Guardian

safiyuki

V hlavní roli jsou dva světy. Ten náš a pak ten z " podsvětí ". Kde mimochodem hlavní vchod do tohoto světa je v parku uprostřed města. V podsvětí žijí lidé s nadpřirozenými silami a jsou v tomto světě zamčeni. Jejich hlídačem je Yilong Zhu (Yunlan), který je ve světě lidí profesorem na univerzitě. Na univerzitě dojde ke zvláštním útokům a na scénu přichází Yu Bai (Shen Wei). Je šéfem investigativního týmu, který se zabývá nadpřirozenými případy. Dochází k setkání dvou hlavních hrdinů a k úspěšnému vyřešení případu. Profesor začíná pomáhat týmu s případy a postupem času vyjde najevo jeho totožnost a vztah k druhému světu. Seriál se mi velmi líbil, až na konec. Happyend nečekejte. Je natočen podle Novely od Zhen Hun a jedná se o BL novelu, takže ne každému může sednout. Seriál je točen s nádechem Bromance, tak to berte na vědomí. Překvapil mě herecký výkon Yilong Zhu, který byl opravdu výborný. I ostatní herci hráli přirozeně a neměla jsme potřebu přeskakovat na další scény. Soundtrack také potěšil a hlavně úvodní song velmi poslouchatelný. Škoda toho konce, ale chystám se číst novelu tka třeba tam se dočkám happyendu. ()

jarah

Nie, žeby sa mi seriál nepáčil. Práve naopak. Strávila som pri ňom niekoľko príjemných večerov. Zaujímavý námet, príjemný soundtrack a Zhu Yi Long s jeho neodolateľným úsmevom ma udržali pri sledovaní, bez potreby niečo preskočiť. Ale... Produkcia na úrovni ročníkovej práce filmovej katedry osemdesiatych rokov. Najviac mi vadil ten štúdiový zvuk. Akoby vychádzal z deravého kastróla. Azda len v čínskych seriáloch dokážu zmeniť v jednej scéne zvuky a hlas niekoľkokrát po sebe. ()

coulismoulis

Tady bohuzel tvrde cenzurni zasahy dost poskodily integritu celeho serialu, coz je skoda, protoze jak tema a vnitrni vesmir, tak postavy a jejich vzajemne vztahy by byly pri ucelenejsim zpracovani zajimave dost. Takhle vsechno vicemene stoji na chemii mezi hlavnimi hrdiny, ktera je teda velika a je dvakrat skoda, ze si museli vystacit s vetsimi ci mensimi naznaky misto plnohodnotne nekolikatisicilete romance. Well, we’ll always have fanfiction…Zbytek castingu jim k tomu aspon solidne sekunduje. ()

Eseter

Velký potenciál, který bohužel nebyl naplno využit, což pravděpodobně nebyla úplně vina tvůrců, ale svou roli sehráli jak cenzura, tak krácení rozpočtu a jiné problémy. Kdyby tvůrci měli volnou ruku a větší rozpočet mohla to být opravdu špica. První třetina seriálu ještě vypadá hodně nadějně, ale pak se zápletka začne ubírat různými směry a ve výsledku vlastně nikam, to celé je doplněné nelogickým vývojem děje a chováním postav. Věci, které by se daly vyřešit velmi jednoduše slouží pro komplikovanou zápletku. Čeho mělo být víc: flashbacků! Flashbacků z doby před 10 000 lety. To jsou silné chvíle seriálu. Překvapivě vedle průhledných zápletek a facepalmových situací jsou tu geniální, zábavné i tragické momenty či dvojjaké situace (tento vzorec se velmi často opakuje a vůbec to nevadí). To nejlepší, co Guardian umí nabídnout jsou ale postavy. Charisma dvou hlavních protagonistů, ale i celé skupiny SDI je neuvěřitelné. Těžko si je všechny nezamilovat. Dokonce i Lin Jing-ge, kterého jsem ze začátku nemusela, si mě nakonec získal. Nejvíc ale září herci Bai Yu a Zhu Yilong. Oba jsou skvělí, ale ve společných scénách teprve vynikne jejich talent, charisma a neskutečná chemie. Zhao Yun Lan je jedna z nejzajímavějších postav - sympatický, zábavný a především velmi empatický hrdina. Můj další oblíbenec byl Guo Changcheng - miluju losery, kteří se nakonec ukážou jako ti nejdůležitější a nejschopnější lidé, kteří zachrání svět. I když některé věci byly zvládnuty hodně špatně, přesto Guardian stojí za zhlédnutí, seriál ze mě vyždímal emoce, dojal mě a zahřál u srdce. Krásným bonusem je povedené intro a úvodní znělka. ()

Rian_witcher

Plusem jsou dva sympaťáci v hlavních rolích. V prvních dílech je nastíněn zajímavý děj a fantasy prostředí, které je nakonec pouze nastíněné a nemá vlastně na seriál žádný vliv. Vše se nakonec ztrácí v laciné tv produkci se stupidními dialogy, připomínající desítky let staré seriály Xena, Herkules a nebo Čarodějky. Podívaná spíše na nudná deštivá dopoledne a upřímně je lepší se dívat třeba na Xenu :-) ()