Mandalorián a jeho spojenci sa postavia nepriateľom. (Disney+)

Cardo

Za mě ukvapené a přemrštěné finále *SPOILERY* Po naprosto dokonalém dílu mě tento zklamal. Boj končí relativně brzy a vidět The Armorer jak sundavá Gideonovo komanda ve vzduchu kladivem je zkrátka divný a neuvěřitelný. Pak ještě křižník, který narazí do základny, ji téměř vůbec nezničí (myšleno, že patra zůstala vcelku, popadalo jen pár stíhaček). Gideonova smrt je jak to říct... Vsadím se, že se za chvíli vyrojí teorie, že žije (protože jsme neviděli jeho tělo). Epilogová část mi přišla fajn, zvláště scény v novorepublikovém baru a plážový domeček na Nevarru, jsem zvědav, co bude dál, ale vsadil bych, že to uvidíme v Ahsoce. Rip Darksaber, krystal si myslím, že to přežít mohl. Mohlo to být lepší. ()

Bender0101

Uspěchaný bordel, ne finální epizoda. Hlavní kladné postavy vykazují příznaky akutní lobotomie, to samé platí pro všechny záporáky; ti jsou navíc úplně neschopní. Gideon dostal potřetí na závěr klepec, aby se případně mohl vrátit. Potřetí. Akce je mimo, používání vybavení/útoků a jejich nekonzistentní účinky se řídí potřebami scénáře; alespoň však víme, že obě strany měly minulou epizodu rozmanitější arsenál i možnosti, jen je prostě nepoužily... "Střet" ve vesmíru je zklamáním; alespoň však víme, že nedostatek paliva u jetpacků z ep. 4 byla opravdu blbost. Nevíme ale následující: Co mythosaurus? Co dr. Pershing? Proč je neúrodný povrch Mandaloru po rozbombardování úrodnější? Proč má Gideonovy ony ostny na přilbě? Jak se Grogu teleportoval na pomoc Dinovi? Proč důležitý předmět, Darksaber z beskaru, byl jednoduše rozmáčknut a všem je to putna? Jaký názor má Zbrojířka, Bo-Katan a Din na celou situaci, potažmo budoucnost Mandalorianů? Proč dialogy kolikrát stojí za prd? Proč scénář i akční scény stojí ještě za míň?... Otázky, samé otázky. Po bitvě díl prostě končí, Mandaloriné mandí na Mandaloru, IG-11 se znovuzrodil a Din je zpátky u lovení odměn. Tadá, 87%. ()

Tomas.Abi

A po předchozí epizodě jsme u Návratu, u Návratu Jediho, kde silný a nebezpečný protivník upadá a stává se oproti předchozímu dílu lehce groteskním. Zapomeňte na zvrat z minulé epizody, který vás čekal až téměř na konci, protože zde je vše smeteno ze stolu během pár minut. Strach o naše hrdiny mít zas takový nemusíte, protože i když složky Impéria s Pretoriány vypadali v minulé epizodě téměř neporazitelně, zde jim dochází dech, pohybují se zpomaleně a s každou smrtelnou ránou si dávají na čas, takže i když byste se mohli neustále bát, zda někdo zemře, díky choreografii poznáte, že nikdo zemřít ani nemůže, protože jediný, kdo se někoho snaží asi doopravdy zabít je Morf Gideon, který prohraje jen díky své aroganci a pocitu, že má navrch. Když srovnáme jiné výtvory ze světa SW, stále se jedná o nadstandartní a solidní počin, který má co nabídnout, ale bohužel k dokonalosti chybí opravdu kvalitní nepřítel, který po minulé epizodě ztratil dech. ()

