Skrachovaný komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) sa dlho pohybuje na tenkej hranici medzi realitou a šialenstvom. V jeden deň sa potuluje vo svojom obleku klauna po uliciach Gotham City a dostáva sa do konfliktu s brutálnymi zlodejmi. Pomaly sa roztáča špirála udalostí, ktorá vyústi do hrozivých rozmerov. Opustený Fleck začne čoraz viac prepadať do hlbín šialenstva a postupne sa mení v ikonického zločinca, ktorého už čoskoro bude svet poznať pod menom Joker. (Continental film)

pichta

Čakal som viac. Film bol ospevovany do nebies... No bol to príbeh o psychicky narušenej osobe, ktorá má svoje nedobre pozadie a meste, kde mestský marazmus uzavretosti nízkej vrstvy obyvateľstva viedol k nepokojom, za ktorými nechtiac stal on. Joker. Psychopat? Nie! Narušená osobnosť, ktorá potrebovala pomôcť sociálne aj liekmi, ktoré mu došli. Potom mu preplo. Odchod z kina? Jediný dôvod, že niektorí sa nudili, nie pre to, že by to bolo nejaké strašné. Tomuto filmu sa pýta druhy diel - to kde ukážu, že kde získal peniaze a moc ako taký mačo v Batmanovskych filmoch. Bo v Suicide squad už bol frajer, keď ho Harlequeen oslobodila. Tie peniaze a moc v psychiatrickej liečebni neziskate, ale o ju mal,keď vyšiel odtiaľ. Mal podporovateľov, moc, peniaze a žoldnierov. Mal všetko. No v liečebni a ani pred tým nič! Inak Joakin bol dobrý. Zvládol to dobre. Režisér si dal záležať na detailoch. To je dobre. Fajn, vznik Batmana, to bol ten moment. Dobre sa to pozeralo. ()

PanSoudce

Jednoduše geniální. Phoenix je výborný herec, ale tady opravdu zazářil a zasloužil by si za to Oscara. Scénář výborný. Jako oficiální magor jsem nikdy neviděl lépe zpracované a realističtější šílenství než zde. Film byl tak dobrý, že jsem na něm byl v kině dvakrát a to jsem nikdy v životě předtím u žádného filmu neudělal. ()

nedvva

Ač jsem velkým fanouškem Marvelu, tak tohle strčí všechny marvelovky do kapsy. Ten přerod z nuly do zločinecké legendy Gothamu je úchvatný. Phoenix zde předvádí vrchol svého hereckého potenciálu, kam se hrabe R.D.Jr jestli letos nedostane Oscara, tak nevím za co by si to zasloužil víc. Úplný konec malinko zklamal, ale doufejme v pokračování ke kterému už se přiklání samotný Phoenix. Jinak i já se cítím jako Arthur Fleck. 95%. ()

Cybershot

Na tento film som naneštastie vytiahol môjho kamaráta druhý krát. Najviac ma prekvapilo že vôbec nenamietal. Vôbec sa mu nečudujem. Tento film obsahoval neuveriteľné množstvo prvkov a to je dôvoom pozrieť si ho stále znovu a znovu. Todda Philipsa som pôvodne poznal iba vďaka filmu Vo štvorici po opici. Jedna zo zaujímavostí na tomto režirsérovi je že sa z počiatku zameriaval iba na komédie ale týmto filmom sa všetko zmenilo. Je ťažké opísať môj emocionálny zážitok z tohto filmu. Viem že je to trochu zvláštne ale súhlasím s názorom Jokera takmer vo všetkých ohlľadoch. Jediná vec s ktorou nesúhlasím je násilie ktoré s jeho povstaním súviselo. Najprv by bolo dobré rozobrať si tu najväčšiu pravdu ktorá v tomto filme bola vyobrazená a to je skutočnosť že sa aj v tejto dobe bežne vyskytnú ľudia na hranici medzi šialenstvom a samovraždoou. Na pokraji zhrútenia. Pozrite sa ako tento svet vyzerá. Je plný ľudí ktorý túžia po peniazoch a nezáleží im na ľuďoch okolo. V tejto dobe je každý zaneprázdnený natoľko že nemá čas byť k iným ľuďom slušný. Arthur Fleck (Joaqiuin Phoenix) bol človekom ktorý sa stále ocitol na nesprávnom mieste a v nepsprávno čase.. Herec ktorý mal česť zahrať si postavu Jokera bol Joaqiuin Phoenix ktorého výkon bol extrémny. Bol som dokonca nadšený z jeho výstupu. Soundtrack tohto filmu bola nádhera sama o sebe. Viac vám o tomto filme nechcem povedať. Veľmi vám odporúčam pozrieť sa na tento majstrovký kúsok. ()

