Bohatý a úspešný biznisman Edward Lewis (Richard Gere) sa zoznámi s Vivian Wardovou (Julia Robertsová), prostitútkou z Hollyvoodskeho bulváru, a pretože ho sympatická mladá žena zaujme, najme si ju najprv na celú noc a neskôr dokonca na celý týždeň za prísľub 3-tisíc dolárov. Hoci ich stretnutie malo zostať v rovine obchodno-sexuálnej, postupne medzi nimi vzniká vzťah, v ktorom zvíťazí vzájomná náklonnosť a láska. Hoci to medzi nimi nie je bez problémov, obaja sa začínajú pod vplyvom toho druhého meniť, hľadať nové životné ciele a názory. Kým Vivian si uvedomuje, že práca pouličnej prostitútky nie je to pravé a život ponúka oveľa viac lepších príležitostí, Edward spozná, že dávať je niekedy lepšie ako brať a tvoriť je lepšie ako ničiť, aj keď sa na to nedá zarobiť... (TV JOJ)

c.miri

Moje srdcová záležitost. Dokonalé, sladké, naivní, kýčovité.. Musím zvláště pozvednout perfektní herecké výkony. Julii Roberts v tomhle filmu věřím všechno, jak roli prostitutky tak ženy z lepší společnosti. No a pak je tady ještě Richard Gere s neuvěřitelným hereckým talentem a charismatem.. jeho usměv spojený s kouzelným pohledem podlamuje kolena snad všem ženám. ()

popelka595

julia roberts a richard gere ve filmu, kterej má duši (a kterej můžu vidět stokrát a pokaždý na mé tváři vytvoří stejně přiblblej úsměv). ()

Woodstock

"Make love, not paying a whore!" Jen aby bylo jasno - herečka Julia Roberts většinou hraje slušné holky, není to žádná laciná štětka! Když už, tak pěkně drahá... ()

zdeny99

Laciný kýč plný protikladů, ale také nádherná pohádka, o které každý sní. On patří k lidem, kteří to dotáhli nejvýše. Je všemi oslavován a každý na něj vzhlíží s noblesou. Je špičkou v obchodě, kupuje firmy, které později prodává, aby to dotáhl ještě výš než je. Ona nikdy nejela ani výtahem, nenavštívila operu a nevečeřela v hotelu. Tyhle dva protiklady se nakonec stejně do sebe zamilují, a to je na filmu stěžejní. Navíc tahle pohádka obsahuje značnou dávku komických situací a hlášek, které již zlidověly jako například: "Svině klouzavý!"/// "Líbilo se Vám to drahá?"-"Skvělý, skoro jsem se počůrala." [45997. hodnocení, 780. komentář, 78%, 231. nejoblíbenější film] ()

inachisio

No, netušila jsem, že se u toho tak zasměju. Pan Edward byl sympaťák a i Vivian jsem nakonec přišla na chuť, film měl šťávu, byl zajímavý a přestože nepatřím do staré gardy, která by film nazvala kultovkou a napálila mu pět hvězd, líbil se mi. ()

Deleatur

Všechny námitky (už z doby premiéry) o stereotypu postavy "šlapky se zlatým srdcem" a komu se jedině může líbit, jsou na místě, ale Robertsová byla v roli tak úchvatná, že možná to ona svým výkonem inspirovala producenty, že film prostříhali (jak je zmíněno v Zajímavostech) tak, aby se zdůraznila pohádkovost námětu. Překvapivě tam ale pořád seděla ta rvačka (na rozdíl třeba od násilí v původní verzi Včera narození). Vedle Robertsové mi ani nevadil velenesympatický Gere, kterému film i zachránil skomírající kariéru. // 77% ()

JB2203 odpad!

Nikdy bych neuvažoval o nejnižším hodnocení, kdyby to nebyl tak známý a tolikrát omílaný film. Právě nekritická obliba a četnost jeho vysílání z něho totiž činí ještě něco docela jiného nežli roztomilou romantickou komedii o chudé dívce, která ke štěstí přišla. Má se to s ním totiž jako s komunistickými filmy padesátých let. Prostý veskrze nevěrohodný příběh se pod kuratelou diváckého zájmu stává odpudivou agitkou. Bezduchou glorifikací těch nejzavrženíhodnějších aspektů současné západní civilizace - velmi přesvědčivě ztělesněných v ústředních postavách pitomoučkého příběhu. V jaké to skvělé a šťastné žijeme společnosti, kde inteligentní a krásná prostitutka (představuji si například nějakou rumunskou nebožačku přinucenou k prostituci albánským bossem) nalezne svoji životní lásku v dobrotivém a z hloubi duše čestném burzovním makléři (představuji si milióny levných pracovních sil žijících kdesi v Asii na pokraji hladu a bídy využívaných západním kapitálem k bezbřehému hromadění zisku). Vždy když podobně přeslazený výkřestek z uměleckého bahna vidím, napadá mě, že za jeho vznikem stojí nějaká velká reklamní agentura zaplacená k umlčení společnosti zbrojařskou, chemickou, těžební nebo co já vím jakou firmou. Kdybych měl tu moc, prosadil bych, aby napříště každé odvysílaní "Pretty Woman" předcházel - podobně jako například u "Majora Zemana" - vysvětlující dokument o stavu současného civilizovaného světa. Vřele bych doporučil například "The Corporation" Jennifera Abbotta. No, naštěstí takovou moc nemám. Amen ()

Marsello

Skvelé. Na Juliu Roberts a Richarda Gerea sa dá pozrieť v tomto diele kedykoľvek. Obyčajné, síce popoluškovské a nerealistické, ale aj tak pozeraťeľné, oddychové a nenáročné. ()

Amplifier

Bohatý a úspěšný byznysmen se tu setkává s prostitutkou je asi jasný co by mělo být jen šup šup a pak pryč .... :) ale sympatická dívka Vivian (Julia Roberts) dokáže velmi zaujmout a máme z toho skvělý příběh který je ale podlě mě až příliš sladký ()

Elin

Film, který se stal součástí našich Vánoc stejně jako stromeček, mě už začí celkem vadit. Na první zkouknutí to bylo celkem příjemný, ale do dvacáté už to fakt nedám. ()

Krchy

Film, který opravdu nemám rád. Kombinace ošklivé nesympatické Roberts, slizkého seladona Gerea a naprosto nereálného stupidního příběhu je takřka vražedná. Navíc to z nepochopitelných důvodů dávají snad každé Vánoce. Asi mi unikla nějaká souvislost mezi kurvami a těmi svátky. ()

bangee

Gere, multi boháč, Roberts šlapka, potkaj se, zamilujou se, užijou si a nakonec se vezmou a maj kopu dětí. Tři hvězdičky jenom kvůli mamušce a babičkám a kvůli tý, no přece romantický atmosféře. Ale že to musí být vysíláno na Štedrej den, to nechápu. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (viac)