Londýnsky dramatik Will Shakespeare má napísať novú hru, na ktorú potrebuje inšpiráciu. Vtedy sa nečakane stretne s pôvabnou Lady Violou, ktorá natoľko miluje divadlo, že sa vydáva za muža, len aby si ho mohla zahrať. Z lásky na prvý pohľad sa vyvinie osudový vzťah, do ktorého sa zapletie i samotná kráľovná Alžbeta. (STV)

Paity

Moderní romance v historickém hávu. Sice absolutně nevyhledávám tenhle typ filmů, ale tohle se skutečně povedlo na výbornou. ()

kolemjdouc

opravdu film který zaujme svojí svižností a také laskavostí Judi Dench.její hlášky jsou kouzelné.Svoji roli měl i producent hry :Vy jste kdo ?....já jsem...peníze ...Tak zůstaňte a nerušte! Nemám ráda Firtha pro jeho ubolené pohledy ale tady neměl chybu.Tak mě napadá jestli mu nekřivdím a režiséři ho jenom zaškatulkovali! ()

Drc

Pro Shakespeara mám prostě slabost, ať už v jakékoliv podobě - ať jde o spracování přímo jeho hry, nebo se pouze jeho hry citují jako v tomto případě, tak smysl pro drama a skvělé dialogy nemají konkurenci. Není nad klasiku. Tento film navíc má skvělé obsazení, chytlavý byť klasický příběh no a pak ... zmínil už jsem Shakespeara? :) Prostě kdokoliv kdo se chce podívat na místy vtipnou romantickou komedii, místy drama, které vás dokáže hodně dojmout, tak nemůže s tímto filmem chybit. ()

Radim

Tak navím. Přes hvězdné obsazení a milion Oskarů mě kouzlo tohoto filmu nějak minulo. Pravda, Gwyneth skvělá, kostýmy, hudba také podařené. Zbytek mi připadal zcela nevyjímečný. Co mi ale vyloženě vadilo, byly některé scény s odkazem na současnost: výkřik "Show must go on", feministické kecy královny, "taxikářská" honička loděk na vodě, psychiatrické křeslo. Nejvíc ze všeho mě ale vždycky dostane, když se ženská převleče za chlapa (nebo naopak) a nikdo to nepozná. ()

Wishkah

Vynikající a nádherné. Gwyneth Paltrow si svého oskara zasloužila a skvělé herectví předvádí i Joseph Fiennes v roli zamilovaného Shakespeara.Neméně skvělí byli i herci vedlejších rolí. Judi Dench jako ironická a majestátní královna, Colin Firth jako anglický šlechtic (v tomhle filmu je přímo radost ho nenávidět) Ben Affleck jako nabubřelý herec a především výborní Geoffrey Rush a Tom Wilkinson. Tenhle film patří k mým oblíbeným a patří k nejlepším romantickým filmům všech dob ()

Darik

Dojemný příběh o tom, jak to mohlo být, ale mě tam pořád něco chybí i přes ten perfektní a trochu smutný závěr. I tak patří tenhle film mezi špičku, kterou si rád zopakuji. U mě na 3* velmi dobré, ale na 4* to prostě nestačilo. A to mám Gwyneth Paltrow velmi rád. ()

Chandell

“... Julie se probudí a spatří ho, uchopí Romeovu dýku a probodne se!" - "To se všichni potrhají smíchy ..." . Jedna z dalších romantických komedií, na kterou si vždycky udělám čas. Protože se mi líbí úplně všechno: příběh, doba, do které je zasazený, herci (chtíc nechtíc musím vypíchnout Geoffreye Rushe, páč ten mě opravdu baví), hudba, výprava - prostě komplet sakumprdum. A nezapomenutelnou scénou se pro mě stala chvíle, kdy se Gwyneth Paltrow poprvé objeví na jevišti coby Julie. ()

bloodcountes

Tohle mě dokonale minulo. Asi jsem s tím měla počítat - romantické komedie nejsou mým šálkem čaje. Ale byla jsem zvědavá na to, jak kdo ztvárňuje nebo vykládá postavu Williama Shakespeara. V tomhle filmu jsem si to tedy moc neužila. ()

Darth Maul

Nespútaný a mimoriadne okúzľujúci pohľad na tvorivé precitnutie najväčšieho dramatika všetkých čias a počiatky divadla v Londýne. Originálny príbeh by však nebol ničím bez skvelých hercov stvárňujúcich výborne napísané postavy a bez krásneho anglického humoru. Pôvabný film, ktorý nestarne. ()

Dallas

Ako dokáže umelec vytvoriť svoje velkolepé dielo? Záhada? Možno nie. Možno práve takto. Myslím, že takto. Ja dúfam, že je to takto. Zamilovaný Shakespeare je romantická komédia najvyšších kvalít. Nie je to len vďaka výbornej réžii, ale aj hercami od prvého až po posledného a krásnym scenárom, ktorý som mal možnosť len predabovaný, ale aj tak sa počúval krásne. Ďakujem. 80% ()

Cement73

Klobúk dolu pred ludmi ktorý robili kulisy a rekvizity v tomto filme. Skotočne som mal dojem, že to bolo točené v 17 či 18tom storočí. Inak story bola sympatická a v podstate mi je dnes Shaakespeare ovela sympatickejší :) Gwyneth je jednoducho božská... ()