Robbie

SPOILERY v komente. Pre mňa najodvážnejší komiksový film spolu s Watchmen, ak nie ešte o kúsok odvážnejší, keďže paradoxne svoju najväčšiu silu čerpá z úplnej ''normálnosti''. Atrhur Fleck nie je žiadny superzloduch a mastermind, práve naopak: je to jednoduchý, podpriemerne inteligentný, fyzicky slabý, nešťastný, chorý a zakomplexovaný človek, snívajúci o métach, na ktoré proste nikdy nebude mať. Tak ako Thomas Wayne nie je žiadny milionárksy dobráčik ale arogantný politik, absolútne vytrhnutý z reality zúfalej prevažnej väčšiny obyvateľov Gothamu. A nakoniec Murray Franklin nie je ľudový hrdina a dobrý ujo z televízie, ale pokrytecké, naoko politicky korektné prasa, pasúce sa na nešťastí druhých, presvedčené, že jeho sledovanosť a úspech mu dáva právo a moc súdiť druhých. Film sa nehrá na klišé, na romantiku, na zázraky ani na ideály. Arthurov prerod na Jokera nie je žiadny epickým, veľkolepým, štýlovým príbehom. Je to len príbeh extrémne nešťastného ľudského osudu, akým mohlo byť ktorékoľvek decko streľajúce spolužiakov na jednej z amerických stredných škôl. Toto veľmi uveriteľné zobrazenie duševne chorého a životom ťažko skúšaného človeka nám dáva možnosť súcitiť s ním, ľutovať ho a svojím spôsobom rozumieť dôvodom jeho extrémnych činov. Znamená to, že tento film je nebezpečný? Nie. Z môjho pohľadu tento film využíva nesmrteľnú popkultúrnu ikonu, aby nám okrem iného pripomenul fatálne následky ignorovania alebo odsudzovania ľudí v extrémnych životných podmienkach, či už sociálnych, duševných, alebo kombinácie týchto dvoch. Veľa postrehov hlavného hrdinu sa zarývajú hlboko pod kožu. U mňa rezonuje najviac myšlienka, že najhoršie na duševnej chorobe je, že sa od vás očakáva, že sa budete správať ako zdravý človek. Táto myšlienka presne vystihuje pokrytectvo spoločnosti a dôvod na zrod takýchto "Jokerov". Tento film nabáda na súcit so zloduchom, nie na jeho obdiv. Je to silná myšlienka, že každý sme hrdinom svojho príbehu a aj tí zlí veria vo svoju pravdu, majú svoje dôvody, ktoré si vedia pred sebou obhájiť a sú presvedčení, že oni sú tí dobrí. Ak ich chceme zastaviť, najskôr ich musíme pochopiť a v prvom rade snažiť sa predísť ich zrodu. Aj malé detaily niekedy zavážia a každý môže minimálne začať od seba a spraviť vo svete aspoň malú zmenu. Takže, bratia a sestry, namiesto silných rečí od klávesnice a vysmievania sa ľuďom, ktorí nám nespravili absolútne nič okrem toho že sú iní, skúsme pre zmenu niekoho podporiť, povzbudiť a potešiť :-) Čo sa filmu samotného týka, Phoenix je neskutočný a ani Oscar by nebol dostatočným uznaním za takýto výkon. Ďalej by som chcel vyzdvihnúť hudbu, ktorá je dokonale ponurá, depresívna a dostával som z nej zimomriavky v pravidelných dávkach. Vilončelo je diabolský nástroj a dokonale použitý v tomto soundtracku. Vizuálna stránka je taktiež neskutočne vydarená, násilie nie je prvoplánové ale vždy dáva v kontexte filmu zmysel a všetky spomínané aspekty do seba zapadajú tak dokonale, že tvoria jeden neuveriteľne depresívny, nešťastný a zároveň tak dokonale krásny celok. Čo mi vadilo? Možno len že to utrpenie Arthura začalo už časom byť až moc zdĺhavé a úmorné na sledovanie, a taktiež zbytočné doslovné vysvetlenie pointy v jednej scéne v poslendom akte, ktoré by bolo nutné len pre extrémne neinteligentných divákov. () (menej) (viac)

