Rány

• Veľká Británia Wounds (viac)

Will (Armie Hammer) je barman v New Orleans. Má skvelú prácu, skvelých priateľov a priateľku Carrie (Dakota Johnson), ktorá ho miluje. Prediera sa životom, ignoruje komplikácie a sústreďuje sa na radosť z okamihu. Jednu noc pri bare vypukne tvrdá bitka, ktorá zraní jedného z jeho stálych zákazníkov a spôsobí, že tam nejakí vysokoškoláci v zhone stratia mobil. Will ho nájde a začnú mu chodiť divné textovky a hovory. Zatiaľ čo to Will neberie vážne, Carrie nájde na internete akúsi dieru, ktorá by mala toto všetko vysvetľovať. Obaja objavili niečo nevysvetliteľné a pomaly to vychádza na svetlo. (Scraffy)

Kudly4

Tak tohle bylo hodně znepokojující psycho. Depresivní atmosféra od samého začátku, úplně mě vnitřně ničilo se dívat na hlavní postavu, jak se mu rozpadá život, takovým způsobem jako zde. Perfektní casting, scény s krásnou Dakotou opravdu nepříjemný, celkově celá ta atmosféra zničující. A ten závěr se šváby, uff. Tohle mi sedlo a zůstane v hlavě ještě pár dní. Výborný, určitě chci někdy vidět ještě jednou. ()

silentname

Asi som viac mainstream človek v rámci hororového žánru. Oceňujem snahu o niečo iné a film má svoje momentky, plus záverečná scénka podľa mňa funguje. S výnimkou toho však pre mňa "Wounds" dokopy neprináša nič. V prvom rade mi to príde rozsypané ako keby ste rozbili celý porcelánový servis. A teraz sa k tomu posaďte a skúste to zlepiť dokopy. A výsledok je to čo som mal práve možnosť vidieť. Myslím si, že keby to bolo jednoduchšie, keby to vedelo so svojim scenárom lepšie pracovať a keby sme sa možno nejaké veci dozvedeli, alebo by sa počas filmu nejako rozobrali, tak by som bol ochotný byť k filmu miernejší, no reálne je toto len jazda plná hnevu, chlastu a švábov. V úvode sme mali nejaký nápad, ktorý sme začali rozvíjať. Pomaly som sa do toho dostával, veci v telefóne boli zaujímavé, vidíme že nášho hrdinu sleduje auto, dostáva zvláštne odkazy, počuje nepríjemné zvuky a nejako som bol zvedavý kam sa to posunie. Potom ma to však začalo čím ďalej, tým viac frustrovať a frustrovať. Prečo? Pretože sa to dokopy stalo obrovskou kopou dialógov, ktoré ma nezaujímali, nemali reálne žiadny náboj a dokonca si myslím, že záverečná časť musela byť sama o sebe halucináciou a nášmu hrdinovi proste z chlastania zmäkol mozog a toto sa stalo z jeho sveta. Problém je ten, že jeho osud ma dokopy nezaujímal. Viac som chcel vedieť o iných postavách. Ako napríklad o Alicii. Ako napríklad prečo ostala Carrie zhypnotizovaná z pohľadu na čierny tunel. Nikdy poriadne nerozoberieme o čo sa tu jedná, nikdy viac už nestretneme študentov, ktorí to (podľa všetkého) vyvolali. Tým pádom záhada ostáva záhodou, otázky ostávajú nezodpovedané a ja len sledujem ako sa niekomu borí celý život a doslova z toho zblbne. Pravdepodobne. Pretože istý si tu nie som dokopy ničím. Je to zlepené ako špatný film Davida Lyncha. Je super, že si v tom diváci vedeli nájsť svoje, no vo mne to zanecháva kopec otázok a veľké prázdno. Necítim sa obohatený a film zo mňa skutočne vysal energiu. Takže sorry, ale za mňa nie. Ani náhodou. Hodnotenie: D ()

SeBig

No doprdele. Tohle mi hodně zamotalo hlavu, hlavně čim víc se to blížilo ke konci, tim víc jsem nechápal a chtěl sem furt vědět co z toho vyleze. Jako jo z toho konce jsem zklamaný, ale takhle asi má nějak vypadat pořádnej film. Nenudil jsem se ani vteřinu a byl sem napjatej jak kšandy. ()

Marze

Takový půlnoční film s tajuplnou atmosférou. Přijímání zneklidňujících textů a hovorů z nalezeného telefonu je myslím v horroru zápletková novinka. Je ostuda nechat publikum čekat celý filmový čas o co jde. Celek filmu je lepší než jeho části. Alkoholická noční můra. Rány nechávají otevřenou interpretaci jak otevřená rána. Vznikají otázky k přemýšlení, které není lehké zodpovědět. ()

