Komediálny príbeh o tom najdôležitejšom v súčasnom materiálnom svete. Najlepší priatelia Toni a Paul sa na 100 dní vzdajú vďaka stávke všetkého, čo vlastnia. Každý deň dostanú jednu zo svojich vecí späť. Počas tejto výzvy si možno uvedomia, že jediné, bez čoho nejde žiť, je priateľstvo. (Magic Box)

CaptainCzech

Díky Fakjů pane učiteli jsem mnohem více otevřený německým filmům a tohle vypadalo celkem dobře. A nakonec to bylo povedený. Zasmějete se (hlavní dvojka je tak fanditelně nefanditelná až tomu nechcete věřit, ale musí se nechat že herci sami o sobě jsou sympaťáci), dojmete se, je tu romantická linka (která rozhodně není stereotypní a je až zajímavé jak se dva můžou dát dohromady), životně tragická linka a také se to snaží předat určité poselství, což uznávám a spoustu lidí by se nad tím mělo zamyslet. Bohužel film není tak kompaktní, herecké výkony (především vedlejších postav) neoslní a upřímně jsem očekával větší ujetost. Ve výsledku je z toho fajn podívaná, kterou si užijete a určitě vás neurazí a po nějaké době věřím, že dostanete chuť si to pustit znovu. Ty lehce slabší 4 hvězdy tomu sluší. ()

Rathalos

Nemecke komedie su za posledne roky velmi dobre a kvalitne spracovane,i po hereckej stranke sa nemaju za co hanbit,Matthiasa Schweighofera mam rad i jeho filmy,tento mal fajn rozjazd,zaujimavy namet a pekny koniec,ale medzitym prisli aj slabsie chvilky a este to mohlo byt aj viac vtipne,ale aj tak sa mi to pacilo...:-) ()

BOURQUE

Základ, alebo radšej povedané, motivácia filmu nie je zlý(á) – upozornenie ľudí, že dneska (Bohužiaľ) žijeme v materiálnom svete (viac, ako kedykoľvek predtým). Výsledok, čiže samotný film, však nie je najlepší. Jednotlivé scény, keď majú byť, tak nie sú dostatočne vážne a platí to aj naopak (v správnych momentoch nie sú dostatočne vtipné). Potom je tu dĺžka filmu, ktorá vďaka niektorým pasívnym scénam je zbytočne nafúknutá na takmer dvojhodinový pasáž – skrátenie minimálne o tridsať minút by nebolo na škodu. V tejto forme spackaná vec, bolo v tom viac. P.S.: Počas filmu som niekoľkokrát spomenul na ikonickú vetu Tylera Durdena (film určite poznáte): „The things you own end up owning you.“ Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

Isomut

Nápad dobrý, začiatok a koniec dobrý, no ten stred bol ako na hojdačke. Počas filmu som si vravel, ako by to asi pojali Francúzi. ()

Hapretor

Matthias Schweighöfer vypadá strašně divně ... v obličeji ... vždy, když se na něj dívám, nevím jestli to je chlap nebo ženská ... nicméně jako ? herec/čka ? je ok ... nicméně tento film není tak vtipný, jak jsem si představoval ... tohoto herce jsem viděl i v jiných více vtipných filmech ... na zabití času ok ... ()