Mouzon

Tom Stoppard je génius!......Tento film si mě našel velkou oklikou a zhlédl jsem ho celkem nepřipraven (projekce v rámci anglického semináře ve škole). A proti němu v tu chvíli hrály snad všechny možné okolnosti, z nichž nejvíce bylo promítání ovlivněno velmi špatnou zvukovou kvalitou záznamu (kazeta), jež byla ještě umocněna českým dabingem. Ten patří sám o sobě k tomu lepšímu, co je u nás "k slyšení", ale ve chvíli, kdybyste rádi hercům rozuměli a nemůžete si to ani přečíst na titulkovacím páse, přichází mučení skoro až fyzické. Další okolností "proti filmu" byl fakt, že z důvodu konce hodiny (no jo, škola) muselo dojít k utnutí těsně před rozuzlením a dokoukali jsme to až po čase. Proč se zde ale o všech těchto peripetiích tak obšírně rozepisuji? No, jednoduše proto, že se mi i přes všechny mínusy a rušivé elementy, co se projekce týče, film velmi velmi VELMI líbil. Děj je jednoduchý, má švih a spád a odsýpá tak perfektně, že je člověku skoro až líto, jak to letí. Film založený na myšlence "co by se asi tak stalo s tímhle a tímhle dílem, člověkem, čímkoliv, kdyby nebylo této shody okolností...etc." a natočený takovýmto způsobem - to je (chtěl bych se vyhnout klišovitému, ale nelze jinak) balzám na duši. Fikce protíná realitu (obzvláště se mi pak líbil motiv Shakespeara vydávajícího se za Christophera Marlowa a vůbec celá myšlenka jeho spoluautorství některých Shakespearových děl), vše je skloubeno brilantním způsobem, výsledek působí vzdušně a lehce, ale NE přesládle, což je další plus. Herecké party jsou napsány a zahrány velmi vkusně, protagonisté je sice chvílemi dovádějí až na hranici parodie, ale to jsou opravdu jenom místečka, která někdy navíc působí i dobře (např. Colin Firth a jeho aritokrat aristokratický více, než je zdrávo, či Geoffrey Rush jako mírně přitroublý "producent", dá-li se tak jeho postava nazvat). Joseph Fiennes je nádherně rozervaný, Tom Wilkinson i Ben Affleck zde (sice v menších rolích, ale o to více) rovněž excelují a celý ansámbl tentokráte nejen zdobí, ale i o úroveň výš pozvedají hlavní ženské představitelky - Gwyneth Paltrow (která je skutečně neskutečně nádherná - tomu Willovi se to psalo, s takovou múzou), Judi Dench (pravá královna Alžběta - skvěle vystihnutá staropanenská zatrpklost a sucharství, které je přímo cítit z každého momentu, kdy se na plátně objeví) a rovněž Imelda Staunton (takový rozdíl - zatímco v HP a Fénixův řád zatrpklá ježibaba, tady je to taková ta stará známá "pohádková kmotřička"). Zkrátka a dobře - tento snímek mě zasáhl tam, kam měl a já se tomu ale vůbec nebráním. Tolik dobrých herců, zápletka plná nádherných scenáristických nápadů a konec, který se zajímavým způsobem distancuje od klišovitých romantických slaďáren = paráda, bomba, nádhera. A ten pověstný britský styl života a humoru mě potěšil dvojnásob. Jak by nejspíše pronesla postava Geoffreyho Rushe - "Ono to vždycky nějak dopadne..." Nezbývá, než dodat, že tentokrát to dopadlo na jedničku z hvězdičkou. ()

Yardie

Pro mě tedy ne úplně komedie, zasmát jsem se moc nezasmál. Nicméně je to natočeno velice svižně, dynamicky, pozitivně s neskutečnou lehkostí a nadhledem, že je radost to sledovat a 2 hodiny utečou jako voda. Nevím proč, ale film mě bavil od počátku do konce. Dialogy jsou napsány skvostně a navazují na sebe s obrovskou rychlostí a chytrostí. I děj je velice zajímavý. Také láska hlavních protagonistů je uvěřitelná, což mi u některých jiných "historický" filmů dělalo problém. Nakonec se i velice zajímavě propojil děj reálný s dílem mistrovým. A nakonec nádherná Gwyneth - mě se obvykle moc nelíbí, ale tady byla prostě rozkošná, což také udělalo své. Takže celkově velice povedený snímek, na který se rád podívám znovu. Howgh! ()

thunnus

Předem říkám, že tenhle film se mi nijak zvlášť nelíbil. Pár citací, pár klišé, žádné světoborné vtipy. Shakespeare je tu vykreslen jako floutek, který chodí do bordelů a tahá se s kdejakou děvkou. aby to nebylo málo, zaplete se s pannou, která si má vzít lorda z Wessexu. Tomu ještě sekundují protivná královna s rádoby vtipnými hláškami v podání Judi Dench, arogantní hvězda Ben Affleck a zmatený Geoffrey Rush. Tohle se prostě Tomu Stoppardovi nepovedlo a nezlepší to ani vnady Gwynet Paltrow, která jakýmsi prapodivným způsobem dostala oskara. Opravdu upřímně nechápu, jak tenhle film mohl mít takový úspěch a posbírat tolik sošek. Dal bych i horší hodnocení, zachraňují to ale hezké kostýmy. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

FBI bude chrániť Diane Lane

FBI bude chrániť Diane Lane

31.08.2005

John Madden, režisér Zamilovaného Shakespearea, nakrúti krimi drámu KILLSHOT podľa literárnej predlohy Elmora Leonarda, ktorú adaptoval Hossein Amini (Krídla vášne). Pôjde o príbeh realitnej agentky … (viac)