Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

lapatata

v podstatě klasická romantická komedie, jakých jsou stovky, netypická pouze v tom, že se odehrává v 16.století a hlavním hrdinou je William Shakespeare. Nejsem si jistý, zda-li tyhle dva rozdíly jsou dostatečným důvodem k tomu, aby z tohoto filmu byla americká filmová akademie tak strašně na větvi. Je pravda, že scénář je dobrý a dobré je i obsazení, ale i tak si myslím, že tenhle film i s výkonem Gwyneth Paltraw je trošku přeceněný. ()

shinlove

Mohlo to tak být? Což o to, mohlo. A jestli nebylo, dokázalo mě o tom tohle zpracování přesvědčit. Vždyť je přeci ještě noc a to nebyl skřivan, byla to sova...kdy jindy by to mohlo Shakespearea napadnout, než právě když byl v posteli se svou milovanou....krásný film s báječnou ústřední dvojicí a neméně skvělou Judi Dench coby královnou. 5* ()

Martor

Romantický film se skvělými hereckými výkony,krásnými kostýmy.Možná kdybych to viděl v originálním znění,tak bych dal i maximum. ()

jiziczek

Na romantické filmy moc často nekoukam, ale tenhle se mi opravdu líbil. Přesvědčivé herecké výkony - Gwyneth to opravdu sedlo, stejně tak i Lady Dench ukázala, že si dokáže poradit s každou rolí. Slzu jsem neuronil, leč byl jsem příjemně překvapen. ()

Kvico

historický film, ktorý je rovnako kvalitný ako vtipný sa len tak nevidí. film je vo všetkých smeroch výborný no excelentný je hlavne výber postáv. niet takmer herca ktorý by v tomto filme neexceloval, počínajúc úchvatnou Gwyneth(škoda že toho neočí toľko ako by sme si zaiste všetci želali), Josephom Fiennesom(ktorý ma dostal hlavne v role Wilhelmíny :-), Geoffrey Rusch, Judi Dench. film ktorý vám ukáže že aj napriek tomu že nechápete jazyku Shakespearovských diel, pochopíte silu lásky ktorá ho aspon v Rómeovi a Júlii (MOŽNO) viedla k jeho napísanuniu...krásny film...vážne ()

WHMMD

Vynikajúco skĺbena fikcia s realitou, resp. so Shakespearovou hrou Romeo a Julia. Svojich 7 Oscarov si to určite zaslúžilo :-) ()

kejmy

Malý důkaz toho, že přízvisko romantický a podstatné jméno film nejsou navzájem odpuzující se protipóly. Český překlad nijak nenadchnul, ovšem na ty kdo měli tu trpělivost prokousat se Romeem a Julií v originále čeká ve filmu několik velmi vtipných referencí. ()

kpt.Marťas

Dost jsem váhal. Hodnocení se zastavilo někde na 70% a já nevěděl, co s tím. Každý, kdo se ve filmu objeví, tak hraje skvěle, atmosféra dobrá, hudba dobrá, občas má film skvělý tah na branku, ale až příliš často mi to přišlo jako sice hravá, ale přece jenom akademická nuda. No a pak tam vždycky vtrhla Judi Dench. Její královna během svého přesně vyměřeného pidičasu hláškuje skoro výrazněji než Bruce Willis ve Smrtonosný pasti. No a hned jsou z toho hvězdy čtyři. ()

F.Abagnale

Naozaj nerozumiem ako toto mohlo dostať Oscara. Podľa mňa zaseraz jedna z obyčajných otrepaných romantických komédií, aj keď možno trochu vyčnieva nad priemer. ()

h.madlenka

Překvapivě výborná romance - navíc se smutným koncem, který mě dohnal k slzám, takže pětihvězdičkové ohodnocení je jasné. Skvělý Joseph Fiennes, kterého jsem do té doby vůbec neznala, a líbila se mi i Gwyneth Paltrow, kterou jinak zrovna moc nemusím. Nečekala bych ale tolik Oscarů - film je to sice skvělý, ale pro mě spíš pocitově, tak, že jsem při něm naprosto roztála, než filmařsky. ()

Brabíček

Já smekám, vynikající, dokonalé, bezchybná režie, geniálně odehrané, pro mě nepředvídatelný příběh, pořád jsem čekal, že zustanou hlavní postavy snímku spolu ale tak se nestalo. Film si mě dokázal získat, zůstal jsem sedět jak zařezaný a v pohodě jsem si film vychutnal až do konce. Dokázal mě rozesmát, ale také mi dokázal vyhnat slzy do očí, zkrátka pro mě snímek, kterému já nemám co vytknout a proto mu dávám plný počet ***** BRAVO!!! ()

JK.89

"Je tu nový svět". Nádherná romantická komedie s tuctem výborných herců v čele s Gwyneth Paltrow. Opravdu pohladí na duši. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)