Kailo

Lovecraftsky geniální! Nyarlathotep by měl z tohoto (ne)kosmického počinu velkou radost. Byť si mohli s folklórní stránkou víc pohrát a nenechat jí tak mdle prázdnou. ()

eraserhead666

Měl-li bych tenhle film vyjádřit jedním slovem, použil bych slovo znepokojivý. Ano znepokojivý, protože ten film je mnohem znepokojivější než je hodně horrorů z poslední doby strašidelných. Ale i Eounds mají jednu skvěle strašidelnou scénu. Trochu jsem z toho cítil Lynche, ale beru to jako pozitivní stránku, protože to bylo fakt funkční, pomáhalo to a nebyla to žádná vykrádačka. A pokud by všechno ostatní stálo za prd (jako že nestojí), je tady Dakota Johnson (a její nohy) a to prostě stačí. Naštěstí Wounds nejsou jen Dakota a její nohy, je to i mrazivě znepokojivá atmosféra a hodně zajímavý konec (dost mě potěšil). ()

ARI50

Trailer hodil návnadu která nebyla dobrá. Dakota byla otřesna, prochcana a nudná. Její starý byl zajímavý, příběh jsem čekal něco pořádného, ale pořád se nic nedělo, jen kolečko kruh, hrozná nuda, konec se fakt táhl. ()

JASON_X

Film u mě shodil dolů hlavně hodně nesympatickej týpek v hlavní roli, s účesem i xichtem pokladního v sámošce a ne barmana, takovej ten namachrovanej, na pohled děsně sebejistej boreček, kterej se mi ale o to víc jevil jako pozér a korunovanej trapák. Nevěrohodný bylo jeho chování po nalezení mobilu, nevěrohodný byly jeho přehnaně vystrašený reakce na fotky mrtvol, nevěrohodný bylo i jeho zabouchnutí do vylízaný barový cigošky. Prostě mizernej herec. Ani zápletka není nijak zlověstná a strašidelná jak by bývala mohla být, tedy s lepším scénářem. Tunel na obrazovce asi nikoho nevyděsí a rádoby lovecraftovská atmoška je lovecraftovská jen na venek, uvnitř je prázdná jako prd. A na konci, když aspoň doufáte v nějaký okultně hustý finále, si s váma rejža parádně vytře zadek a vzápětí titulky. ()

Hoyt

Po dlouhé době něco zajímavého a hlavně znepokojivého. Po většinu filmu jsem měl hodně divný pocit z toho co přijde dál. Ke konci už děj malinko ztrácí dech ale i tak nadprůměrný zážitek. ()

corpsy

Niečo, čo zrejme malo ambície vydať sa umeleckejším smerom, ako väčšina komerčných hororov, no a práve preto, ho zastrešila streamovacia služba a nie nejaký štúdiový gigant. Zaujímavý námet, ktorý prináša skvelú atmosféru v remeselne dobrom spracovaní, podráža jedine romantická linka, ktorá v tomto prípade do niečoho, čo pripomína tvorbu H.P. Lovecrafta, veľmi nesedí. Ešte ale vyzdvihnem tajuplnú hudbu, ktorá robí tomuto filmu veľa. ()

kaylin

Britsko-americký snímek „Rány“ je ukázkou moderního originálního hororu, který má určité prvky, jež se mohou zdát nedořešené, může se to jevit jako témata, která zde chybí vysvětlit, ale z mého pohledu je to zajímavá cesta, která nutí diváka přemýšlet, stejně jako ale působí na jeho představivost i výdrž a nechutenství. A funguje to, sakra, že to funguje. Poslední scéna je úchvatně natočená. ()

Remedy

Horor z podobného těsta jako Hereditary, leč vizuálně zdaleka ne tak ostrý a intenzivní. Má to hodně dobrou expozici, kdy jsem se cítil příjemně zaháčkovaný a byl jsem až dětsky netrpělivý, co bude dál. První hodina je co do atmosféričnosti a vykreslování hlavního hrdiny jako stále většího idiota skvostná a nemám k ní větších výtek. Poslední třetina je ve snaze přinést alespoň nějaký hardcorový gore výjev z hlediska scénáře zbytečně křečovitá a uspěchaná. Mohlo to klidně mít o půlhodiny déle s tím, že by se více rozpracovalo ústřední téma, které zcela otevřeně čerpá z tvorby H.P. Lovecrafta. Íránského tvůrce Babaka Anvariho nicméně určitě sledovat, třeba se z něj za čas vyklube druhý Ari Aster. ()