Aminochelat

Teď jsem se vrátil z kina... A? 🤔 Představoval jsem si mnoho scénářů, jak by mohl vzniknout Joker a to co jsem viděl, jsem v žádném případě nečekal. A ano, takhle vznikl maniak milující chaos říkající si Joker. Naprosto famózní film, každopádně si myslím, že průměrný divák, který neholduje světu ve kterém je Gotham reálný, tento film nedocení. Chápu a upřímně je lituji, protože pochopit člověka, který nebyl ani jednou ve svém zkurveném životě šťastný, je dar. A já za něj děkuji 🙏 ()

ragtime

Veľmi temný, psychicky ťažký a depresívny film. V podstate som napísal na 3-krát to isté, ale je to tak. Ja ani neviem, čo som od toho očakával. Chcel som niečo ako Suicide squad a zároveň nechcel? A ani neviem, či som dostal to, čo som chcel. Je to fascinujúce a nenaplňujúce zároveň. Keď sa už film rozbehne a môžeme vidieť viac, tak vlastne skončí. A chcem vôbec aby vznikla ďalšia časť? Mlslím, že to ani nebude dávať zmysel. Každopádne, Joaquin Phoenix je pán. ()

Ja.Malachi

..ak chce niekto vidieť psychologický film o psychicky narušenom jedincovi..nech sa páči..čo je na tom že to zahral dobre?..takých ludí vidím naživo okolo plno-v správach a pod..prečo preboha by som mal mať potrebu ešte na to ísť strácať 122minút do kina a platit za to???...či to získa oskara?..samozrejme..ale filmy ktoré získajú oskara sú len pre určitý tip ludí ..nie pre mna..ja si chcem pri filme oddýchnuť od reality všedného dna-zabaviť sa -vidieť niečo čo normálne na ulici alebo niekde inde nevidím ..toto nieje Batmanov joker...toto je obyčajný film o chorom jedincovi...1* má phoenix -nieje to zlý herec.ale nieje to film o komixovej postave ! ()

Marakoss

Obešlo by se to bez Bruce Wayna? Jistě. Tenhle prolog k Jokerovi totiž funguje samostatně bez nutnosti znalosti celého DC univerza s batmanem v čele. A naopak znalost kontextu dodává všem akcím patřičnou hloubku. Zpracování, kamera, kostýmy a prostředí na očekávané vysoké úrovní. Herecký výkon nesrovnatelný s čímkoli jiným. A finálně zvolené tempo filmu, které mi mimořádně velice sedlo. Nenudil jsem se ani na okamžik, ale i tak mám problém dát plnou palbu. Proč? Obvykle tak totiž hodnotím filmy/náměty, které mě zavedou do nových svetů a ještě dlouho po shlédnutí mě myšlenky na ně neopouští. Joker mi však dal realitu a nechal ji předemnou shořet. 9/10 [IMAX London] ()

