Hrdinkou tejto absurdnej komédie je Yolanda, speváčka v nočnom klube. Po tom, čo jej priateľ zomiera na predávkovanie, uteká pred políciou a útočisko nachádza v zvláštnom kláštore, ktorý pomáha ženám z ulice. Obyvateľky kláštora sú nezvyčajnou zmesou bizarností a extravagancií: na heroíne závislá Abatyša, ktorá sa do Yolandy zamiluje, autorka brakových romancí, ktorá píše pod pseudonymom, ďalšia chová na kláštornom dvore tigra, iná je módnou návrhárkou zamilovanou do miestneho kňaza. V tomto šialenom panoptiku postáv Almodóvar portrétuje alternatívny svet, v ktorom inakosť a bláznivosť nie sú poburujúce ani na obtiaž. Naopak, v svojráznej komunite môže každý nájsť útočisko, pochopenie, i silu do nového života. (oficiálny text distribútora)

zette

Muj 16. celovecerni film, ktery jsem od Almodovara videl musim hodnotit bohuzel jako zatim jeho nejslabsi pocin. Uz v rane tvorbe Pedro ukazuje, jakym smerem se jeho filmy budou ubirat. Namet opet velmi absurdni, vystredni a pro mnohe i poburujici, presto velmi zabavny! Hodnoceni hereckych vykonu trochu stizi zahalenost hlavnich predstavitelek, ale Chus Lampreave v roli naruzive spisovatelky je vyborna, sel jsem do kolen hned, jak zacala mluvit:-). Almodovarovy filmy me vedle zpracovani vzdy bavi diky vybornym scenarum a ten Cernemu rouchu jeste chybi. ()

fefee

Slabší priemerný film o hriešnych jeptiškách, celkom haluzný... Dočítal som sa že Almodóvar v tomto filme stavia do opozície svoj obdiv k popovému umeniu A.Warhola, no občas tam niečo také prebleslo, postrehol som ale aj tak biedny film, nemôžem si pomôcť. Nudil som sa... ()

blixadovan

Zběsilý Almodóvarův exkurz do klášterního života jeptišek vezoucích se na vlně LSD a heroinu. Pěkná vizuální stránka filmu, bohužel slabý obsah bez hlubší myšlenky. Místy vtipné, většinu času nudné. ()

Almásy

ani z truffautovych filmov nesrsi laska k filmu a zivotu tak intenzivne ako z tich almodovarovych. cierne rucha nie su slabe, treba podotknut ze to je doba v ktorej sa pedro rozbiehal. ma inac vsetky ingerdiencie ktore neskor v jeho filmoch boduju na celej ciare: krasne napisane a odohrane postavy, genialny humor (,,teda a vy ste tiez sestra?" ,, nie dievcatko, ja som kurva") a neuveritelne silny zaver. taka tazsia oddychovka. ()

klukluka

Pravděpodobně nejslabší film, který jsem od Almodovara viděl. Vůbec nevím, co tím chtěl básník říct. Nedávno jsem četl, že to má být výsměch církvi, spíš bych ale řekl, že tady Pedro jeptišky polidštil, než že by je chtěl nějak shodit. Pokud by je chtěl zesměšnit, tak mohl přitlačit na pilu, tady je podle mě celkem šetřil. Ale ten film vznikl už před 30-ti lety. Je pravda, že jeptišky šňupající herák mohly být v té době hotový zjevení, dneska už to se mnou ale prakticky ani nehlo. Hlavně mi tady ale chyběl příběh, dřív, než se nějaký objevil, tak to skončilo. Vážně slabší kus. ()

F.W.Colqhoun

Můj první osmdesátkový Almodóvar, s puncovanou retro-atmosférou skoro jako od Ferreriho. Proč poživačník podnikl exkurz za zdi kláštera? Nejspíš proto, aby ukázal, že ženský jsou prostě ženský a žádná instituce ani stav s tím nic nenadělá. Pozorovat matku představenou, kterak si před nitrožilní aplikaci heroinu zaškrcuje hadicí paži, je ve filmu jiného autora * bez erupcí smíchu čistě hysterického * nemyslitelné. Čtyři-pět řádových sester se v ničem neliší od hrdinek * dejme tomu, prašť jako uhoď * Žen na pokraji nervového zhroucení, snad jsou jen o něco divočejší - to kvůli potěše z kontrastu z hábitů. Muži hrají ve filmu opět jen okrajovou úlohu (sebe)destruktivních monster (o něž se ženy musí starat) resp. indiferentních bačkor (o něž se musí starat rovněž). Až jednoho zamrzí, že realita nekopíruje Almodóvarovy filmy [víc]. ()

