Oceány 3D: Naše modrá planeta

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Oceans: Our Blue Planet (viac)
Veľká Británia, 2018, 40 min

Oceány 3D: Naše modrá planeta je vzdělávací hit z dílny BBC, který vznikl na základě přelomového seriálu Modrá Planeta II. Projekt, který v roce 2001 inicioval David Attenborough a jehož obě série se staly nejsledovanějším televizním dokumentem v dějinách. Zažijte úžasné podmořské dobrodružství s našimi příbuznými savci i bytostmi, které obývají zemi desítky milionů let v hlubinách oceánů a pro něž jsou lidé vetřelci. Rodinné dobrodružství poznávání neznámého skrze nikdy předtím nenatočené záběry a silné poselství o kráse a křehkosti našich oceánů. (Academia Film Olomouc)

Zagros

Oceány 3D jsem viděl na velkém plátně v rámci festivalu AFO a pro podobný druh snímku je velké plátno s 3D technologií zásadní. Na něm totiž vyniknou všechny úžasné záběry jednotlivých krás oceánu. Dokument láká spíše na svůj vizuál a obsahově moc bohatý není. To ale kupodivu nevadí, většinu času jsem se stejně kochal nádhernými záběry a občas jsem se dozvěděl něco zajímavého a překvapivého. Oceány 3D jsem viděl s dabingem, který se povedl a jak tak pročítám ostatní komentáře, je možná lepší než originál. K dobru lze připočíst i to, že spolehlivě zaujme i nejmenší děti, k čemuž dopomáhá i poměrně krátká délka čtyřiceti minut. ()

Axident

40 minutový dokument, který tlačí možná až přehnaně emotivním hlasem komentáře Kate Winslet. Obsahuje pár zajímavých záběrů, ale překvapivě celkově je spíš nudnější, což kontrastuje právě s Winsletiným procítěným apelem. Ovšem rybka, co používá 'nástroj' na rozlousknutí škeble, to je něco! ()

vydumnica

Nádhera!!! Plný počet nedávam len kvôli relatívne krátkej stopáži. Vizuálne paráda a komentár Kate Winslet tu nemá chyby, ona hrá aj pri čítaní :-). ()

Sidonka

Velice rozkošný dokument o oceánských zvířatech. Působivé, na dobrou náladu, pastva pro oči. Plus několik zajímavostí k tomu. Pro menší i dospělé diváky, kteří si chtějí udělat radost. P.S. Pomalejší, možná trochu zjihlé vypravěčské tempo mi rozhodně nevadilo a mnohým dětem film díky tomu ještě více zpřístupní. ()