Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

Sidenius

já se celou dobu fakt snažil, ale pořád jsem srovnával s úplně nepřekonatelným Heathem (R.I.P.). Takže pominu-li že největší psychopat byl on, musím říct že ano. Povedlo se. Joaquin umí přeřadit mezi normálním světem a světem psychopata ladně jako kočka. Jeho psychopohled nepotřebuje více efektů a je dobře že to bylo pochopeno i režijí a není to přeplácané. Bohužel Temného rytíře si i po letech pustím rád znovu, tohle zřejmě ne. ale kdo nemá srovnání - bude ho tenhle Joker strašit ještě dlouho. ()

as-minor

Joker je výborným filmom. Dobrý scenár, dobrá réžia s niekoľkými vizuálne podmanivými zábermi a dramaturgicky výborne koncipovaná filmová hudba. Joker by však nebol Jokerom bez Joaquina Phoenixa. Ten si ukradol plátno sám pre seba. Je neuveriteľne presvedčivý v každom okamihu a psychický vývoj smerujúci k extatickému šialenstvu i vývin povahy svojej postavy zahral s absolútnou gráciou. Dokážete ho ľutovať, lež neskôr mu dokonca v kútiku duše fandíte, čo vo vás rozprúdi otázku ohľadom vášho osobnostného rozkolu. Pokiaľ nezíska aspoň nomináciu na Oscara v kategórii najlepšieho herca v hlavnej úlohe, tak si dovolím tvrdiť, že akademická obec je v úplnej „prdeli“. Film sa tiež nesnaží byť korektný, čo mi príde vzhľadom na dnešnú prehnane truchliacu až symptomaticky melancholickú spoločnosť založenú na politickej korektnosti, „trefou“ do čierneho. Ako problém vnímam, len to, že sa nejedná o výnimočný alebo excelentný príbeh. Všetko vlastne smeruje celkom očakávane bez menších prekvapení od jedného bodu k ďalšiemu a tak ďalej. Joker by sa tak dal považovať v mnohých momentoch, len za ďalší dramaticky fungujúci thriller o osude psychicky narušenej osoby. A tu práve žiary vo svite temných reflektorov hviezda Joaquina Phoenixa. On je dôvod, ktorý pozdvihol film na vyššiu úroveň. ()

soukyd33

Excelentní výkon hlavního hrdiny. Příběh je pro mě dost zmatený, asi se nedá napojit přímo na filmy s Batmanem. Psychicky narušený? Proč? To že to tak dopadlo, způsobili jiní. Až oni změnili člověka dosud normálního ale bez víry. Byl jsem ohromen výkonem, ale odcházel jsem z kina s otázkami. Bude další díl, a jak to chtějí napojit na další film? Poznámka: Ve filmu jsou drastické scény. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Qer

Strhující a znepokojivý. Herecký koncert Pheonixe, který jde se svými schopnostmi na dřeň a film na něm od základu stojí. Tady je charakter důležitější než samotný příběh a leckdo to nechtěl zkousnout. Já dávám bez váhání pět hvězdiček a doufám, že Oscar minimálně za hlavní roli, je tady jasnej. ()

Gelaos

Čekal jsem od toho víc. Příběh i vývoj postavy sice neoslní a je i celkem předvídatelný, ale vše do sebe hezky zapadá. Nejvíce si cením toho, jak nespolehlivě vyprávěn (unreliable narrator) celý film je. Ať už na úrovni jednotlivých dialogů, scén či celého story arcu. Díky tomu lze Jokera (postavu i film) interpretovat různě a diváka to uvádí do nekonformnosti. Potemnělý vizuál podporovaný neméně temnou hudbou, špinavý Gotham a dobré herecké výkony ještě umocňují kvality tohoto filmu. No a Joaquin si všechny ty ceny za svůj excelentní výkon zcela zasloužil. ()

PetrHendrix

Hodně zvláštní film. Nejsem moc příznivce filmového zpracovávání komiksů, ale Batman a tohle je jiná liga. Výborně natočené a neskutečně zahrané, výprava na jedničku. Soundtrack taky za jedna. Phoenixe mám rád hlavně z Walking in the Line, obecně je to ale vynikající herec. Jenže film byl na můj vkus strašně depresivní, proto tomu nedám všech pět hvězd. Podruhé bych ho už nedal. Ale jinak jej všem doporučuji. ()

agentkenny

Pro mě pouze průměr, byly tam slabé i silné momenty. Co se týče hereckého výkonu, je tu bohužel ta možnost porovnání - tuhle postavu za mě stále nejlépe zahrál Heath Ledger (Temný rytíř), který pro svou roli doslova zemřel, a to mu bylo tenkrát jen 28 let. ()