Flipnic-RE

Ještě než jsem film viděl, tak mne zaujal dost hodně nevyváženým přijetím a hodnocením diváků. A schválně mne zajímalo, do které skupiny padnu já. Jestli mezi ty spíše nespokojené, nebo výrazně spokojené. Začátek v baru nastřelil první dojem hodně vysoko. Dobře zahraný, dobře natočený, drsný, sexy ... jenže ta scéna z baru neměla zas až tak moc souvislost s tím, co se děje pak. A pak to prostě na dlouho ztrácí drive i náboj. Vleče se to od nikud nikam. Má to plno malých, vedlejších a hlavně nezajímavých dějových linek. Ani Zazie, ani Dakota neukážou kozy ... i když to je na hraně dvakrát. A z celkem zajímavýho začátku se klube nezajímavá, podivná nuda. Jako blbý je, že ten film měl na víc. Natočenej je místama dobře a má silný momenty, ale těch slabých je o dost víc a celkově to zabijou... ()

Trevor

Po bitke medzi zákazníkmi v podniku kde pracuje si barman so sebou vezme aj mobil ktorý tam zabudol jeden z hostí. Na telefón stále prichádzajú nové správy a tak neodolá a začne na ne odpovedať. Zistí, že správy su viac ako znepokojujúce rovnako ako fotografie ktoré v telefóne objaví...Vlažnejší úvod vystrieda stúpajúce napätie aby sme na záver dostali síce pekne natočené ale v podstate nezmyselné vysvetlenie. Potešil český dabing na Netflixe ale inak ide o podpriemerný horor. ()

Miseet

Psychologicky to působí velice dobře, nicméně hororově to vůbec nefunguje. Děj je hrozně táhlý, a ve finále jsem vlastně ani nepochopila, co se teda děje a jak to skončilo. Nic, co se zde stalo, nebylo divákovi nikdy pořádně vysvětlené, možná je to záměr, ALE, je to dobře? .. za mě ne. Vydržela jsem vlastně jen proto, protože mě zajímalo, jaký bude finále, a bylo špatné. ()

dyfur odpad!

...........začiatok by ušiel-potom to išlo dolu vodou a nakoniec to nemalo koniec.....nie je potrebné viackrát vidieť.... ()

M.i.k.e

Lovecraft by z téhle psycho šílenosti měl radost,stejně jako jí nejspíš budou mít jeho fanoušci.Řadový hororový divák si ji každopádně užije tak napůl.Atmosféra tomu v určitých momentech nechybí,ovšem ke konci už tomu dochází dech a začíná to být už poněkud únavné.Hammer to každopádně zahrál slušně...50% ()

honajz2

Mám tyhle divné a hůř pochopitelné filmy všeho druhu moc rád a sám je i vyhledávám, dokonce jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec je zároveň jeden z nejhůře pochopitelných filmů vůbec (mluvím o Inland Empire), ale nemůžu si pomoct, tohle byla prostě nuda. A abych tomu dával 4* jenom proto, že je to "jiné", to fakt ne. Já už takových "jiných" filmů viděl dost, a je celkem hodně těch, které byly lepší než tenhle, takže asi tak. Chyběla mi tady nějaká silnější atmosféra, o kterou se to sice snaží, ale prostě to moc nefunguje, pak tu chybí nějaké zajímavé postavy, kterým by se dalo fandit (tady mi totiž lezli všichni na nervy) a na nějakou mytologii (snad jsem použil správné slovo) toho zla, nechci spilerovat, tu sral pes. Vlastně mi přišlo, že se to celé snaží hlavně o to, aby to bylo co nejvíc psycho, ale ono to prostě nefunguje a tím pádem to nic moc jiného už nemá. 2* ()

Havaj8

Hovadina od Netflixu na n-tou. A to jsem s Netflixem měl doposud jenom kladný zkušenosti. Tenhle rádoby psycho horor rozjel několik scén, několik zřejmě klíčovejch momentů, do toho zapojil x lidí a marně byste čekali, kdy se to všechno spojí do kupy. Napadlo mě, že týpek musel fetovat od začátku filmu, ale bohužel nebyl sám, kdo to viděl. Prostě tam nic nedávalo smysl, tohle je absolutní zbytečnost. Asi maj v Netflixu spoustu lidí, co se nuděj, tak vymejšlej ptákoviny. ()