Teresa Banksová byla zavražděna. Speciální agent FBI, který zločin vyšetřoval, zmizel beze stopy. Agent Cooper se marně snaží rozmotat případ, obestřený rouškou záhad a tajemství. Jediným výsledkem jeho snažení je neodbytný pocit, že neznámý vrah zaútočí znovu. Uplyne rok. Ocitáme se v městečku Twin Peaks. Pod rouškou poklidné středostavovské idyly bují síly temnot a vládne strach. Nevinné tváře některých středoškolaček skrývají návyk na kokain a neuspořádaný sexuální život. Jedné z nich, Lauře, zbývá posledních sedm dní života... (oficiálny text distribútora)

kenvous

Film Twin Peaks jsem shlédnul ještě před samotným seriálem. Ačkoli je to pořadí obrácené, rozhodně nebylo naškodu a spíše mě motivovalo k hledání odpovědí v samotném seriálu. V čistě detektivním seriálu by mi patrně vadilo znát vraha již na začátku, ale Twin Peaks je v tomto ohledu zcela zvláštní, protože hlavní otázka nezní kdo zabil Lauru. Vzhledem k neopakovatelné atmosféře nemohu jinak než 5* ()

Pitr_brn

Film jsem viděl jsem opětovně a opětovně. Seriál nikoliv a nechybí mi to - i když jak mi to může nechybět, když jsem jej vlastně neviděl, že?... Film krásný, paranoidní, dekadentní, schizofrenní a s krásnou hudbou - v pozadí i v popředí. Pro mě soukromě jsou tam krásné takřka "absinthové" výjevy, obrazy a Lynchova atmosféra... ()

IzzyH

Upozorňuji - Tento film je natočen až po seriálu Městečko Twin Peaks. Proto nedoporučuji, aby se na něj dívali lidé, co sérii neviděli, mohou být zbytečně deprimováni... Klíčem k filmu je mrtvá Annie v Lauřině posteli... ()

Mitch645

Abych pravdu řekl, nevím co si o tomto filmu mám myslet. Po vizuální stránce se jedná o naprostou bombu, ovšem co se týče děje, vše se v pohybuje v rovině náznaků a nejasností. Jsem velký fanda hororů, avšak při sledování filmů tohoto typu mám nejraději, když mohu vypnout, a ne přemýšlet. Seriál jsem doposud neviděl a někdy ho určitě zkusím, ale filmu v tuto chvíli nemohu udělit vyšší hodnocení. Možná si ho někdy později pustím znovu v průběhu dne, a ne těsně před spaním. ()

Teya1

Film jsem shlédla až po seriálu, takže pro mě bylo velmi příjemné dozvědět se něco o víc o Lauře, kolem níž se vše točilo. Sheryl Lee ji ztvárnila výborně a poznání o jejích motivech, pocitech atd. bylo dalším článkem do obrázku, který jsem si o Twin Peaks vytvořila. Potěšila minirole Davida Bowieho. Doporučuju nejen pro milovníky seriálu! ()

eva.sa

Dokoukáno čistě z povinnosti. Zbytečný snímek, který předchází seriálovému ději. A není o nic lepší. Mě prostě tenhle koktejl hororu, mystery, černé komedie nebaví. Je to nudný a odpudivý. ()

Lodovico

Tento film je úderom polenom do hlavy diváka, zničením TV a pozvaním do kina, kde by bolo zaujímavé sledovať niektoré zábery vyvolávajúce šok a reakcie divákov. Smrť, láska, Čierny wigwam,...a neužívať na garmonboziu alkohol a drogy... ()

AjkeN

Pro mě opravdu zvláštní film. Nevím jak to popsat, ale něčím si mě dostal. Městečko Twin Peaks bude určitě mojí další zástávkou, abych tento film aspoň z části pochopil. ()

andy60

Seriál jsem neviděl, možná proto jsem se ve filmu ztrácel. Spíš to ale bude Lynchem, který prostě točí tak, jak točí. A nebo je chyba ve mě, ale nějak jsem to nepobral. Chvílemi skvělé, úžasná atmosféra, a najednou střih - a tápu a ztrácím se v ději. Ale ve srovnání třeba s Mazací hlavou je tohle oddychovka. ()

MaxDamage1

Vcelku povedené rozzuzlení děje před....Nenadchne,ale ani neurazí. Jsou zde pasáže nudné,ale i napínavé. Viděl jsem i snímek s vystřiženýmy scénami,kde jsou další věci ke spojení mozaiky celého snímku o Twin Peaks. Doporučuji si je vyhledat podívat se na něj,bude potom mnohým zase o něco více věcí jasnějších. Je o nich zmínka i v zajímavostech k filmu. ()

