Dr. Lily Houghtonová cestuje z Londýna do amazonskej džungle na vedeckú výpravu a naverbuje si ako sprievodcu kapitána Franka Wolfa, aby ju dopravil na jeho starej ledva plávajúcej lodi do mesta La Quila. Dr. Lily Houghtonová je v nepreniknuteľnej amazonskej džungli odhodlaná nájsť staroveký strom, ktorý disponuje zázračnými liečivými schopnosťami a má potenciál zmeniť budúcnosť medicíny. Počas výpravnej cesty táto totálne odlišná dvojica narazí na nespočetné nebezpečenstvá, dobrodružstvá a tiež nadprirodzené sily, ktoré číhajú v nepreniknuteľnej kráse bujného dažďového pralesa. Ale ako sa približujú a odhaľujú tajomstvá strateného, zázračného stromu, osud Lily, Franka a tiež aj samotného ľudstva začína visieť na vlásku. (CinemArt SK)

Withree

Generičtější dobrodružný film aby svět pohledal. Disneyho replika Mumie až příliš spoléhá na digitální triky a akci v každé druhé scéně. Navíc spárování Dwayna Johnsona s Emily Blunt není úplně z nejlepších, postava Emily si až příliš říká o titulní roli, není tam to pnutí jako mezi O'Connelem a Eve v již zmíněné Mumii. Každopádně kreatura Jesseho Plemonse je absolutní král, digitální záporáci jsou jaksi navíc. Jako film na jedno odpolední zhlédnutí, proč ne? ()

samkko

Od filmu jsem nečekal vubec nic. Maximálně to, že ho ohodnotím jednou hvězdou. Ale byl jsem lehce překvapen. I když to není ani v nejmenším můj styl žánru, tak jsem se na to podíval kvuli mladší sestry, (která si to moc užila). Jelikoš se ale jedná o disney film tak to známe: předvídatelný od začátku až do konce, milion stupidních klišé, (které vám budou trhat vaše filmové srdce) , konec jako u každé jiné disneyovky atd.. Na druhou stranu musím pochválit herecké obsazení, Emily a Dwane mi tento film zpříjemnili, (vlastně nebýt nich tak se na to ani nepodívám). Příběh je poměrně jednoduchý, ale vadil mi až moc překombinovaný děj a zbytečně dlouhé a natahované dialogy. Ale ok už dlouho jsem nebyl v kině takže 6/10. ()

ER

Možná až moc digitálních efektů, kdy zážitek z filmu není tak intenzivní. Jinak prima zábava pro celou rodinu (asi více pro děti). ()

Hashirama

Marně vzpomínám na Piráty z Karibiku a doby, kdy filmy měly reálné postavy, reálnou výpravu a kulisy a reálný příběh plný napětí, humoru, překvapení a dalších skvělých věcí, kvůli kterým se člověk dívá na filmy. Protože takové se daly natočit, byť vycházely z pouťové atrakce. Dnes je však marketing o dost snažší. Studiová rychlokvaška se sítnici vypalujícím vizuálem, kopírující snad všechna klišé disneyovských pohádek a natolik zrecyklovaná a neinvenční, že čtyřicátý osmý Untitled Marvel Movie oproti tomu působí jako Kubrickovo znovuzrození. Přemíra digitálního bahýnka bije do očí, až se divák snadno začne tázat, proč jsou tu vůbec nějací reální herci. Buďme však za ně rádi, protože je to právě neodolatelná Emily, která vás tímhle filmem vcelku bezbolestně protáhne. Nejde jen o její rozkošnou fazónu, ale hlavně o její nadšený herecký projev, který má drive a člověk se jí(m) rád nechá vtáhnout. Další z řady nezvratných důkazů, že Emily Blunt je jedna z nejlepších hereček současnosti. A Rockovo obočí taky občas vypomůže. 5/10 ()

Maximilianus

Ako vždy lahodný a nepremožiteľný Dwayne Johnson a tiež lahodná a stále pôvabná Emily Blunt sa vydávajú na dobrodrúžnu a prekvapivo aj celkom zábavnú cestu za kvetom nesmrteľnosti. Síce to bol Disney film viac pre deti, resp. rodiny, ale napriek tomu to nebolo nejaké hlúpe a tráne komické, ako napríklad nie tak dávny Dr. Doolitle. 6,7/10. ()

