Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

Billie777

Chvílemi veselé, chvílemi smutné, ale rozhodně hodně emotivní, lidské, dojemné a laskavé. Film, který neomrzí, s úžasnou dvojicí Williams + De Niro. Působivé, nádherné, film o životě, o duši, o naději. ()

Zagros

Bez debat jde o výborný film a pochvalu si zaslouží především představitelé dvou hlavních rolí Robin Williams a Robert De Niro. Silná je ovšem již předloha a tvůrce příběhu. Tím je pro mě sám život se všemi jeho zvláštnostmi. Jsem rád, že existují lidé jako Oliver Sacks, kteří pro nás tyto zvláštnosti zkoumají a zaznamenávají. Vztah mozku a ducha či duše je fascinující a jakýkoli příběh z této oblasti má velmi silnou startovní pozici v podobě silného potenciálu a příběhu. Samotní tvůrci filmu se jej zhostili tak nějak "americky". Uvítal bych větší psychologickou hloubku a méně snahy ždímat emoce, které se dokáží dostavit tak jako tak. ()

Balu...

skutečně nevím, zda De Niro někdy někde hrál líp než právě tady. To je tak nefér, tak odzbrojující, omračující, kouzelné, děsivé a úžasné zaroveň..?! Popsat pocit mi naneštěstí pouze slovy nejde; herecký koncert, ke kterému se v myšlenkách budu vracet ještě dlouho.. ()

Theraphosa

Velice dojemný snímek o tom, jak život může být krásný a krutý zároveň. Robert De Niro byl jednoduše brilantní a svoji nominaci na oskara za nejlepšího herce získal oprávněně. Robin Williams zde ztvárnil roli, kterou jsem u něj viděl již nesčetněkrát (mám namysli jeho rozzářený a bezkonkurenční úsměv), ale i tentokrát jsem mu to žral a nutno dodat, že by Awakenings bez jeho lidských skromných úsměvů bylo hodně ochuzené. Má cenu zabývat se otázkou toho, že se jedná o snímek založený na skutečných událostech? Rozhodně. O něčem takovém, co se ve filmu stalo, jsem v životě neslyšel a je jenom dobře, že nám to Marshall prezentoval a pokusil se nám přiblížit život lidí trpících "nevyléčitelnými" chorobami. 89% ()

Teg

Film, který má divákovi připomenout, jak krásné jsou věci, kterých si jinak neceníme a považujeme je za samozřejmost. Že můžeme chodit, číst, přemýšlet... že žijeme. Film vás nejdřív nechá chytnout naděje a pak vás od ní krutě odtrhne. Zvlášť Odtrhnutí De Nira od jeho lásky mě ťalo hodně hluboko a říkám si, že to tam snad ani být nemělo, že to přehnali, ale umocňuje to celkový dojem. Snad nejlepší De Nirovo herectví a Williams je jasnej, toho mám rád už odjakživa. ()

Peiper2

Krásný filmový zážitek. Robert De Niro hraje naprosto neuvěřitelně a výborně mu sekunduje Robin Williams. Dobrý příběh, který je navíc podle skutečných událostí, je ke konci trochu smutný (happy end nečekejte) a měl jsem chvilkami slzy v očích. Filmu se nedá příliš věci vytknout. Snad jen to, že na ty city hraje možná až moc, ale tak už tomu ve filmech tohoto druhu bývá. Každopádně pro fanoušky Roberta De Nira i Robina Williamse a hlavně dobrých filmů je to povinnost. 90% ()

ElChe26

Skvělý herecký výkon De Nira coby Leonarda (kam se hrabe Hoffman se svým Rainmanem). Nejemocionálnější okamžik filmu pro mě představuje scéna, kdy se Robert De Niro po pás brodí v moři, vystoupí na vyčnívající kámen a s rozpřaženýma rukama se na něm pohupuje ze strany na stranu - z jeho výrazu obličeje vyřazuje čistá radost ze života. ()

markul

Výborný film s úžasným De Nirem. Přesto k plnému hodnocení mi tam něco chybělo, jenom nedokážu přesně specifikovat co. ()

Giggs

Typicky holywoodoidny film ktory hra na city o jednom okamihu, akych je v medicine plno. Napriek tomu je v ňom niečo, kvôli čomu nim nemôžete opovrhovať. ()

lukasch

Takový rolí by se měl Robin držet. De Niro jako vždy skvělý. Když se pacienti přes noc uzdravili, úplně mě mrazilo. Vůbec si nedokážu představit, že se po 30 letech probudím "ze smrti" a podívám se do zrcadla. Ani se mi nechce věřit, že je to podle skutečné události. ()

Paity

Dal jsem pět hvězd, ale přitom Robina Williamse nemám v lásce a Robert De Niro je pro mne ztělesněním mafiána. Nicméně zajímavé téma, kdy pár týdnů skutečného života má právo přece prožít každý z nás, ovšem za jakou cenu. ()

Rapikk

Sice jsem tvrďák od přírody, ale tento filmový skvost mě donutil brečet jako malé dítě - chvíli štěstím a radostí, chvíli tíhou smutku. Awakenings patří mezi absolutně nejlidštější filmy, jaké kdy Hollywood vytvořil. Mimořádně kvalitní snímek je pak podtržen neuvěřitelnou hereckou dvojicí Robin Williams a Robert De Niro. Druhý jmenovaný pak podle mě předvedl dost možná svůj životní herecký výkon. ()

kukuuuc10

Robert De Niro v další skvělé roli podle pravdivé události. Krásný poukaz na lásku k životu, přátelství a toliko velké odhodlání vrátit se k normálnímu bytí, které je natolik dojemné, až vhání slzy do očí. Jednoznačně další z těch pětihvězdičkových :-)) ()

farfalla

Film se inspiroval autobiografií britského neurologa Olivera Sakse z roku 1973. Novou drogou dal lékař pacientům šanci na krátké procitnutí. Každý z nich si vybral pro tu chvíli něco pro co žít. Lékaři i ošetrujícímu personálu se tímto experimentem život také obohatil. Připomněli si, že velké štěstí se skládá z malých radostí a i snaha se počítá. velmi dojemný film. Příběh je postavený na vztahu lékaře Robina Willamse a jeho katatonického pacienta Roberta De Niro. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)