Beata_Obstov

Nejdříve jsem se bála, že vzhledem k tomu, že je Joker všude tak vychvalovaný, mě nebude bavit. Ale opak je pravdou! Celá ta pomalá gradace je neskutečná. Režie a scénář byli skvělí. Kamera jedna z nejlepších, co jsem kdy viděla. Scénografové se vyřádili- hlavně architekt a rekvizitáři. Hudební skladatelka dokázala vytvořit skvělou atmosféru a sakra její hudbu chci slyšet víckrát. A herci, třešnička na dortu. Nikdy v životě už nechci vidět někoho jinýho v roli Jokera než Joaquina!! Ačkoliv jsem se z počátku bála, bylo to úžasný překvapení. Víc takových filmů! Češi učte se.. nelze furt dokola točit jen komedie. Tohle jsou filmy, co svět potřebuje! ()

mertikek

Film jsem viděl již před nějakou dobou, ale musel jsem si dát pauzu, abych ho mohl objektivně zhodnotit...ano, tento film je skutečně hluboký zážitek. Joker je vskutku komplexní postava a Joaquin dostal možnost, kterou ještě nikdo jiný předtím neměl. Během celého filmu se vám pomalu dostává pod kůži a i když narazíte na pár nezcela jasných věcí ohledně jeho mentálního stavu, musíte s Jokerem alespoň trochu soucítit...v mém případě jsem se s ním trochu ztotožňoval, ale neplánuji se stát superpadouchem, tak doufám, že je to v pořádku. Tento film rozhodně doporučuji. ()

Hekman

Nejnudnejsi film roku s extra nechutnym Phoenixem, ktery urcite dostane Oskara v kategorii Slizoun roku. Trapna zapletka, minimum akce, spatni herci, divna kamera, nelogicke zvraty. Dalsi priklad toho, ze se dnes filmy propaguji placenymi recenzemi. Nekdo cenik ? ()

KuceraJohny

Ohromně jsem se na tenhle film těšil a konečně jsem se dočkal a bylo to poměrně jiné než jsem očekával. Těšil jsem se na šíleného Jokera jak ho známe třeba z temného rytíře nebo i sebevražedného oddílu, kde je Joker šílený, ale zároveň i zábavný. Na tomhle filmu nic zábavného není. Je to děsivý. Všechno je tak skutečný, že vás to musí znepokojovat. Vztah k hlavní postavě se vám neustále mění a je to všechno úplně jiné než jsme zvyklý. Žádná zábava zkrátka tvrdá realita, která potkala Arthura udělala z něj monstrum které nemá diváky bavit, ale skutečně děsit. Aspoň takový pocit jsem z toho měl já. Po většinu stopáž filmu je vám Arthura líto, ale ten chlap je děsivej. Objevy a šoky ve filmu jsou dobře poskládané a umocňují ten děsivý požitek. Herecký výkon je to jistě skvělý. Před uvedením do kin bylo všude hlášeno jak Joker nebude vůbec komiksový film, taky s tím jsem na to šel. Nakonec jsem byl hodněkrát zaskočen kolik odkazů na batmana tam je. Což mě osobně se i líbilo. Nakonec řeknu že 90% filmu koukáte na Arthura Flecka, ale na konci, to je ten pořádnej Joker. To je ten blázen který se ničeho nebojí. ()

Werrona

Po měsíci měním na 5*, protože si příběh stále pamatuju a některé scény a záběry mi pořád hrají v hlavě. Ne není to ten Joker z filmů Netopýrovi, ale o to má celé vyznání větší sílu. Mě se líbí i myšlenka. Když příliš mnoho lidí je na tom tak, že nemá co ztratit, zvolí si do svého čela magora. A J.P. hraje toho magora excelentně. ()

maximusBZ

To čo popri inom stvorilo Jokera ten nezáujem ľudí, tie priepasťne rozdiely medzi vrstvami a všetko čo spomenul až hrozivo pripomína aj dnešnú dobu... Výborný herecký výkon Joaquina plus ta temnota na pozadí jeho postupného prerodu si zaslúžia odomna 5 stars ()

luco323

Elektrizujúca, miestami až hmatatelná hutná atmosféra v súčinnosti s excentrickou hudbou a samozrejme dokonalý herecký výkon Joaquina Phoenixa robia inak z jemne nadpriemerného Jokera nezabudnutelné najstrovské dielo plné temnoty, psychózy a opojného šialenstva. Dávam plných 5. HAHAHAHAHAH ()

Neel

Není to tak velkolepé jako Marvel a kdyby bylo, byla by z toho sračka. Joaquin Phoenix si s Jokerem úžasně poradil, nevím, jestli ten smích předtím nějak nacvičoval před zrcadlem, ale byl úžasně propracovaný. Jeho taneček v metru je perfektně zachycený, až jsem si nad Jokerovým šílenstvím měla chuť taky jednu švihnout. K tomu podtržená depresivní hudba islandské skladatelky Hildur, jejíž příjmení neumím napsat, a ten rozprsklý mozek cítíte na plátně ještě dlouho potom. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)