitností se banda umělců dost uměle trapně baví s polonahými dvacítkami 2) žádná herečka neodhalena odhalená ( vše jen komparzistky no name .. což nesnáším ) 3) erotika ? jedna žhavá třísekundová scéna threesome dejme tomu, ale zbytečná 4) dramatická linka žádná, nelogické, hloupé dialogy, tak jako chování hlavní hrdinky, která mne svými siláckými permanentními řečmi o pohlavním styku a svém pohlaví začala iritovat do dvaceti sekund ( pravděpodobně padl rekord v počtu základu slova fuck.. v českém filmu ) Špatný film, dvě hvězdy za dobovou výpravu, která byla na jednotku za hodně peněz a za Kříže, kterého mám rád. ()

Thomas_xxxxx

Tak toto bola riadna blbosť od začiatku až do konca. Stupídne dialógy, nulová výpovedná hodnota a s komédiou to nemalo nič spoločné. Jediné pozitívum, ktoré to malo, bolo to, že aspoň to nebolo nudné, lebo inak by to bol jasný odpad. ()

Fifer

50%. Atmosféra Prahy 70. let je výborná. Problém je v tom, že postava Olgy možná unese tenkou literární knihu, ale ve filmu dramaticky neobstojí. Vztah Zuckermana a Olgy se nikam nevyvíjí. Zuckerman decentně žádá, Olga ho posílá někam, rouhá se a kleje. Toho si přece režisérka musela být vědoma. V polovině filmu vše začne být otravné a únavné. Dál režisérka a dramaturg museli tušit, že dialogů je moc. Nejde prostě jen procházet Prahou a nechat všechny žvanit. Mělo se daleko více vyprávět obrazem. Škoda. ()

Olík

Divoké orgie se určitě nekonaly. Slušný grupáček, při kterém se dostalo na všechny zúčastněné, to ANO. Story o tom, kterak si do sedemsdesátkového Československa přijede americký literát zachraňovat nevydané rukopisy….super námět. Bavila mne atmosféra STBácké Prahy, bavily mne neokoukaní zahraniční herci (paradoxně více než našinec, především P.Kříž nebo Havelka), bavilo mne znázornění tehdejší společnosti…..nenadchlo, ale bavilo. Uznávám, že šlo jít víc na dřeň, pohrát s vedlejšími postavami, neukazovat tehdejší režim pouze v karikaturních postavičkách do oken nakukujících fízlů, zapracovat na autentičnosti dabovaných postav, kolem některých linek pouze nenašlapovat a některé úplně vynechat. Irena Pavlásková nikdy netočila pro mainstreamové publikum a proto výsledek je takový, jaký je. ()

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

09.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému… (viac)