Mia a biely lev

• Česko Mia a bílý lev (viac)

Kráľ prírody, majestátny lev ako ten najlepší kamarát a domáci miláčik? Prečo nie? Jedenásťročné dievča Mia sa s rodinou presťahuje na farmu v južnej Afrike, kde sa jej v leviej rezervácii splní dávny sen snáď všetkých detí sveta. Dostane malého levíka, mláďa vzácneho bieleho leva. Charlieho. Počas pár ďalších rokov sa z nich stanú nerozluční priatelia, parťáci na celý život, ktorých puto a láska stiera rozdiel medzi svetom ľudí a zvierat. Z mláďaťa, ale vyrastie naozajstné zviera, z roztomilého levíka sa stane skutočný úžasný silný lev. A Mia zistí, že rodinnej farme sa až tak dobre nedarí a otec musí obetovať jej jedinečného bieleho leva ako trofej pre lov turistov. Mia a biely lev nemajú inú možnosť, než utiecť, a vydať sa spolu na úžasnú cestu do africkej savany, aby v divočine ďaleko od pušiek lovcov našli pre Charlieho bezpečné miesto a levie kráľovstvo. Priateľstvo totiž nie je iba slovo, ale záväzok a skutočné dobrodružstvo. (Bontonfilm SK)

blondboss

V rámci žánru je toto snímok, ktorý jednoducho funguje a pritom nemusí meniť nejakú zaužívanú šablónu a dej. V podstate sme to tu mali už nespočetne krát, len v inej forme, ale napriek tomu sa to dalo pozrieť a tá hodka a pol ubehla ozaj rýchlo. Podstatný je message tohto filmu a s citom ukázaný vzťah človeka a zvieraťa. Mňa to celkom bavilo. 65 % ()

zodiak217

Akékoľvek hodnotenie okrem plného počtu hviezd je pre tento film neprípustné. Práve som sa vrátil z kina a tie pocity sa ešte rozliehaju, zimomriavky, emócie a uvedomenie si, že v dnešnej dobe môže byť stále legálne niečo tak odporne ako odstrel farmársky chovaných levov len na trofej. Farmári vychovaju leví a predaju ich aby mali oni, ich rodiny z čoho žiť a neskôr sú kupcami sprostredkovani na "legálni" lov na trofej. Je to smutné o to viac ľudí by malo tento film vidieť aby sa nad tým zamysleli. Od začiatku po koniec bolo sa na čo pozerať. Nádherná príroda, majestátne zvieratá. Myslím, že tomuto filmu aj prilospeli neopozerani herci. Rozhodne odporúčam pre celú rodinu od najmenších po najstarších divákov. ()

fafejt001

KDO by nechtěl mít kámoše lva . Já jo . Nádherný vztah zvířete a skvělé Daniah je opravdu neskutečný . A je vidět , že spolu strávili nějaký ten pátek . Pěkný film pro celou rodinu . Zábavná byla ta procházka po supermarketu . A rovněž vydařené záběry krajin vzdálených . Prostě dost dobrý film . Takže * * * * a půl . ()

vancho

Milá rozprávka, ktorej cieľom bolo upozorniť na komerčný lov levov. Napriek schematickosti scenáru sa na film dalo pozrieť. Na internete som našiel, že scény s levom neboli trikové, ale naozaj vyrastal s detskou predstaviteľkou Mie. ()

Astonko

Milý a príjemný príbeh s dôležitým poslaním, ale šablónovito natočené. Rovnako tak aj scenár bez nejakých inovácií, bez niečoho, čo by sme už inde nevideli. Je to ale v krásnom prostredí a so zvieratami (to je pre mňa vždy veľké plus) takže ako taká večerná oddychovka môže byť 5/10 ()

Eddemi

Neviem, co je pekne a mile na tom, ked niekto drzi dive zvierata v zajati. (Lov pre klientov je uz len ceresnickou na torte, existuje to aj v inych krajinach Afriky a je to humus) Ale myslienka zachrany na predaj do ZOO je rovnaky humus. Niekto by sa mal zamysliet nad tym, cim plni mozgy deti, pokial chceme zmenu. ()

Radek273

Nejhezčí byla příroda v čele s bílým lvem a jeho krotkou (popřípadě vytrénovaně krotkou) povahou. Nicméně k tomu postačí kvalitní dokument, lidi nejsou třeba. Natožpak jejich uměle emotivní osudy. ()

jopal

Amaterske, naivne, nerealne s neposlusnym frackom a nezodpovednymi rodicmi. Ale kto chce vidiet umelu sentimentalitu s vymyslenymi gycmi, popretkavanu s primitivnou krotitelskou amatercinou aje divak s rozumom 10 rocneho dietata, nech sa paci. ()

trickmaster

Strašně roztomilé a milé filmové drámko pro celou family. Žádné zbytečně dojemné kýčovité scény, krásný tribal soundtrack a nádherná fauna i flora Jižní Afriky. Vztah Mii a bílé šelmy je opravdu autentický a důvěryhodný. Navíc snímek perfektně ukazuje, jak se množí lvi na lov za peníze i v dnešní době, což je prostě hnus!!! ()

poleno

Dnes jsem na tom byl v kině. Ano, kamera a hudba jsou opravdu dobré, ale jelikož mám k přírodě daleko a dobrodružné filmy moc nemusím, tento film mě nijak nenadchnul. Chápu, že mnoha dětem na prvním stupni se to určitě líbilo, ale tenhle film pro mě není. ()

durkes

Slabučký odvar bez uveriteľných emócií.....nedá sa porovnať s filmami ako Volanie divočiny, či Nikde v Afrike.......Dve hviezdy za africkú prírodu a zvieratá. ()

Barbie_k

Pekný film , občas so smutnými časťami ale som veľmi rada že to nakoniec dobre dopadlo. Určite odporúčam pozrieť. Tento film predstavuje nádherne priateľstvo medzi zvieratami. ()

Lou_Pagi

Pecka. Filmy dítěte se zvířátkem zažily boom někdy možná před 15 lety. Většinou to bývá už jen kýčovitá pohádka. Tento snímek je fakt pěkně zrežírovaný, zahraný i natočený. Přilepil k TV i naše kluky, kteří jinak sledují jen samé střílečky, ninjago a jiné zběsilosti. Zaujmout je, to je pro film velké ocenění a ještě navíc takovým "dojákem". Shrnutí o stavu lví populace na závěr, krátká historie je pro mladší taky fajn. Celý dojem z filmu velmi reálný a vyspělý. ()

Pythonator

Nestačím se divit, že dnes někdo spáchá takové dílo. Nechal jsem se okouzlit naivním dětským příběhem se sympatickou dětskou hrdinkou, překrásným lvem a poctivou filmařinou bez jediného digitálního efektu. Herečka vyrůstala po dobu tří let skutečně vedle živého lva a to se prostě žádnými efekty nahradit nedá. Další přidanou hodnotou je, že film upozorní nic netušící stáda ovcí na skutečně smutné dění v Africe, které vypovídá něco o tom, že opravdové zvíře je opět člověk. ()