Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Predloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Diego Luna, Scoot McNairy (rozprávač), José María Yazpik, Fermín Martínez, Michael Peña, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Fernanda Urrejola, Alyssa Diaz (viac)

Recenzie používateľa MrEddie k tomuto seriálu (8)

Camelot (2018) (S01E01)

Souhlas s Tronem. Na rozdíl od kultovních Narcos je začátek pomalý a nepřehledný. Všichni Mexičani jsou si podobní, tak jsem v tom měl trochu zmatek. Ale dávám seriálu šanci. Třeba se to zlepší. ()

Nepřátelská území (2018) (S01E02)

Už se nám to začíná rozjíždět. Miguel chce rozjet velkou akci a dohodnout se se všemi Bossy v Mexiku. Kiki poznává jak je mexická policie totálně zkorumpovaná a amíci fungují spíše jako dohled nad situací, která je a bude neřešitelná. Druhá epizoda je podstatně lepší. Začínají se rýsovat postavy a charaktery. Začíná to mít náboj, ale pořád to nemá na původní Narcos. Tři hvězdičky je málo a čtyři moc. Takže 3 a půl. ()

Kmotr (2018) (S01E03)

Všude se točí prachy a s nimi korupce. Kiki nesnáší to nic nedělání a na vlastní pěst se nechá zaměstnat na marihuanových plantážích. Korupce a spousta prachů má však jeden problém...Ne každý ho unese. A to je také problém seriálu Narcos - Mexico. Všichni zde mají své ego a své bratrance.Takže se zabíjí navzájem. Postavy jsou nepřehledné a každý si pod vlivem ega dělá co chce. Proto jsou Narcos s Escobarem o dvě třídy lepší. Pablo měl vše pod kontrolou a kromě policie a FDA měl jednoho úhlavního nepřítele. V originálních Narcos je policie a vládní činitelé také zkorumpováni, ale ne do takové míry jako mexická policie. Kikiho účast na pátrání nemá žádný efekt, protože se jeho nadřízení řídí heslem "Podívej se my jsme tady hosti a místním se nelíbí, když se jim hrabeme v kredenci": Tři hvězdy. ()

Rafa, Rafa, Rafa! (2018) (S01E04)

Každá mafie má idiota, který může všechno posrat nebo posere. V gangu Felixe to je Rafa, Unese na vánoce dceru vlivného politika a nasere tím hodně lidí. Půl Mexika hledá Rafu. Kiki je stále víc frustrovaný z práce zdejší policie. Zatím nejlepší epizoda celé série. Líbí se mi také využití popové hudby 80.let. ()

Kolumbijská spojka (2018) (S01E05)

Kikiho manželka dostává výstrahu. Amící uzavřeli skoro všechny cesty na Floridu a je s tím třeba něco udělat. Felix se rozhodne, že bude převážet přes Mexiko i kokain. Ale to je úplně jiná liga a úplně jiné prachy. ˇHezké je že se vrátili do seriálu starý známí z Narcos. Scéna s Escobarem patří do těch smyšlených. Pablo Mexičany totálně nenáviděl a za žádných okolností by s nimi nespolupracoval.V realitě by byl Felix a jeho milenka dávno zastřeleni za dohodu s bratry z Cali.. Nicméně z dramatického hlediska, je scéna mezi Escobarem a Felixem s hrochy efektivní. Díly jsou více zajímavé, když jsou komentovány vypravěčem. Čtyři hvězdy. ()

Poslední hranice (2018) (S01E06)

Kiki a federales zastaví malé letadlo s milióny a dokumenty ukazující na spolupráci banky v El Pasu s Felixem. Rafa pošle "vzkaz" Falconovi. Žena Felixe zjistí, díky omylu v klenotnictví, kolik má manžel milenek a začne je sledovat. Kiki a spol. se snaží nalákat Felixe do USA. Velmi dobrá epizoda. Tři a půl hvězdy. ()

Lope de Vega 881 (2018) (S01E09)

Nejlepší epizoda první série. ()

Legenda (2018) (S01E10)

Frajer 42 to nemohl okomentovat lépe. Také se těším na další sérii. Nicméně na originální Narcos to nemá. ()