Likan7

Mumie pro dnešní diváky. Jenže bohužel Dwayne Johnson není Brendan Fraser a Emily Blunt je trochu jiná Rachel Weisz. Tedy v roce 1999 se povedlo téměř vše. Expedice: Džungle by chtěla být přesně takový mix první Mumie i Pirátů, ale k oběma jí něco chybí. Osobně jsem měl velký problém s CGI, který je na dnešní dobu nedokonalý až běda. Mnohem starší filmy mají triky o poznání lepší. Naštěstí se ve filmu stále něco děje, někam se utíká a něco se objevuje. A to se děje celé 2 hodiny. Disney si to pojal po svém, takže barvy jsou barevnější, ptáci hezčí, džungle dobrodružnější i přátelštější a pokud to pustíte nějakému capartovi, bude nadšený. Vás ty 2 hodiny mrzet nebudou, občas se pobavíte, ale nikdy vás to nestrhne. Ale jako jo, podívaná pro celou rodinu ok a pokud vznikne další díl, rvát si vlasy nebudu. Jen ty triky snad budou lepší. ()

gemi

Jeden z těch filmů, jejichž hodnocení HODNĚ závisí na věku diváka. Dvanáctiletý bude u vytržení z barevou hýřící akce, dospělý ocení pár dobrých fórků, kterých si ten dvanáctiletý ani nevšimne, ale nebude se zdaleka tak dobře bavit. Je to hraný film s fyzikou kresleného, všechno je dotaženo ad-absurdum, vč. vyloženě karikovaného záporáka. ()

Nix

Taková rodinná blbinka, která sází na Rockovi hlášky a akci. Je to takový mix všech dobrodružných filmů, které znáte, akorát problém je v tom, že tady to moc nefunguje. Akce tam sice je, ale přijde mi hodně amatérská a dvě hodiny je fakt moc, za chvíli film začne nudit. Pro zabití nudy se to dá, ale je to tak na jedno podívání. ()

rublik05

Strašná škoda, že Expedice: Džungle je taková sázka na jistotu, v ničem nevyniká, jedná se o těžce průměrnou podívanou, která ani nijak zvlášť nenadchne. Největším lákadlem, když pominu herce, je jednoznačně krásné exotické prostředí, dále také různé kostýmy a kulisy, byť jde poznat, že velká část jsou čistě jen digitální efekty a green screen. Humoru je překvapivě docela málo, akce vesměs ujde. Z herců jsou asi nejsympatičtější dva hlavní protagonisté, nicméně ani jeden z nich mě nijak zvlášť nepřesvědčil, chemie mezi nimi moc nefunguje, neoslovil mě ani jejich humor. Příběh je spíše takový jednotvárný, žádné velké zvraty se nekonají, nešlo si nevšimnout jisté šablonovitosti či rutinního zpracování. Celkově by se snímek dal shrnou jako klasická rodinná dobrodružná záležitost posledních let, děti z ní budou dozajista nadšené a spokojené, já však čekal mnohem víc. 6/10. ()

LordMysti

Jedna hvězda navíc, protože je to pro celou rodinu, tedy velice nenáročný film, který se nechá zkouknout i s dětmi. Jinak by to bylo sotva na dvě hvězdy. ()

bearmeedek

Zábavná komedie z exotického prostředí. S Indiana Jonesem to není srovnatelné. Indiana je humorný, ale tváří se jako vážný film. Toto je humorné a tváří se to rovnou jako komedie. A je to Disney. Je to oddechovka pro dobrovolně vypnutý mozek. ()

Martell47

Veľkolepo natočená nenormálna blbosť :) ...do polovice filmu som bol v šoku ako úžasne to vyzerá a je to vcelku dobré, dokonca som sa aj neraz pobavil. Žiaľ potom prišli na scénu hrozné nezmysly a bolo to dosť ťažko pozerateľné. Jeden z tých lepších Rockových filmov. 50% aj napriek mojej obrovskej láske k dobrodružným filmom :) ()

haWranka

Je to taková kombinace Mumie, Honby za diamantem a Pirátů z Kabiriku - spousta akce protkaná humorem, všechno praštěné. Ale já hodnotím vysoko. Proč? Protože jsem se nenudila, všechny postavy byly sympaťáci, hudba byla skvělá a hlavně mě tvůrci i dokázali překvapit, což se u podobných filmů opravdu moc často neděje. ()