kolemjdouc

je vidět že Almodóvar zrál, klasicky ,jak víno.V dnešní době ten zamýšlený humor nějak zapadl.V silně katoLickém Španělsku umístit drogové hnízdo do kláštera,to chtělo už tdy odvahu.Docela mě zaujaly tapetv sídle markýzy.Byly silně nadčasového designu ()

DannyBoy80

No hodně rozporuplný film, nejhorší co jsem zatim od Almodovara viděl. Na svou dobu určitě hodně kontroverzní film. Jeptišky šlehající si heroin, nebo beroucí si LSD, nazívající se sestra špína, sestra močka, sestra kanálová krysa, to mi příjde už trošku příliš. Nechápu co tím chtěl básník říci, ale u mě tenhle film prostě nefunguje, je prostě už moc přitažený za vlasy. Pokud se Almodovar chtěl strefovat do církve, tak to určitě udělal mnohem lépe ve filmu Špatná výchova. Tentokrát prostě ne. ()

Piškotka

Moc tomu filmu nerozumím. Je podivný. Roucha jeptišek zde byla znesvěcena a zneužita. Samozřejmě se může jednat o druhou odvrácenou stranu, kdy hříchy nepácháme pouze v ústraní či ve svém nitru. V klášteře se to hemžilo padlými dívkami, jejich obsesemi, halucinacemi, paranoiou... Ale co ten tygr jako domácí mazlíček? To už bylo moc. První Almodóvarův film, který mě dost zklamal. ()

KatRi

Opravdu bizarr...zjevení jako zjevení....aneb když jeptišky jedou na heroinu, chovají v klášteře tygra a ehm, že by i lesbické sklony? Milý Pedro, tohle už (teda spíš ještě) je příliš velká alternativa...ještě že existuje taky Volver, Vše o mé matce a Mluv s ní. ()

fredisek

Zatímco většina filmařů vytvoří to nejlepší na začátku kariéry, u Almodóvara je to přesně naopak. Entre tinieblas je neskutečně nezajímavá záležitost, kde ani ten infantilní humor nefunguje. Měl jsme co dělat, abych to dokoukal. ()

Pedro

Rozpustilý snímek, u kterého se sice člověk občas pousměje, ale přesto, že vykazuje některé rysy výrazného režisérova rukopisu, hloubky jeho pozdějších filmů ani zdaleka nedosahuje. Snad to v tomhle případě nebylo ani cílem... ()

daduza

Jeptišky v drogovém oparu, tygr v jejich zahradě, přemýšlím, jak moc nemá Almodovar církev rád. Nebo jak by podle něj měla vypadat. V žádném případě mě nezklamal. Obdivuju jeho pohled na svět a tiše závidím. ()

Florfila

I mistr tesař se někdy utne. Tuhle šílenost jsem se snažila zkouknout několikrát, ale nikdy jsem nevydržela do konce. Pro mě to byla nadlidská slátanina, bez ladu a skladu, jakoby poslepovaná z ničeho. Jednoduše kravina. ()

ddf76

Povedena absurdni komedie. Hlavne jeptisky jsou super :). Jedna na heroine, druha na LSD a jeste k tomu chovaji tygra :). Tohle jsem necekal, ale mile me to prekvapilo. ()

Rockerman

Celou svou kariéru točí Pedro Almodóvar neobyčejné filmy z různých prostředí. Tento, skoro třicet let starý film, není vyjímkou. To může napadnout jen Pedra natočit film o jeptiškách a to tak absurdní a zábavný. Máme tu řádovou sestru, která chová v klášteře tygra, jiná zase má halucinace a proto užívá LSD, další píše, pod psudonymem milostné romány a korunuje to matka představená. Ta má lesbické sklony a je závislá na heroinu! Jednoho dne přichází do kláštera kabaretní zpěvačka požádat o azyl a ta život v klášteře ještě "okoření". Originální nápad mistra mě pobavil a já můžu, už své 16 seznámení s jeho tvorbou hodnotit hodně nadprůměrně. ()