Mnoho hrdinů, které jsme znali, zemřelo. Odešli na věčnost, ale někteří stále zůstali na krutém a temném světě. Jedním z nich je zaklínač Lambert (Mariusz Drężek) z cechu zaklínačů na Kaer Morhen. Nikdo jiný už ani nezůstal. Lambertův klid však naruší jeho stará známá čarodějka Triss (Magdalena Różańska), která ho poprosí a přátelskou službu. Nové a možná poslední dobrodružství začíná. (vyfuk)

UncleMorty

Pálím plných pět hvězd. Na "fanfilm" (byť se na něm Poláci celkem silně podíleli) je to víc než skvělý počin. Chatrné CGI celkem omlouvá skvělá výprava, kulisy a kostýmy. Pól wieku poezji pózniej si sice hraje s myšlenkou fanfikce, nicméně ctí Sapkowského natolik, že bych si v klidu dokázal představit ještě jednu sólo knihu čistě o Lambertovi, který se jako poslední zaklínač potlouká světem. Co bohužel lehce pokulhává jsou dialogy. Pokud nejste fanouškem zaklínače, nebo jste aspoň nečetli/nehráli cokoliv z jeho světa, budete ztracení. Takový nepolíbený divák pochopí jen základní kostru - tedy že Triss cosi hledá a Lambert se potlouká světem jako jeden z posledních, to je vše. Celkem vtipná je vsuvka s Netflixem, evidentně tenhle projekt má na obstojný pokračování a já doufám, že se ho dočkáme! ()

Pythonator

Tak kdybychom hodnotili v rámci amatérské produkce, je to na pět hvězdiček, protože tento fanouškovský film je prostě bomba. Škoda jen, že nevybuchuje tak nějak velkolepěji. Natočené je to v podstatě profesionálně a dokonce i herce zaplatili opravdové. Snaha o nějaké efekty je taky ucházející, ačkoli se nějakého pořádného monstra nedočkáme. V mnohém to předčí ten netflixovský multikulturní bordel a Triss je zamozřejmě pěkná slovanská zrzečka, jak se sluší a patří. Bohužel ti nadšenci nějak zapomněli, že nestačí jen obléct pár chlápků do skvělých kostýmů a nechat je šermovat. Ono by to chtělo hlavně nějaký ten scénář a na ten se zjevně zapomnělo. Příběh tam prostě není a to, co tam je, to je jen jakási nedotažená snaha o cosi, co by se možná vzdáleně mohlo přiblížit nějakému příběhu, kdyby to mělo ještě pokračování. Starý Marigold potěšil a ta hudba byla neuvěřitelně špičková. Člověk celou dobu přemýšlí, jestli jsou autoři debilové (že zabili takový potenciál), nebo nejsou, během závěrečných titulků je poněkud zklamán z chábého scénáře, ale užívá si překrásné středověké tóny špičkové muziky, která strčí do kapsy většinu hollywoodské produkce. No a pak to přijde... vloží se do toho nějaký ten polský raper s dalším songem a je rozhodnuto: jsou to nepochybně debilové!!! ()

hunenka

Docela povedené, obzvlášť vezmeme-li v potaz, že se jedná o fanfilm. A co se týče vystižení světa, atmosféry i ducha Zaklínače, tak se tenhle počin podle mého vydařil od dost lépe než seriál Netflixu. A bylo moc fajn ještě jednou vidět Zamachowského Marigolda. ()

Yeloumen

Zde je treba smeknout pred vsemi zucastnenymi. Ovedli odbrovsky kus prace a vysledek je vyborny. Jiste, nekolik slabych mist se zde najde, ale ty lze bez vycitek prominout. Humor, pribeh a v neposledni rade hudba vyzdvihuji tento fanouskovsky film mezi ty, ktere si zapamatuji. Zaklinace jsem cetl nekolikrat, naposledy asi pred 15 lety. Diky Netflixu jsem objevil 8 knihu sagy, z jejichz jiz nekolika prvnich stranek na me dychla nezamenitelna atmosfera Zaklinace a vlastne Sapkowskeho vubec. V serialu od Netflixu po ni samozrejme neni ani stopy, ale tady ano. ()