Reklama

Reklama

Narcos: Mexiko - Série 1

(séria)
Dráma / Krimi / Thriller
USA, 2018, 10 h 14 min (Minutáž: 55–70 min)

Hrajú:

Diego Luna, Michael Peña, Alyssa Diaz, Alejandro Edda, Horacio Garcia Rojas, Jackie Earle Haley, Tenoch Huerta, Tessa Ia, Lenny Jacobson, (viac)
(ďalšie profesie)

Epizódy(10)

Obsahy(1)

Staňte se svědky událostí, které stály u zrodu války mexických drogových kartelů v 80. letech 20. století. Drsná sága popisuje skutečný vzestup guadalajarského kartelu. (Netflix)

Recenzie (51)

Spiker01 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Tak dlouho jsem čekal na čtvrtou sérku Narcos...až ji zrušili a místo toho udělali nový seriál (a smlouvy s tantiémy mohou začít nanovo). A ačkoliv mi trvalo skoro rok se prokousat na konec (těch super seriálů pořád přibývá a přibývá), jsem s novým směřováním seriálu velice spokojen a za pár měsíců si rád vpálím druhou sérii. Ihned po ohlášení castingu jsem si nějak nedovedl představit Michaela Peñu v takto vážné roli a nutno říct, že až do konce jsem si na to nezvykl, nicméně Diego Luna je naprosto skvělý a přeji mu zářivou budoucnost (a že ho díky Star Wars Rogue One seriálu čeká). Sečteno a podtrženo, seriál si drží svou velkou kvalitu, jde pouze o to, jak vám sedne dějově. ()

Lacike 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Je to lepšie napísané ako tretia séria Narcos o tom sekuriťákovi. Takisto to je špičkovo zrežírované, takže v tomto ohľade to hravo strči do vrecka seriál El Chapo. Keď už sa vyskytne nejaká prestrelka, tak je to žrádlo jak po technickej stránke, tak aj čo sa týka gore scén, ktorých je tak akurát, aby to pôsobilo drsne ale nie je to žiadny nechutný gorefest. Asi najväčší problém sú postavy. Postava policajta Kikiho je síce stokrát sympatickejšia ako Murphy v podaní otravného Holbrooka. Na druhej strane Pedro Pascal bol o niečo charizmatickejší. Takže celkovo to je na policajnej strane viacmenej vyrovnané. Oveľa horšie dopadol hlavný ťahúň tejto série. Veľký mafián Miguel Ángel Félix Gallardo v podaní Diega Luny. Prvú polovicu série pôsobí ako taký poskok, ktorý sa chodí za každým doprosovať, aby ostatní šéfovia pristúpili na jeho plán. A keď sa mu to podarí, tak ho naďalej neustále ponižujú jak policajti tak aj skorumpovaní politici. V tej chvíli ho má divák chuť skôr ľutovať namiesto obdivu. A to je problém. Diego Luna to po hereckej stránke tiež nezachránil a nedodal postave aspoň štipku charizmy. Najviac viditeľné aká to je vlastne nevýrazná postava bez charizmy sa ukáže (pozor spoiler) v epizóde v ktorej sa znova na chvíľu objaví Pablo Escobar v podaní geniálneho Wagnera Mouru. Behom ich spoločného rozhovoru Lunu úplne zatieni. V druhej polovici série sa Luna konečne trochu odviaže a už nenechá so sebou vyjebávať. Lenže je neskoro a na Escobarové alebo El Chapové príhody sa to ani zďaľeka nechytá. El Chapo sa tu behom celej série objaví ako jeden z poskokov. Takže si viem predstaviť, že by sa seriál mohol venovať od tretej serie jeho postave, akonáhle v druhej pravdepodobne dokončia líniu s Felixom Gallardom. Tá by mohla byť podla záverečného cliffhangeru oveľa napínavejšia ako prvá séria, ktorá pôsobí ako úvod v ktorom sa máme zoznámiť so situáciou v Mexiku v 80tych rokoch. Z ďalších postáv ma bavil Don Neto. Rafael Caro Quintero mal potenciál stať sa tým nebezpečným magorom, ale vďaka otrasnému obsadeniu chlapíkom, ktorý vyzerá jak komický Ind, pôsobí trápne. Takže s výslednými kvalitami som celkom spokojný. Rozhodne to je lepšie ako tretia séria Narcos, ale na Pablov príbeh v prvých dvoch sériach Narcosu to nemá. 7/10. ()

Reklama

Kaka 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Ve stejném duchu jako tři starší série, jen vzaté z druhého konce. Luna překvapivě charizmatický, leč úplně jinak nez Escobar, či Cali cartel. Navíc všechny ty cingrlátka, která k Meximu neodmyslytelně patří, jako holky, pláže, drinky apod. Když by si Pablo vzal dovolenou od zabíjení a obchodování a chtěl se někam vypařit, takhle nějak by to vypadalo. Druhá série může stále zabodovat. ()

ScarPoul 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Možno že záporák nie je taký výrazný ako Pablo a Cali Cartel. Ale inak je Mexico akčnejšie a krvavejšie. Celá séria a projekt je pre mňa chuťovkou. Mám rád tému drogových vojen. Mám rád tú hru kartelov, ktorým nie je nič sväté proti byrokracií ktorá zastupuje spravodlivosť. Mexico som zhltol a užíval si každý diel s rovnakou intenzitou a radosťou ako prvé tri série zasadené v Kolumbií. Jedna z najlepších vecí akú Netflix vytvoril. To že Peňa a Luna sú najslabšie články kompenzuje každý iný herec a postava, ktorá sa v seriály objaví. Dýcha to precíznosťou. Neviem sa dočkať druhej série. 1. séria - 100% ()

Cappuccino 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Žiadna z postáv sa nemohla vyrovnať hrdinom či záporákom z prvých troch sérií Narcos, kvôli čomu som sa musel spočiatku do nových častí nútiť. Keď už som sa ale rozpozeral, išlo to ako po masle. Mexiko sa rozbehlo poriadne v epizóde, kedy narkobároni z Mexika navštívili Kolumbiu. Danú epizódu som si skutočne užil. Aj celkové hodnotenie vypovedá o tom, že kvalita oproti prvým trom sériam asi o jednu hviezdu klesla. Stále však ide o pomerne slušnú seriálovú žánrovku. ()

Galéria (47)

Zaujímavosti (17)

  • Jeden z ozbrojenců střežících marihuanové pole má ve výzbroji „praotce“ všech útočných pušek – německou útočnou pušku Sturmgewehr (StG) 44. Sturmgewehr byl zaveden do výzbroje německé armády během roku 1943 a vyráběl se až do konce II. světové války. Ve službě byl až do začátku 60. let u východoněmecké Volkspolizei. (dickens)
  • Písnička, která hraje na začátku epizody, je „No Se Ha Dado Cuenta“ od Roberto Jordana. Ve 34. minutě hraje „La Calandria“ od Pedra Infanteho. (Duoscop)

Reklama

Reklama