Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

F2003F

Trefne zobrazený príbeh so skvelými výkonmi príjemného obsadenia, ale porovnávať to so silnejšími právom ocenenými drámami nie je vhodné. Milo neškodné odľahčenie. ()

mottleone

Tohle je tak skvělá záležitost, že není třeba dlouhých slov - "Robert De Niro zde odvádí herecký masterpiece a celý film prozařuje čistou dušičkou Robina Williamse". Dlouho mě nějaký film takhle silně nezahřál u srdíčka - krásných 100% a jasných 5* ()

RichB972

Silně emocionální drama podle skutečné události. Neurolog Oliver Sacks ('Malcolm Sayer' - Robin Williams) se zde snaží léčit pacienty se vzácnou chorobou Encephalitis lethargica a nebojí se čelit zodpovědnosti v souvislosti s použitím experimentální léčby. Zdánlivě bezduché pacienty se mu podaří přivést jakžtakž k životu. Jedním z nich je i 'Leonard Lowe' (Robert de Niro). Lék ovšem působí prospěšně jen dočasně. I tak se jedná o značný úspěch, který nám ve snímku kontrastuje s nevyhnutelnými osudy. Silný je tak nejen samotný závěr, ale také krátce nabytá radost ze života a především moment poznávání citů lásky, kde se 'Leonard' zamiluje do 'Pauly' (Penelope Ann Miller). Jejich poslední setkání je srdceryvné. Nedá se nezmínit i do detailu vychytané obsazení včetně 'dětského Leonarda' (Anthony J. Nici). Výjimečný film se skvělým hereckým výkonem Roberta de Nira! 90%   Netflix, HD, původní znění s titulky ()

pp

Tenhle film musí zapůsobit snad na každého... Je někdo, komu neutkvělo chytání míčků nebo dlaždice? Neskutečný herecký výkon De Nira i Williamse. Vytknul bych jenom přílišnou rozvláčnost, zkrácení o 20-30 minut by rozhodně neuškodilo. ()

MasterFil

Krásný, citlivý a velmi dojemný film, s naprosto neuvěřitelnými hereckými výkony v podání dokonalého De Nira a R. Williamse, kterému role též výborně sedla.Silný příběh, jež dohání k slzám je výtečný a každýmu doporučuju vidět. ()

shinlove

Krásné, smutné, skvělé! Když jsem film viděl naposledy, byl Silvestr 2003 odpoledne. NEDOPORUČUJI začínat tímto filmem nový rok, mohli byste se dostat do deprese a brečet až do poloviny roku! :) Jednoduše nádhera a podle mě nejlepší výkon De Nira a Williamse v jejich kariéře. Jednoznačně 5*, škoda, že nelze dát víc! ()

catr

Opakování je matkou moudrosti,ale znova,fantastický herecký majstrštyk Roberta de Nira spolu s autenticitou příběhu dělají z filmu opravdovou(dojemnou) lahudku až běhá mráz po zádech.I po těch letech.100% ()

frenkie

Tento film jsem viděl několikrát a nikdy jsem se při něm ani na vteřinu nenudil a vždycky mě v určitých pasážích silně dojal . Je to silný příběh podle skutečnosti o přátelství a lidskosti, o schopnosti myslet na ty druhé, dokonce jenom na ty druhé. Lehce trhlý a roztržitý doktor Robina Williamse a roztěkaný a těžko se soustřeďující pacient Roberta De Nira patří mezi nejlépe zahrané postavy jejich filmografií a filmu vůbec. ()

max cady

Vsichni zname Prelet nad.............................,po shlednuti tohoto filmu je velice diskutabilni,jestli je De Niro lepsi herec nez Nicholson.Je to 50 na 50 ()

Arnost Kaspar

Tento mistrovský kousek nepotřebuje dlouhé komentáře, je naprosto jedinečný, úžasný, mohl bych jej zahrnout všemožnými superlativy..film zanechávajicí nesmazatelné stopy v divákově duši ()

anillvap

Tenhle film mi vyrazil dech. Nejen scénářem navíc inspirovaným skutečnými událostmi, ale také hereckým koncertem De Nira a Williamse. Těm dvěma bych věřila úplně všechno. Film je neskutečně dojemnou a pravdivou sondou do nitra lidské duše. Brečela jsem jako želva... ()

Tanulin

Ano, herecký koncert.Baví mě filmy podle skutečných příběhů, jen jsou nědy natolik šílené a neuvěřitelné, až je to k nepochopení.Tohle je jeden z nich. ()

Snakes

Famózny De Niro s Williamsom v roli, ktorá dýcha na chrbát psychológovi z Good Will Hunting. V jednej scéne si tu normálne konkurovali o titul Najsympatickejší úsmev. Príjemná hudba, ideálny koniec, ale zimomriavky ani slzy neprišli. Zatiaľ. Verím, že hodnotenie raz zvýšim. ()

Cor-Angar

Tento film je opravdu silný a vážně bych mu chtěl dát nejvyšší hodnocení, ale mám pocit, že ty 4* se k němu hodí víc. Rozhodně to ale není kvůli hercům, kteří jsou vynikající. Robert De Niro ztvárnil nemocného Leonarda úžasně, o tom není sporu. Mě znovu zaujal Robin Williams, který byl neméně skvělý a přesně díky těmto rolím ho mám čím dál raději. Film vás v průběhu rozhodně donutí k zamyšlení a mě osobně opravdu dojala scéna, kdy matka poprvé přišla za "probuzeným" Leonardem. Takových scén jsem viděl spoustu, ale tahle byla mnohem silnější. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)