Teresa Banksová byla zavražděna. Speciální agent FBI, který zločin vyšetřoval, zmizel beze stopy. Agent Cooper se marně snaží rozmotat případ, obestřený rouškou záhad a tajemství. Jediným výsledkem jeho snažení je neodbytný pocit, že neznámý vrah zaútočí znovu. Uplyne rok. Ocitáme se v městečku Twin Peaks. Pod rouškou poklidné středostavovské idyly bují síly temnot a vládne strach. Nevinné tváře některých středoškolaček skrývají návyk na kokain a neuspořádaný sexuální život. Jedné z nich, Lauře, zbývá posledních sedm dní života... (oficiálny text distribútora)

bonovox

Výborný prequel slávneho seriálu dáva jasnejšiu predstavu o postave Laury Palmer. Skvelá atmosféra a tajomno ako u Lyncha býva zvykom. ()

Z0ltar

Je tu několik důvodů, proč tenhle prequel k Městěčku Twin Peaks nebudu mít nikdy tak rád jak seriál. Představitelka Laury hraje otřesně, Donnu hraje někdo jiný a hlavně - chybí tu nejzářivější hvězda seriálu, Audrey. Agent Cooper se tu taky mihne jen na pár minut. Výsledek rozhodně není ideální a řekl bych, že ani David Lynch si to takhle nepředstavoval. ()

vooddoo

Tenhle film je absolutní pecka! Moje známá ho měla na DVD, tak jsem si ho půjčila, a koukla na něj v rozmezí několika dnů aspoň desetkrát! Ta atmosféra plná tíživého děsu - hned začátek s televizí je parádní! Laury Palmer mi bylo líto, tedy toho jak dopadla. Seriál jsem neviděla, ale určitě by mi dal odpovědi na mnohé otázky, které po zhlédnutí zůstávají. Někdo tu píše že film je zmatený, ale v tom je právě velký kus jeho vyjímečnosti. Jeden z mých nejoblíbenějších mysteriózních filmů! ()

Syndrom

Absolutní emoční šílenost. Prociťoval jsem s ní snad každou situaci. I to blbý civění na hodiny ve škole. Něco zařídili ostatní, ale ona je tu dokonalá a sem si jistej, že to bude její životní role. Takovouhle hrdinku bych přál každýmu filmu - je jak nějaká bytost. Kde jsem u Naomi Watts obdivoval hereckou virtuozitu - kterej chlap takhle kdy dokázal zobrazovat ženský vnímání - u Laury mi herečka plně splývala s postavou. Všechno prožívá maximálně opravdově a intenzivně. Podobně neuvěřitelně emocionálně chytrý byl naposledy Lynch ve Sloním muži. Fire walk with me je jeho úctyhodný kus - jakmile převezmeme její perspektivu, Lynch si přestane hrát na fiktivní kombinatoriku a plně se oddá životu postavy. Vyčerpávajícím způsobem sugestivní - ani jedna scéna tu na nic nečeká, nic nevyčuhuje, nepřebývá - perfektně promyšlený film a to nejen narací, ale i v rámci logiky seriálu. Nedivim se, že někteří kritici to považují za Lynchovo opus magnum. ()

albiebennett

Já chápu, že lidé na tom Lynchově svinstvu lidi ujíždějí a uznávám i že to má jistou nadhodnotu, avšak přesto mi nikdo nevymluvím, že Lynch je jeden z nejpřeceňovanějších režiséru vůbec. Tento film mě v tom opět utvrdil. Průměrnost zahalena v tajemném hávu, která hraje na zvědavost diváka. Film za tři hvězdičky Lynchův selfmarketing za pět hvězd. ()

Felix22

Co se to tam děje? Proč se tam dějou ty věci? Proč ty lidi dělají ty věci, co dělají? Proč se chovají, tak se jak se chovají? A spousty dalších podobných otázek, co divákovi proběhnou v hlavě. Na Lynche hold nejde jít s rozumem nebo logikou. To je potom jako boj s větrnými mlýny. A nejhorší je, že když na chvíli začneme chápat, pak tam přijde scéna, která to zcela vyvrátí a my opět tápeme. A opět se nabízí ta klasická otázka: Co se to tam děje? A opět to lynchovské: svět je divný, realita není taková jaká se zdá být. Tady ty podivnosti byly často za hranou. ()

