Poté, co veterán pomohl odvrátit teroristický útok, je pověřen ochranou političky, která patřila k hlavním obhájcům války, v níž bojoval. (Netflix)

Recenzie používateľa castor k tomuto seriálu (7)

Bodyguard (2018)

Policie byla upozorněna na sebevražedného bombového útočníka, který se pokouší nastoupit do vlaku do Londýna. Měl tu „smůlu“, že ve vlaku je v civilu se svými dvěma malými dětmi i policajt a veterán z Afghánistánu David Budd, který obtížnou situaci u toalety vyřeší. Následně je mu přiděleno prestižní místo osobního strážce ministryně vnitra Julie Montague. Ostré a nekompromisní dámy, která leží v žaludku nejen radikálům, ale zřejmě i mnohým lidem v britských bezpečnostních složkách a politických kruzích. Tvůrci potěší skvělou scénou s potravinovou dodávkou u školy i se střelcem na střeše. A celkově solidně zrežírovanou hrou s divákem, který neví, komu věřit. Jenže po polovině šestidílné série to přijde: napětí i atmosféra lehce slábnou. Rozjela se totiž opravdu spletitá a komplikovaná hra s nespočtem postav a zvratů. Až je to mnohdy na škodu. Lehce už se zapomíná na celou logiku příběhu, v posledním díle se už tvůrci úplně utrhli ze řetězu a k přímočaré akci a slušnému tempu přidali i hodně nelogických momentů. Vyústění tak rozhodně není žádnou pečlivě promyšlenou šachovou partií. Herecky je to fajn, na urputného Richarda Maddena jsem si chvíli zvykal, Keeley Hawes coby mrškoidní ministryně mu zdatně sekunduje. ()

Episode 1 (2018) (E01)

Milé překvapení. Zapomeňte na „to je můj Frank“, tohle je jiný kalibr. Policie byla upozorněna na sebevražedného bombového útočníka, který se pokouší nastoupit do vlaku do Londýna. Měl tu „smůlu“, že ve vlaku je v civilu se svými dvěma malými dětmi i policajt a veterán z Afghánistánu, který obtížnou situaci u toalety vyřeší. Následně je přidělený k ministerskému kabinetu. Za odměnu. Riziko hrozby dalšího útoku je zvýšené, pár let vousatý protiteroristický zákon nestačí. Zdá se, že tu máme solidně napínavou jízdu, ve které se britská škola po nějaké době zase ukázala v plné síle. I když na zarputilého Richarda Maddena si musím trochu zvykat. ()

Episode 2 (2018) (E02)

David Budd, bývalý voják momentálně pracující u policie, který přemluvil sebevražednou atentátnici ve vlaku plného lidí. Následně je mu přiděleno prestižní místo osobního strážce ministryně vnitra Julie Montague. Ostré dámy, která budí kontroverzi kvůli prosazování svého bezpečnostního zákona. Přímá, nekompromisní. Právě proto leží v žaludku nejen radikálům, ale zřejmě i mnohým lidem v britských bezpečnostních složkách a politických kruzích. Navíc si náš hlavní hrdina sám z válečného běsnění přivezl psychické potíže. Tvůrci potěší skvělou scénou s potravinovou dodávkou u školy. Ministryně o riziku věděla, protože škola je propojená na policejního důstojníka ve službě. Podle Davidova kamaráda někdo (ona) musí nést následky za to, kam je poslali. Střelec na střeše vidí vše jasně, cílem se stane sama „levandule“. Další našlapaná sekvence. Tajná služba na základě pokusu o atentát přebírá roli ve vyslýchání útočníků z vlaku. Což naruší už tak napjaté vztahy. A divák moc neví, komu má věřit. Zřejmě nejlepší díl série!! ()

Episode 3 (2018) (E03)