Evander

100 Dinge je filmem s nápadem natolik zajímavým, že se z něj podle mě dalo dostat mnohem více, než se nakonec podařilo. Film je poutavý, děj rychle ubíhá, zápletka je zajímavá a místy nepředvídatelná, všechny hlavní postavy jsou přesvědčivě zahrané, takže film měl našlápnuto k opravdu vysokému hodnocení. Ono to ve výsledku ale bohužel zase taková sláva není. To, že se ve filmu objeví pár vtipných momentů z něj ještě nedělá komedii. Skutečným žánrem tohoto filmu je sice romantická komedie, ale ta romantická složka citelně převládá. Příběh sám o sobě je docela silný, je kvalitně zpracovaný a když se nad ním hlouběji zamyslím, tak se jednoznačně jedná o čistokrevné pozitivně vyznívající drama. To samozřejmě není negativum, ale i těch se pár najde. Film obsahuje pár hluchých míst, některá rozhodnutí/zvraty nadávají smysl a pak hlavní pointa filmu, ta je alespoň v mých očích největší brzdou pro jeho vysoké hodnocení. Ono to, že film střílí do konzumu, rozhodně není špatně, ba naopak je mi to velmi sympatické. V zásadě v tomto směru film nijak netlačí na pilu a jednotlivé myšlenky jsou vlastně přirozenou součástí příběhu, přesto však místy vyznívají jako laciná agitka, a to je obrovská škoda, protože to bohužel celou a podle mě dobrou myšlenku dehonestuje. Celkově se ale jedná spíše o drobné výtky, a proto hodnotím i tak docela vysoko. Jediné, co jsem tímto možná až zbytečně obsáhlým rozborem chtěl říci, je to, že film měl potenciál dosáhnout met nejvyšších a mrzí mě, že se tak nestalo. 74% ()

anitae

Docela originální německá komedie o tom kolik jak hromadění věcí mění životní hodnoty. Dva kamarádi, jedna sázka v opilosti, častý pohled na nahá mužská těla, za zmínku stojí popletená babička a zlosyn Mark Zuckerberg... 3,5 hvězdy ()

pepa3rd

Německé komedie občas docela příjemně překvapí a tohle je takový případ. Není to až taková legrace jako některé jiné, ale rozhodně zajímavý nápad a slučné zpracování. 65 % ()

Mara97

Klasická politická agitka, která je bohužel v současném německém filmu standardem. Nestrannost zcela chybí, autoři hází z rukávu svoje názory naprosto bez zábran. Kritika současné společnosti a přehánění konzumu, naprosto zbytečné vytahování AfD, ačkoli by se bez toho obešlo, Zuckerberg vykreslen jako démon v době, kdy je to docela na vlně. A na konci vyznění téměř marxistickeho charakteru. Škoda, sice se jedná už o dost ohrané téma, přesto to šlo zpracovat lépe a zejména ne tolik s politickým podtextem. Hvězda za fór na fotbalovou Herthu. ()

tranquill

"Lidi nevědí, co je pro ně dobrý, chtějí jednu věc a dělají druhou... " Sympatické postavy, ale ten scénář pro mne zajímavý moc nebyl. ()

kukkik

Velice slabá komedie s několikrát se opakující stejnou zápletkou, nevtipnými vtipy a šílenými zvraty, které jsou už pro německé nízkorozpočtové snímky typické. ()

pirulka

Veľmi sa mi páči námet, veď mnoho ľudí určite koketuje s myšlienkami, kedy dopekla sa táto doba stala takou konzumnou..ľudia kupujú to čo nepotrebujú, sme obklopení technikou, mobilmi a častokrát zabúdame čo je naozaj podstatné. Okej, ale o tomto by sa dal napísať sloh. Film veľmi príjemne potešil, bolo veľa momentov kedy som sa nahlas zasmiala, taký sviežo-ironický humor čo mi vyhovuje, perfektná ústredná dvojica, (hoci hlavná ženská postava mi nesadla a tá herečka mi prišla akási tuctová:( a bolo pár okamihov, ktoré na mňa pôsobili rušivo..pár hluchých miest a samozrejme aj nejaké to cliché. Preto 4* ()

E lan

Ne, já budu přísný. Původně jsem chtěl dát ***, ale když se na to podívám jak scénář byl totálně nedomyšlený, herecké výkony tragicky německé a celé vyznění přes veškerou snahu bylo téměř nijaké. Takže dobrý protikonzumní nápad, ale to je tak vše. Bohužel. ()

gemi

Bylo by to super, jenom kdyby se ti dva kamarádi k sobě chvílemi nechovali jako úplní kreténi. V těchto chvílích se to z docela příjemné komedie mění v docela nepříjemné drama a působí to jaksi nepatřičně. Chvílemi film osciluje na hraně crazy komedie a jindy je to psychologické drama, celé sešité jako monstrum od Frankensteina. ()