FandaF

Výrazně slabší než předešlý seroš. Více temného děje, nula vtipu a Donu hraje jiná trubka. Aspoň více dokreslili Lauru a cože se to vlastně stalo... I když pozorný divák měl o všem jasno už ze seroše... ()

sahier

Príbeh začína niečim a končí ničím natiahnutá nuda hrajúca sa na umenie , stredoškolácka feťačka ma problém so všetkým vrátane svojich rodičov,  ocka psychopata - dalo by sa to vmestiť do trištvrte hodiny. ()

Prochy

Jav je rovný deviatke a odpadový kôš je možné naplniť bahnom. Kto nevidel, ten može nakresliť. Čaj o 12-tej je smutným opakovaním včerajška. Tak asi takto na mňa pôsobil tento sled obrazov, neschopný rozprávať príbeh. Už ma celkom nudia nočné lampy, červené závesy a atmosféra navodzujúca pocit, že na vyľudnenej zemi žije pár bezduchých, namachlených ľudí, ktorí majú o koliesko menej a preto vedú prihlúple dialógy. Nechápem prečo je režisérova neschopnosť rozprávať obrazmi pokladaná za jeho genialitu. ()

Muztag Ata

To bylo tak...kdysi dávno jeden sedmnáctiletý mladík začínal experimentovat s drogami...a někdy před půlnocí si k tomu pustil Twin Peaks:Fire Walk with Me, aniž by tušil o co vlastně půjde. Paráda... ()

Fallstar

Jak říkal už Tim Roth, když našel pod postelí mrtvolu.."What the fuck is this?!" Celý tenhle "film" byl stejně příšernej jako vlasy pana Palmera..Nevím, pravděpodobně mi chybí hlubší intelektuální nazírání, ale scény typu plačící dívka/střih/kůň v kuchyni/střih/křepčící pidimužík podle mě OPRAVDU nedávají smysl, pokud nejste při sledování na nějakých opravdu tvrdých drogách..dvě hvězdy za slavná jména (David Lynch) a občas velmi vtipné scény..jakkoliv nechtěně. ()

Ali3n

Najslabší zo všetkých Twin Peaks. ALE je to o tom ako Laura Palmer zomrela, takže jasné 4* (len mi tam chýbal viac Coopera a niektorí tam ani neboli, napr. Pete:( ) ()

hudson07

Pro toho kdo neviděl seriál, nic neříkající. Ovšem pro ty, kdo tehleten skvost skoukli od prvního do poslední dílu s otevřenou pusou tak, jako já, to je skvělá podívaná. Vysvětlení spousty věcí o kterých v serílu jen přemýšlíme.. Nemůžu hodnotit jinak, Twin Peaks je u mě seriálový KULT... 85% ()

Shifty86 odpad!

podle tech hodnoceni co tu vidim si opravdu nejsem jisty zda jsem koukal na ten samy snimek, opravdu staci "odlisnost" na 4 - 5 hvezdicek? me se totiz zdalo ze ten film je totalni zhovadelost.. ()

VanThomass

Pro mě strašná nuda. Prvních pár minut celkem slibných, ale pak přestane film naprosto bavit a je Vám celkem jedno co a jak dopadne a zda to vůbec nějak dopadne. Působí to křečovitě, ono už jen to, že hlavní představitelka vypadá na věk přes 30 (a herečce opravdu tak je) a ne na věk pro střední školu, leda by několikrát propadla. Shrnutí: nuda...šeď...nuda. Možná kdybych viděl seriál by to bylo lepší, ale moc v to nevěřím. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

Kultovní Městečko Twin Peaks čeká 3. série

07.10.2014

Po zrušení se vrátila zpět na televizní obrazovky jen hrstka seriálů. A ode dneška patří do téhle elitní skupinky také Městečko Twin Peaks Davida Lynche (Mulholland Drive, Lost Highway), jehož třetí… (viac)