Zatím solidně zrežírovaná hra s divákem. Davidu Buddovi, bývalému vojákovi momentálně pracujícímu u policie, je přiděleno prestižní místo osobního strážce ministryně vnitra. Ta se kvůli prosazování své bezpečnostní politiky stává terčem teroristů operujících v Londýně i mnohých lidí v britských bezpečnostních složkách a politických kruzích. Podle mnohých jde o nebezpečnou političku, kterou je třeba zastavit. Podávají jí informace, které před jinými kolegy tají. Finále na mítinku pak bude výbušné. Doslova. Zatímco první dva díly byly skvělé a divák váhal, zda je Budd vlastně kladná nebo záporná postava, tady nám napětí i atmosféra lehce slábnou. Rozjela se totiž opravdu spletitá a komplikovaná hra s nespočtem postav a zvratů. Až je to mnohdy na škodu. Herecky je to fajn, na urputného Richarda Maddena jsem si už zvykl, Keeley Hawes coby mrškoidní ministryně mu zdatně sekunduje. ()

Episode 4 (2018) (E04)

Uvidíme, jak se tvůrci, kteří si solidně pohráli s aktuálními tématy, nakonec vybarví. Zatímco po prvních dvou dílech jsem si říkal, že Bodyguard je v mnoha směrech výtečnou žánrovkou, u které jsem chtěl hned další díl, teď to začalo místy drhnout a ty scenáristické nedostatky jsou stále víc viditelnější. Přešlapů prostě tvůrci nadrobili celkem dost. Okolo Davida je dusno. Tohle už nemůže být náhoda a čeká ho výslech. Bodyguard je bezradný a odhodlá se k zoufalému činu. Ovšem někdo byl v jeho bytě a zatím tak kolegy oblbuje historkou s plynovým vařičem. Nakonec výrazně pomůže s výslechem Nadii, sebevražedkyně z vlaku. ()

Episode 5 (2018) (E05)

Trošku nám napětí i atmosféra slábnou, pozvolný sešup pokračuje. Přijde mi, že „namočených“ je víc než dost. Policie už ví, kdo je záhadným střelcem ze střechy. David svou urputností při dalším výslechu atentátnice Nadii „ovlivní“ identifikaci z fotografií. Dál rozplétá po své linii vraždu ministryně z nástražného zařízení, na scénu se vrací stará známá: vyhozená asistentka Chanel. Lehce už se zapomíná na celou logiku příběhu, hodně úsměvná byla například právě zoufalá snaha o identifikaci odstřelovače z druhého dílu (s armádní minulostí, s výraznou památkou na tváři, ale ale…). Beru, že podobné kousky bývají (více či méně) přitažené za vlasy, tady to už ale tvůrcům hodně hapruje. ()

Episode 6 (2018) (E06)

Za mě je finále zklamáním. To, co začalo jako solidně zrežírovaná hra s divákem, se zoufale sype jako domeček z karet. Leccos v posledním díle mi hnulo žlučí, zvraty na úkor smysluplnosti mají bohužel zelenou. Vadilo mi chování Davidových kolegů při jeho počínání s bombou (to bylo nahoru dolů), vadilo mi umělé vyložení karet atentátnice Nadii, vadilo mi, jak Budd vše dokonale vyřešil a na všechny darebáky ještě stihl s grácií ukázat. A pak byl se svou manželkou-modelkou (která zřejmě zapomněla na svůj čerstvý vztah) samý úsměv. Někdo zmiňuje nedávného Jacka Ryana, ovšem to byl jiný level. Tady se tvůrci utrhli ze řetězu a k přímočaré akci a slušnému tempu přidali i hodně nelogických momentů. ()

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

Emmy ovládla Hra o trůny, Fleabag a Černobyl

23.09.2019

Ceny Emmy 2019 byly rozdány a ani letos se to neobešlo bez pár překvapení. Velkým vítězem se stala závěrečná řada Hry o trůny, která z rekordního počtu 32 nominací proměnila 10 už v části Creative… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz