Mnoho hrdinů, které jsme znali, zemřelo. Odešli na věčnost, ale někteří stále zůstali na krutém a temném světě. Jedním z nich je zaklínač Lambert (Mariusz Drężek) z cechu zaklínačů na Kaer Morhen. Nikdo jiný už ani nezůstal. Lambertův klid však naruší jeho stará známá čarodějka Triss (Magdalena Różańska), která ho poprosí a přátelskou službu. Nové a možná poslední dobrodružství začíná. (vyfuk)

ArsenalEagle

Z pohledu fan-filmu naprostá bomba a pouze tak to lze hodnotit. Pohled na Lamberta, jakožto posledního zaklínače je originální sám o sobě. Od Netflixu čekám určitě mnohem víc, nicméně náznaky hutné atmosféry tu jsou nezpochybnitelné a vizuál se mi prostě líbil. K vidění je potřeba mít alespoň povědomí o postavách a jejich vztahy. ()

verbal

Pół wieku poezji później zasnąłem dokładnie tak samo jak przy tych nudnych bzdurach grafomańskich Sapkowskiego. Rozhodně však tady sebou musím hluboce smýknout před talentem té partičky młodych entuzjastów ogólnopolskich plést biče z hoven! Na amatérský film to totiž vypadá naprosto skvěle a ponudilo mě v tom dokonce i několik opravdových herců. Ovšem jinak zatrucie i ruina, bo to niemożliwe na gównach domy budować. Kdysi vynikající povídkář Endy, vděčící za svůj věhlas výhradně honičum džojstyků, měl zůstat u svého kopyta a nepouštět se do větších literárních útvarů, protože těmi by unudil xmrti i Jiráska. No a kluci, kterým navíc kurwa nejdou dialogy, to satanžel postavili na jeho narkoleptickém románovém pseudosvětě plném neúnosně otravné vaty, kde ten babral ve své kokotské aroganci povyšuje fantasy na psychologický román, přičemž vůbec neumí záživně psát a psycholog je ještě víc na piču. A na pořádnou strygu nebo kikimoru už chudáci nevysomrovali prachy. Takže technicky skvělá práce a upřímně přeji všem tvůrcům, aby jednou dostali profi zázemí, pořádný rozpočet, gramotného scénáristu a hlavně záživnou předlohu. Nezbývá, než doufat, že Holý úd za týden toho unylého grafomana řádně kuchne jako Marťase v HoTu, vybere jen ty nejšťavnatější kousky, a že prkenný bukanýr Jindra Clavin nebude píchat jen samečky a jeho meč sem tam skončí i v pochvě. ()

JohnCZ

Od fanoušků (a Zbigniewa Zamachowského) pro fanoušky a musí se to tak brát. Na poměry fanfilmu hodně slušná práce, která má pár slabších chvilek, ale ty lepší to vyvažují. Zejména celá scéna ve vesnici, která zdařile adaptuje poetiku předlohy. To, co Netflixácka verze úplně zazdila a to jest onen přidrzlý lehce buranský humor, tady rozhodně nechybí. Akčnější scény už jsou horší, někdy je to vlivem nezvládnutého načasování střihu scén trochu cringe, občas to vlivem neherců a nekvalitní kamery působí jako pornoparodie (akorát bez toho porna), ale povětšinou je to nečekaně dobrý a na poměry no-cost fanfilmu velice koukatelný kousek, který mimo ohromné porce fanservisu přidává i něco vlastního. ()

C0r0ner

Na to, že to točila banda nadšenců někde v lese, je to neskutečná paráda. Pořád ještě je to kvalitativně na úrovni toho, že to točila banda nadšenců někde v lese, nicméně za mě velká spokojenost. Potitulková Ciri naprosto dokonalá a je strašlivé zjištění, že tohle je lepší než neflixovský Zaklínač za miliony dolarů. 80% ()

vyfuk

Ono se to ani nedá neporovnávat s novým Zaklínačem. Vyšlo to ve stejnou dobu a hlavně to pojednává o jedné a té samé tématice ze stejného světa. Tak nějak poté, co jste viděli nového Zaklínače, tak si říkáte, že horší už to být opravdu nemůže. A tak jdete s láskou do toho. A samozřejmě... je to amatérský film, nebo prostě minimálně jde o fan film, který rozpočet měl, ale kdo ví, jestli se dá mluvit o amatéřině. Ano, hodně scén působí jako z jiného filmařského světa, protože v rámci kamery a později i střihu jde o menší překlepy, které nejsou opraveny. Když si vezeme na paškál triky, tak tam není, co řešit. Není to film od Disney, takže se nedá bavit o nějaké extrémní kvalitě, ale v rámci možností si myslím, že jde o dobrou záležitost. každopádně jestli se dá mluvit o scénáři, tak mi přijde, že to nejde jinak než pozitivně. Jasně, občas se zaseknete v příběhu, který je někdy zpracován lehce chaoticky, ale jinak se nedá na nic stěžovat. Zajímavé je, že tvůrci si nevybrali nějakou část z napsané knihy, misi, ať už vedlejší nebo hlavní ze tří her. Vybrali si vlastní příběh, který je zasazený do světa Sapkovského, ale po svém. Originální příběh, originální vedení. To mě dost překvapilo. Necháte se vést novou linkou, která má v sobě cosi cynického a temného ze známého světa a zároveň jde o jednoduchý humor, který se objeví málokdy, ale stojí za to. Výsledek? Ať je těžké to celé porovnávat, tak si myslím, že fanouškovská tvůrčí originalita zvítězila nad korporátní snaze zavděčit se všem, ale zároveň nikomu. Ne pro každého skvělé. Pro někoho klenot. S láskou bych si představil další film. ()

Arkanoid

Hodil by sa charizmatickejší rozprávač. Fanfilm o zaklínačovi má hneď v úvode lepšiu výpravu ako prvá séria od Netflixu. Netflix vsadil pri počiatočnom oboznámení sa s hlavným hrdinom na cool efekt, fanfilm dáva dôraz na tajuplnosť a atmosféru pomalého odhaľovania divokého sveta. Filmu najmä v úvode a závere vládne hlavne akcia, nie však veľmi dobrá, až sa pýtate, či je to fanfilm alebo funfilm. Tvorcovia sa aspoň snažia akciu okoreniť epickými výrazmi v boji a heroickou hudbou. Môžeme sa kochať poľskými zrúcaninami a ich prírodou. Dynamická kamera filmu pomáha, vytvára lepší umelecký dojem, kostýmy tiež sedia k téme. S nástupom hlavnej postavy si tvorcovia dávajú načas, no jej príchod na scénu nie je epický. Marigoldov vymyslený syn tu svojou užitočnosťou prekonáva Marigolda Netflixu. Stráca sa to v detailoch: Prečo by zaklínač zahadzoval svoj amulet? Otázka ako spoznať zaklínača v 39. minúte je neadekvátne zodpovedaná. V 41. minúte to paroduje samo seba, no akoby to bol nechcený humor, lebo scéna nie je nijako využitá. Celý čas som sa nedozvedel, čo vlastne robila hľadaná čarodejnica. Lásku k látke občas cítiť, no viditeľne chýbajú peniaze a väčšie skúsenosti ohľadom formy. ()

SpaceOdyseus

Velmi slusna prace na to, ze jde o fanousky. Jasne, akcni sceny stoji za starou backoru, herci by si hranim zivot nezachranili, ale jako film ze zaklinacskeho sveta to funguje skvele. Snad jeste lepe nez ten trash od Netflixu. ()

Wiluna

Jednoduché a predsa vydarené. Áno,  jediné čo tomu chýba je budget, ktorým disponoval streamovací gigant Net***x pre Zaklínača. Ak by ho použili bratia Poliaci, aby sa mohli chalani maximálne realizovať, boli by jeho jasným konkurentom (ktorým vlastne aj boli). Ale aj tak dokázali svojim nadšením stúpencov „Zaklínača“ zachovať celkovú autenticitu a ponúknuť fanúšikom krásny príbeh o poslednom zaklínačovi Lambertovi z Kaer Morhen. Možno to nebolo atmosfericky tak hutné, ako by si divák predstavoval, no za mňa dávam palec hore. Chválim výber hlavného hrdinu, charizmatický Mariusz Drężek sa do úlohy hodil skvele. Triss konečne oplýva svojimi charakteristickými črtami – krása, alabastrová pleť a ohnivé vlasy. Krásna scenéria a úchvatné dedinky. Ja som spokojná. ()

mira007

Polská fantasy jako odpověď Netflixovskému Zaklínači? Jasně, že je to jiná liga, ale pokud na to kouknu optikou, že je to film od fanoušků pro fanoušky, tak musím smeknout. Tenhle film mne sice nebavil, ale musím smeknout před tím, co jsou polští amatéři schopni natočit ( ikdyž je pravda, že je amatérský možná účelově kvůli právům páč má dost profesionálních prvků včetně herců ) - něco, co technicky i žánrem převyšuje drtinou většinu české produkce, kterou člověk potká v kině. ()

cesky_hrac

Od fanów dla fanów. Výborný fanouškovský počin se skvělou atmosférou, kostými...Jen vizuální efekty nejsou nějak bravůrně odvedené ale kdo by to čekal? Rozhodně tento snímek mě více potěšil než splacaný seriál od netflixu. Dávám 8/10. ()

Crowen

Je to pecka. I když stále jsou pozorovatelný mezery a neduhy, který vám připomínají, že jde o fanfilm. Ale jako atmosféra by se dala krájet, to z toho přímo stříká a Netflix se s tím nemůže rovnat. Vizuální stylizaci směrem ke hrám chválím. K obsazení... Lambert naprosto skvělej, Vigo super. Zamachowskiho Marigoldovi jsem nefandil už v původním seriálu, ale stále to nebylo tak zlý, jak tady ten jeho následovník. Triss... mi nesedí a asi bych kacířsky dal přednost té netfixové. Až tak se mi tahle nelíbí. ()

phoenixer

Lidl verze toho praveho pribehu. Zkratka film od fanousku pro fanousky. Rozhodne necekejte dokonale CGI efekty jako v hollywoodu. To nemela poradne ani ta netflix adaptace. Za me je tohle skvela ukazka toho, ze mnohdy je pribeh, vic nez zpracovani. ()

papaguy

Nadprůměrný fanouškovský film. Netuším, co na to Sapkowski, ale myslím, že by se mu to mohlo i líbit. Divák může ocenit kvalitní technické zpracování, ozvučení i výpravu. Trošku přitlačit se mohlo na režiji a scénáři. Ale kdo má alespoň trochu ánung, jak tyhle projekty vznikají, chápe, že tvůrci ze sebe vypotili maximum. Tradiční genderovou "nevyváženost" Sapkowskiho světa narušuje legrační outro. ()

Vämpiriüs

Velmi kvalitně zpracovaný snímek, kterému nechybí ta správná syrovost. Rozhodně neurazí ba naopak potěší. Konec filmu přímo vybízí k dalšímu pokračování. ()

BlackAdder87

Velmi kvalitně provedený fan film, který může směle konkurovat profi snímkům. Děj se odehrává po konci knižní ságy a zcela ignoruje herního Zaklínače, i když si z něj sem tam půjčuje "kostýmní doplňky" (meče, amulety). Konec je uzavřený, ale doslova vybízí k pokračování, tak snad se ho dočkáme. ()