Horal.P

Nesourodá tříšť - se seriálem nejde vůbec srovnat (tedy s 1 a 2 řadou), po shlédnutí třetí řady musím říct, že tohle mělo alespoň hlavu a patu. Return už podstatně méně. ()

BStone

Pokud někoho zajímá opravdové mystérium, tady je! Nejvyšší liga tajemna a všeho, co na Lynchovi miluji. Neuvěřitelná kamera, geniální hudba, skvělí herci - především Sheryl Lee a Ray Wise excelují, ale skvělí jsou bez vyjímky všichni. Naprosto ojedinělé a mimořádné dílo. Fanouškům pak rozhodně doporučuji podívat se na neoficiální 3,5 hodinovou fan verzi, do které jsou vráceny vystřižené scény, které aspoň něco lehce osvětlují. Jako celek je film parádní lahůdkou po prvních dvou sériích a výbornou přípravou na sérii třetí. Navždy 100% ()

JanHavelka

„Fire walk with me“ by si žádný fanoušek seriálového Městečka Twin Peaks neměl nechat ujít. Děj se odehrává před vraždou Laury Palmerové, což by mohlo nasvědčovat vysvětlení dosud nezodpovězených záhad. Opak je však pravdou – a čím déle film sledujete, tím víc vám je jasné, že v tomhle malém dřevařském městečku při kanadských hranicích není nic tak, jak by se mohlo na první pohled zdát. Snímek v sobě nese víc rysů Davida Lynche, než kolik bylo možné rozpoznat v seriálu. V tomhle případě to není rozhodně na škodu. Jediné, co můžu filmu vytknout je záměna představitelky Donny H., a možná trochu víc „filmovější“ podání soundtracku od Angela Badalamentiho, který snad jen o něco méně než v seriálu naplňuje okolní vzduch nejen hudbou, ale i láskou, smutkem, strachem a svistem větru v korunách stromů. ()

GlaDOS

Seriál miluji, ale tohle je prostě zbytečný a ne moc dobrý film. Krátky a zajímavý úvod zůstává nevysvětlen a život Laury Palmerové na filmové stopáži působí úmorně a nudně, protože ho známe dostatečně ze seriálu. Některé další seriálové postavy se tu na chvíli objeví (Cooper, Albert, Shelly, Log Lady), ale působí to vynuceným dojmem, aby film byl alespoň trochu Twin Peaks. To ale moc není. Twin Peaks je jako puzzle a tady mu chybí polovina dílků (postavy, zajímavé příběhové linky). Absolutně nechápu, proč se Lynch nechopil příležitosti a nezakončil otevřenou druhou sérii a místo toho natočil tuto zbytečnost. ()

Filumena

"Sovy nejsou tím čím se zdají být." Miluji seriál, miluji i tento film. Mystično a nevysvětlené záhady ponechávají divákovi prostor pro fantazii. Hudba skvělá, detaily perfektní. A jeden detail mne potěšil: Laura Palmer bydlí na stejném popisném čísle jako já 708. ()

whitey

Film, který je typicky Lynchovský, jenže já si takhle Twin Peaks nepředstavuji. Postavy najednou klejou a je zde nepřiměřené násilí, z Bobbyho je vrah, z Donny je najednou bad girl, která by pro drogy šlapala stejně jako Laura... Navíc Lynch rozbíjí celou mytologii. Agent David Bowie zažívá to, co bylo do té doby jenom v Twin Peaks, narušuje to celou celistvost univerza a jedinečnost místa TP. The Missing Pieces sice přináší vystřižené scény s původními postavy, které se zhruba chovají tak jako v seriálu, ale pořád to nemění nic na celkovém zklamání. Možná to ukazuje, že Lynch dosahuje největších výsledků, když mu někdo klečí na krku a usměrňuje ho, jako tomu bylo na ABC a ansámblu lidí, kteří to s Lynchem a Frostem připravovali. Celkově z toho mám pocit, jakoby byl Lynch fascinován Sheryl Lee a chtěl natočit dlouhou erotickou scénu, při které je nahá a bohužel pro nás, opravdové fanoušky původní série, mu tyhle dlouhé scény, které ale nic nepřináší, někdo zaplatil. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

07.10.2014

Po zrušení se vrátila zpět na televizní obrazovky jen hrstka seriálů. A ode dneška patří do téhle elitní skupinky také Městečko Twin Peaks Davida Lynche (Mulholland Drive, Lost Highway), jehož třetí… (viac)