Zabijak proti svojej vôli

• Česko Zabiják proti své vůli (viac)

Miles Lee Harris (Daniel Radcliffe) je nýmand, který píše kódy pro počítačové hry pro děti, žije sám v nerdovském bytě a nedávno se s ním rozešla přítelkyně. Z nudy trollí na sociálních sítích různé lidi, ovšem jednoho dne narazí na společnost Skizm, což je nelegální zločinecké uskupení pořádající zápasy na život a na smrt mezi vyvrheli, kriminálníky a maniaky. Brzy Milese přijde navštívit skupina extraordinérních individuí, kteří ho unesou. Vzápětí se mladý muž probouzí doma, přičemž má k dlaním přimontované pistole. Hra o život začíná, přičemž protivníkem není nikdo jiný než smrtící Nyx (Samara Weaving), která už má na svém kontě slušnou řádku mrtvol. (C0r0ner)

majec4

Slusne uleteny filmovy zazitok. Vedel som ze to bude ulet a ono to bolo este lepsie ako som cakal. Ten uplny zaciatok bol super. V par vetach popisany zivot trollov z online diskusii. Uz to, co to napovie o samotnom filme. Miestami to bolo derave/ nelogicke ako dej pocitacovej hry, no inak to malo vsetko co som chcel. Obaval som sa jedine hlavnej postavy, lebo Radcliffe ani z daleka nie je moj oblubenec, no na druhu stranu musim priznat, ze tymto filmom si ma kus ziskal. Bolo to poriadne akcne, zabavne, malo to par super napadov, sem tam nejaky zvratik, proste som na to hladel cely film so zaujmom. Pre gamerov povinna jazda a my byvaly gameri si to radi pozrieme tiez. Mimo akcnych scen, t.j. mimo hlavneho deja filmu je film ale trochu o nicom, takze chapem hodnoteniu, no tych 70% by som tomu doprial. ()

warrenur

Dalsia Radcliffo-va uletenost. Paci sa mi vsak jeho siroky zaber. I ked to bola priemerna blbina na steroidoch ako uz niekolko podobnych pred nou, potesi aspon snaha vykreslit niektore vymlete hlavy na socialnych sietach. Je vsak jasne, ze uz z podstaty ich blbosti odkaz nepochopia. ;) ()

Israha

Diváčtější a uchopitelné pro mnohem širší spektrum konzumentů, než režisérova prvotina Deathgasm (což byl, pro nepolíbené metalem, objektivně pouze lehce nadprůměrný komediální splatter), ale pořád pekelně zábavné a natempované. Videoherní stylizací mi to evokovalo Hardcore Henryho, špinavým vizuálem a feelingem zločinu prolezlého města zase Hobo With a Shotgun, a koncept smrtící reality show, plné honiček v autech i pěšmo, mi zase připomněl Blood Drive. Nutno říct, že Guns Akimbo není ultimátní pecka, jako výše zmíněné počiny, na to mu chybí trochu víc rafinovanosti a odvahy méně rozumovat, více posouvat hranice a otáčet klišé (buďme zas objektivní, jedná se o film, který je co do brutality násilí a humoru pořád spíše krotší), ale sympatická dvojice protagonistů v podání Radcliffea a Weaving, zběsilé tempo a hektolitry doruda zabarvené nadsázky a šáhlého humoru tomu i tak dávají poměrně razantní tah na bránu, který se víceméně po celou stopáž nijak závažně nezadrhne. Čistá pětihvězdičková kultovka to není, ale zaokrouhlím nahoru...za Cypress Hill, za pekelně sexy Nix, za roztomile pošahané záporáky v BDSM oblečcích a za nápad na superhrdinskou postavu ManMana (man gets bitten by a radioactive man and receives the power of man-ness!!!) :D ()

TheSpearCZ

Je to blbost, ale takové filmy jsou zde také zapotřebí a jednou za čas si dát film jako je Guns Akimbo (t.j. oddechové zábavné béčko) by si prostě měl dát každý. Navíc to předčilo všechna moje očekávání (která nutno říci nebyla velká) a které zařídili hlavně Radcliffe se Samarou Weaving v hlavních rolích, kteří jsou opravdu sympatičtí! Samotná akce, vizuální efekty a soundtrack to pozvedli ještě o laťku výše! A i celkový nápad Skizmu nebyl špatný a dá se na něm popřípadě do budoucna stavět. Jednoduše guilty pleasure jak sviň. Čisté 4* ()

Bozvav

Docela tupý, ale koukatelný akčňák, jehož stupiditu zachraňuje Radcliff, který nám od dob svého dětství dozrál v opravdu dobrého herce a kterému více než statečně sekunduje, v timto případě šílená Samara. Bez těch dvou by se jednalo podprůměrné céčko, díky jejich výkonům těch 50% dám. Nicméně i tak už si to v životě nepustím. ()

Punkey

Adrenalinový akční nářez plný střílení, krve a mrtvol. Je to sice píčovinka, ale zábavná píčovinka, která nenudí a má parádní soundtrack. ()

Raziel_cz

Wanted na kokainu. Videoherní punkový nářez s vaughnovskou stylizací, bekmambetovskou akcí a raimiovskou kamerou. A neveldinovsko-taylorovskou energií, anarchistickým přístupem a zábavnou amorálností. Od Howdena jsem čekal mnoho. Ale nedoufal jsem v takhle mnoho! S Lynchovým Mayhemem skvělá Samara Weawing Double Feature. Těším se na Deathgasm 2! ()