Mistr119

Naprosto splnilo očekávání. :) Teda nečekal jsem, že Joker bude psychicky nemocný už zpočátku a nemoc se v něm teprve rozvine, ale i tak to bylo teda silné psycho a pro někoho depresivní film. :) Naprosto obdivuju hlavního představitele, který je schopen Jokera takto zahrát a přitom se z toho sám psychicky nesesypat (i když jsem koukal, že herec už prošel několika životními událostmi, hlavně se svým bratrem...). Navíc film vyšel v Evropě v naprosto dramaturgicky ideálním čase, kdy řešíme střet chudých proti oligarchii a občas (Francie) demonstrace mají až animální podtext... ☺️ Jediné, co mě trošku mate (a nejen mne) je, jak to teda bylo s Jokerovým otcem... ☺️ ()

durkes

Joaquin Phoenix bol vo filme excelentný.......fakt úžasný. Žiaľ o celom filme sa to povedať nedá. Aj keď prevedenie bolo profesionálne a trochu pripomenulo batmanovskú trilógiu, vyskytla sa otázka, či vôbec mal zmysel tento film......Podľa mňa nemal. Vracať sa budem iba k trojici filmov Batman začína, Temný rytier a Návrat Temného rytiera. Takže za film s prihliadnutí na výkon Phoenixa dávam tri hviezdy a tým pre mňa skončil. ()

Marshmalloww

Nemůžu si pomoct, ale zase mě to tolik nedostalo. Asi jsem čekala víc, podle vysokého hodnocení. Na druhou stranu, zklamaná jsem domů taky nejela. Lepší průměr a začátek mohl být svižnější. ()

Lukkyn

Fuha!!!Řekl jsem si, že Jokera budu komentovat raději se zpožděním , ale i po týdnu co jsem byl na něm v kině mě napadají jen superlativy a těch je tu popsáno víc než dost. Každopádně Phoenixův Joker (nemůžu uvěřit , že to opravdu řeknu ) je ten nejlepší ze všech dosavadních pokusů ztvárnit a vystihnout tuhle postavu. Každý detail jeho herectví si užíváte a v podstatě záporákovi rozumíte a soucítíte s ním. To by mohl být problém pro citlivější povahy, protože Joker jsou v podstatě dvě hodiny deprese. Komiksové prvky jsou tu minimálně a vy sledujete proměnu jednoho nešťastného klauna v bezcitného hajzla. Přesně proto miluju Batmana a DC komiks , protože to nejsou barevní dobráčci , ale většina postav DC komiksu je temná a nese si sebou svá břímě. Za tohle klobouk dolů a velký dík!!!! ()

MartinSTFC

Troufám si tvrdit, že zde jde o životní roli Joaquina Phoenixe. I když v roli Johnnyho Cashe byl úžasný, v roli Jokera byl tak přesvědčivý, že mi chvílemi přišlo, že Joaquin nehrál, ale že se Jokerem stal. ()

The Michael

Takže Joker. Super kamera, super hudba, super Phoenix v remaku Taxikáře pro současnou generaci (jen De Niro tentokrát dokráčel až do establishmentu). V rámci komiksovýho žánru téměř bezkonkureční, při srovnání s klasickými psycho dramaty je bohužel příběh trochu plochý/doslovný/předvídatelný. Nicméně transformace na Jokera byla luxusní, stane se z něj prostě zlá rockstar, a tím pádem jsem já jeho absolutním fanouškem. Kdyby se takhle měly dál točit komiksy, tak se mi možná dostanou zpátky do hledáčku. ()

alien105

Tak jsem cekal genialniho zlocince stylu Hanibal Lector a dostal jsem blazna, ktery ani nerozebral jedineho cloveka ani dav za celi film a jeste se mu to vse zdalo. Cekal jsem jak rozebere hlediste a postve lidi proti systemu jak bravurne bude mit naskok pred normalnima lidma a ono porad nic, ten smich me teda nedostal vubec, Zlatej Jack a Ledger. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

Kdo by se mohl stát příštím Supermanem?

13.01.2023

Tak to šlo celkem rychle. Ačkoliv je následující zpráva v tuto chvíli jen spekulací, stejný zdroj, jenž v minulosti odhalil například obsazení Barryho Keoghana (Víly z Inisherinu) do role Jokera v… (viac)

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

Seriálový The Penguin nabírá obsazení

01.11.2022

První oficiální spin-off Batmana obsadil hlavní ženskou postavu. Proti titulnímu Penguinovi s tváří Colina Farrella se tak postaví herečka Cristin Milioti (Jak jsem poznal vaši matku, Palm Springs) v… (viac)