Ceberus

Trochu slabší, ale stále čtyři hvězdy za zábavnou, zcela šablonovou disneyovku - ani Howardova hudba nepřináší nic nového a dnes by tuhle generickou hudbu pro rodinné dobrodružné filmy už možná dala i AI. Jako první ke srovnání mě napadly podobně digitální a bláznivé série Pirátů z Karibiku a Mumie - a co koukám do komentářů od ostatních, zdaleka nejsem jediný. Vizuální triky tedy nedosahují marvelovských kvalit, spíše bych to srovnal právě se zmíněnými filmy z přelomu tisíciletí. Souhlasím i s názorem, že mezi hlavními postavami to v očích nejiskřilo až tak, jak bych očekával. Povinně volitelná LGBT položka ve scénáři (odehrávající se v roce 1917) už mě vůbec nepřekvapuje, byť byla zakomponovaná poměrně decentně. ()

WhiteRaven

Divím se, že Disney ještě vůbec využívá herce a nevytvoří je jednoduše pomocí CGI. Neuvěřitelná dávka vizuálních efektů, od dobře vypadajících, přes zbytečné, po odporné. Až z toho oči bolely. Dwaynův charismatický úsměv a vystupování je rozhodně nejlepší prvek filmu. Příběh, byť velmi kostrbatý, je díky svižnému tempu koukatelný a nenudí. Zavřít oči, moc nemyslet, soustředit se na Dwayna a je z pouti do džungle příjemný letní večer. ()

Marty7CZ

Skvělý, zábavný. Chemie mezi hlavníma postavama je parádní a i ostatní fungujou náramně. Vizual je na vysoký úrovni a dabing je záhy na jedničku, takže poctivejch family 75% ()

CaladanChmur

D.Johnson je herec tak z 10%.Plochý jak žehlící prkno a E.Blunt je herečka,která se nehodí pro podobný typ filmů.Nevěřil jsem jim ani prd.Vyhněte se tomu obloukem.Ztratíte jen čas. ()

Flory14

Od filmu jsem čekal pohodou family friendly reklamu na atrakci v Disneylandu a zklamaný nejsem. Začátek filmu mě dostal a dost bavil, vzpomněl jsem si na Indiana Jones a trochu doufal že Jungle Cruise by mohla být taková dětská verze Indyho. Což ve výsledku i byl, jen ještě zkombinovaný s Mumii ( stejné typy tří hlavních postav). Dwayne hraje "The Rocka v džungli" což je klasika, někdy to baví a místy je to zas už otravné. Emily Blunt je rozhodně nejlepší postava, má šmrnc, je vtipná a správně praštěná rozhodně film táhne. Její brácha supporter byl taky super a hlavně s Rockem měli skvělou chemii. Líbila se legenda a celý její příběh, opravdu mě zajímalo co se stalo, jen škoda že se film nevěnoval více té historii. Co totiž film rozhodně sráží dost dolů jsou akční scény, kterých je hrozně moc a jsou přepálené, pitomé že snad i děti museli kroutit hlavou ( Dwayne se asi nešťastně inspiroval u Rychle a Zběsile). Celá linka s ponorkou je extrémně dementní a potápí film do průměru až podprůměru. Kdyby se radši příběh soustředil na záporáky z džungle udělal by mnohem lépe, ti mi do příběhu více pasovali a byly vtipní. Chemie mezi hlavními herci fungovala do chvíle kdy se neměli rádi ale ta romantická část se dle mě vůbec nepovedla, Rock a Emily k sobě vůbec nepasují. Tři čisté hvězdy, neurazilo mě to ale ani nenadchlo. Mělo to  své silné pasáže a klidně si dám doma i pokračování. Oblíbené postavy: Lily, brácha a gepard  Neoblíbené postavy: Princ ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

Sebevražedný oddíl diváky do kin nezlákal

09.08.2021

Studio Warner Bros. má možná jeden z nejchválenějších komiksových blockbusterů za poslední roky, jenže v kinech se novému Sebevražednému oddílu vůbec nezadařilo. Snímek režiséra Jamese Gunna (Strážci… (viac)

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

Dwayne Johnson ve vánoční komedii

01.07.2021

Herec Dwayne Johnson je dnes možná považován za akční superstar, čas od času se ale nebojí i trochu odvázat a natočit jednoduchou dětskou komedii typu Víla Zuběnka. A jeho nejnovější snímek od… (viac)

Disney ruší letní sezónu

Disney ruší letní sezónu

04.04.2020

Další týden za námi a situace ve světě se nijak zásadně nemění. Naopak, s blížící se letní sezónou čím dál více lidem dochází, že se kina jen tak otevírat nebudou, a i poté to bude velmi pomalý… (viac)