Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon

• Česko Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon (viac)

Blízke stretnutie tretieho druhu s najobľúbenejším ovčím stádom v Shaunovom celkom novom filmovom dobrodružstve.
Čudesné svetlá nad pokojným mestečkom Mossingham oznamujú príchod záhadného návštevníka zo vzdialenej galaxie… Na neďalekej farme Mossy Bottom Farm zatiaľ Ovečka Sahun nič netuší, pretože má plné ruky práce s geniálnymi nápadmi, ako si znova vystreliť z farmára a rozhnevať Bitzera. Čoskoro však jedna mimozemská výmyselníčka neďaleko farmy havaruje, Shaun sa rýchlo chytí novej príležitosti a vyráža na intergalaktickú misiu na záchranu malej návštevníčky pred diabolskou vládnou organizáciou, ktorá sa ju snaží zajať a zneužiť pre svoje nekalé ciele. Podarí sa Shaunovi a jeho stádu odvrátiť Farmageddon na farme Mossy Bottom? (Continental film)

Martrix

Přestože už jsem starej chlápek, tak ještě před pár lety, jsem se s dcerkou při sledování ovečkina Shauna velmi dobře bavil. Jasně, oproti Gromitovi jsou minipříběhy Shauna a jeho party o dost infantilnější, ale nějak jsem doufal, že se tam povede tvůrcům propašovat i něco pro dospělé. Tak tentokrát za mě ne. Což je ok...nejsem cílovka, ale pokud je to film pro prcky 4-12 let, tak si nejsem jistý, jestli je to správné téma. Místy se po nich chce pochopit vcelku dost. Ale možná prckoše podceňuju, nebo na příběhu vlastně ani nezáleží...stačí gagy a zvuky... . Těžko hodnotit film, který není dělaný pro dospělého. Pokud producenti počítali i se mnou, tak za sebe dám 2*. Jako rodič bych dal 3* a pokud bych měl jít cestou srovnání, třeba s posledním celovečerákem...tak taky 3*. ()

Godhaj

,,Mi-ma!“ Druhé filmové pokračování příběhu o ovečce Shaun je trochu dětštější než jeho filmová prvotina. Je to zvláštní výtka, když se jedná o film především pro dětské diváky, ale první film byl výbornou směsicí humoru a zajímavým příběhem pro malé i velké. V tomto filmu znatelně ubylo popkulturních narážek pro dospělé diváky. Nová postava mimozemšťana mě moc nezaujala, je to takový obyčejné animácké roztomilé cosi. Příběh se odehrává všemožně, jen na farmě mezi zvířátky mohl být déle. Např. prasata si ve filmu moc neškrtla, což mě mrzí. Celkově vzato to bylo vtipné, ale jen tak na jedno zkouknutí. ()

Felisr

I v tomhle filmu najdete standardně kvalitní dávku vtípků a humoru, jak už jsme ostatně u ovčí série zvyklí. Je to pocta různým ikonickým sci-fi počinům od ET až po VALL-I (ano, nepostradatelný robot šéfky UFO hledačů je prostě skvělý a jeho scénka, kde strachy vyprdne papír ve tvaru harmoniky mě zbořila). Zatímco u jiných animáků se dohadujeme, kdo se "obětuje" jako doprovod, na tenhle film jsem dceru vytáhla ochotně sama a užily jsem si ho myslím obě stejně. ()

Chrustyn

Mám moc rád ovečku Shaun, jak předchozí film, tak i seriál, ale tentokrát jsem se moc nebavil a nápad dát legendární ovečku do sci-fi příběhu na motivy ET, mi prostě nesedl. Je to opět krásné, propracované a mnohokrát nápadité, ale celé mi to přišlo trochu mimo a nebavil jsem se, jak jsem si představoval. ()

Stanislaus

Při sledování Farmageddonu jsem se nemohl ubránit okaté podobnosti se Strašpytlíkem, alespoň co se týká dějové linie s malým emzákem. Film nabízí nejednu humornou, nápaditou, ale i akční scénu, u které se člověk pobaví i napne, avšak primárně je to snímek cílený především na mladší publikum. Ve výsledku jde o mile natočený animovaný kousek na jedno zhlédnutí, který neohromí, ale ani neurazí. ()

• Při útěku mimozemskou lodí z tajné základny hraje píseň „Out od Control“ od Chemical Brothers. (Mydlivoj)