Rathalos

Neskutocna sialenost,ktoru treba brat s rezervou,no paradna zabava,ktora vam viac-menej neda ani vydychnut,film nabity akciou,vtipom,brutalitou,nadavkami,krvou,dobrou hudbou a super kamerou,Daniel Radcliffe je uplne v pohode,svoju rolu zvladol vyborne a Samara Weaving bola tradicne cool,opat si to plne uzivala,cize nemozem vytknut nic...:-) ()

septic

novější verze Shoot 'em up s Radcliffem, kterého se agent snaží vší silou zbavit pověsti dětského hrdiny Harryho a přihazuje mu role jako je tohle nebo Swiss army man. Ale jako co. Tempo to má, humor taky, herecké obsazení super, jen Dennehyho postava nemusela být napsaná tak absurdně. Jinak za mě prdel. U "fuck you" konce filmu jsem se možná letos poprvé začal opravdu hlasitě smát. Samara Weaving mi připomněla Lollipop chainsaw. Stejná řežba a stejně dobře zvolená doprovodná hudba ()

Hapretor

Debilita na entou ... ale občas vtipná ... a klobouk dolů ... ten Harry Potrat to zakrál totálně bravurně ... věřil jsem mu každý slovo ... ()

strikeman

Ukázka, že pěkný vizuál není vše. Navíc v hlavní roli je zde nesympatický Radcliffe, který se fakt asi hodí akorát tak na toho Harryho Potrata - no a toho tedy bytostně nesnáším ... 35% PS: Z tohoto filmového soudku doporučuji raději zhlédnout úleťárnu Hardcore Henry ()

Artard

Energická kreatívna prestrelka, film uteká ako voda a nenudite sa pri ňom, až na trošku horší koniec. Daniel má nos na crazy filmy. ()

BOURQUE

Film, ktorý čerpá z mnohých zdrojov, je tam vidieť aj trošku Death Race, ale predovšetkým motívy z filmu Gamer. Akčné scény a streľby dosť krvavé a nechýba ani pestrá permutácia rôznych neslušných slov. Connection D. Radcliffe / S. Weaving dopadol lepšie ako som čakal. To už vieme, že pre S. Weaving podobné filmy nerobia problémy Krvavá nevesta. V prípade D. Radcliffa je to však viac-menej nová pôda. A ku prekvapeniu nedopadlo to tak zle. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Wallis3

Docela zábavná jízda, kde muška byla přesná anebo úplně mimo, když se to zrovna hodilo. Ale přimontovaný kvéry k pazourům, župan a dinosauří bačkory, dokonce i Radcliffe pobavil. ()

GOREGASM

Než jsem začal psát recenzi na Guns Akimbo, tak jsem zaregistroval, že tomu dal nějaký český dobrodruh do distribuce název "Zabiják proti své vůli". Na to lze říct snad jen "Suck My Clit...", což je mimochodem hláška, kterou pronese zhruba v půlce filmu Samara Weaving, načež spustí kulometné inferno. A mimochodem, hlavní star tady není Danny Boy (tak jako na papíře a výplatní pásce jo), ale právě zvrhle zběsilá Sammy, která svou hitmanku prodává s poctivým hardonem pro všechny dostatečně ulítlé diváky. Šťavnatá herecká etuda jen co je pravda zahraná tak luxusně přes hranu, jako už dlouho nepamatuju. Danny tady přes své kvality hraje jen druhé housle, ale i díky němu je tahle bláznivost smlsnutelná. Epilepticky akrobatická filmařina podobně zběsiilému obsahu taky sedne, i když na Garetha Evanse to nemá. Chtěl jsem dát s přimhouřením obou očí čtyři hvězdy, ale bimbase Dannyho postavy jsem fakt vidět nechtěl, takže... 66% ()

Kingjiri

Na Guns Akimbo jsem se docela těšil a očekával jsem něco stylově šílenýho ve stylu Hardcore Henry. Nakonec jsem dostal solidní akční béčko, který se od konkurence liší jenom zajímavym námětem nikoliv svym pojetim. Uvítal jsem dobrý hlášky nebo různý popkulturní odkazy, ale jednotlivý postavy mi občas přišly až moc šílený a většinou i nesympatický (objevila se vůbec nějaká normální postava?). Smysluplnost příběhu resp. vývoje postav asi nemá v tomhle případě moc smysl hodnotit. Ale fakt jsem jen těžko přijímal zázračnou proměnu Milese z totální losera, co nikdy nedržel bouchačku v ruce, kterej po pár výstřelech začne řádit jak bývalej top mariňák. Přitom by bohatě stačilo, aby většinu tupejch záporáku jakožto chytrej nerd nějakym způsobem přechytračil (byť by v jeho plánu hrál roli nějakej ten výstřel). Takže zapracovat na postavě Milese, ubrat na teatrální šílenosti protivníků a přidat aspoň jednu sympatickou postavu, mohla by klidně vzniknout pořádná stylovka. Za humor, sympatickou akci, soundtrack a dobrýho Radcliffa třetí silnější hvězda. ()

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)