3k7

Poslední 2 až 3 díly byly totální odpad. Spousta chyb, spousta logických chyb, spousta naprostých hloupostí, které absolutně nedávaly smysl. Tady se dočtete spousty spoilerů, nečtěte to. Poslední díl. Všichni mandaloriani lítají tak 10 minut ve vzduchu,  absolutně nikomu nedochází palivo, pár dílů předtím tam drtivé většině došlo palivo doslova během chvíle při záchraně jednoho nalezence (foundling) Bitva ve vzduchu...zkuste někoho trefit, když letíte...Totální nesmysl. Ale jasně, že někoho napadlo, že by to hrozně dobře vypadalo...Ne, nevypadalo, bylo to extrémně trapný. Nevzpomenu si, jak se jmenoval ten mandalorian s tím "těžkým kulometem", ale další nesmysl, když Bo-katan borce nechá zařvat, místo toho, aby mu tam udělala další otvor ve vratech aby měl možnost se stáhnout, když k tomu měla příležitost.  Mandalorian obvykle trefí cokoliv na téměř jakkoliv daleko...Moffa Gideona bez helmy netrefí...Zase ta logika...A strašně z těch chyb bolí oči. Grogu by dokázal tu gardu rozsekat silou jak nic, místo toho si tam přeskakuje po světlech...z toho zase bolí oči...Kdyby to natočili tu scénu tak, že se zavřou dveře, pak se tam dostane Din Djarin a Grogu by měl nepřátelé vyřešené, udělalo by to víc parády.  Moff Gideon najednou umí perfektně bojovat, najednou má beskarskou zbroj a najednou se doslova během chvíle z ničeho nic vynoří základna na Mandaloru.  Impérium neumělo zpracovat beskar, alespoň to nikde nebylo vysvětleno, ukázáno. Najednou mají všichni zbroje z beskaru a jsou téměř neporazitelní. Trošku paralela na Čínu? Ukrást, zkopírovat a vylepšit? Promiňte, ale těch chyb tam bylo tolik, že jsem měl dojem, že to najednou točí úplně někdo jiný. Kdo se aspoň trochu orientuje ve star-wars světě, tak ho z těch chyb nebolí jen oči, ale celý člověk, jak disney doslova zprznilo značku star-wars a udělalo z toho akorát dojičku na peníze.  Aspoň odpustím 1 až 2 hvězdy za to, že to příběhově nechali uzavřít třetí sérii a nenechali otevřený konec, ty mě vždycky rozčílí a proto se nikdy nedívám na většinu seriálů, dokud nevyjde poslední díl.  Tentokrát ve 3. sérii už jsem viděl, že to hrozně kvalitativně upadá, logika zcela narážející proti zdi, zbytečné díly, které jsou tam jen, aby vyplnili prázdnotu. První 2 série mi připadaly lepší. ()

Warapeidza

Na plné hodnocení to není. Na i obvyklé SW poměry to má až moc nelogičností a zejména Moff se chová fakt neuvěřitelně hloupě (ví kde se Mando pohybuje a nechá si zničit klony, v souboji s ním nepoužije meč ač o chvíli později už ano...) což je v přímém rozporu s tím, jak byl vykreslován v minulých dílech. Feeling Star Wars tu je hodně silný a bavilo mě to, stejně bych ale býval rád viděl víc... Krásná poslední scéna btw.. ()

Sadova302b50

Vizuál byl naprosto perfektní, tomu nemůžu nic vytknout. Navíc, díl byl napěchovaný akcí a pořádně to "odsejpalo", takže nudit se nešlo. Poakční scény v pořádku, včetně té u výhně, ačkoli mám pocit, že zde mělo být ještě něco sděleno. Potěšila i scénka s R5. Méně potěšily některé momenty, které byly trochu přes čáru (zejména již zde zmíněný následek pádu lodi), ale to by tak nevadilo. Prominula jsem seriálu i divnější věci. Problém spočívá jednak v až neskutečně šťastném happyendu (ačkoli nepřeji našim hrdinům nic zlého), jednak v tom, že ten správný pocit finálové epizody se u mě prostě nedostavil. Jak jsem byla unešená z poslední epizody druhé série, tady na mě vše působilo až moc hrrr a místy uměle. Spěchalo se právě kvůli snaze, aby se do finále vešlo všechno, co tam mělo být. To je škoda. Co podle mě ovšem ve třetí sérii vůbec být nemělo, je právě dítě. Nápad zařadil ho přes seriál Book of Boba Fett zpátky považuji za velkou, skoro fatální chybu. Skoro na každém jeho krůčku cítím, jak je tam na sílu vlepené, a to i zde, kde mělo svoje momenty, které mu byly napsány na míru a měly vzbuzovat emoce. Mezi 3 a 4 hvězdami, ale bohužel se musím přiklonit k nižšímu počtu. ()

Phosphorus

[spoiler alert] Somehow, Moff Gideon returned. Odhliadnuc od strašnej priamočiarosti a zjednodušovania, ktoré mi vadili vo väčšine epizód tretej série, to bolo celkom uspokojujúce zakončenie. Highlight bola scéna s neobrneným Mandom a jeho prebíjaním sa červenými stenami s pomocou R5 (dobre, že sa naňho úplne nezabudlo). Ani baby Yoda už nie je tak baby, to je pekný posun. Dinovci sa konečne niekde usadili, čo som im prial už nejaký ten čas (komu by sa predsa chcelo dookola brázdiť galaxiu v bojovej stíhačke...). Zďaleka sa neuzavrelo všetko – nedočkali sme sa objavenia mythosaura, vyriešenie kontroverzie s Armourer (ktovie, či vôbec bude), čo sa stalo s Pershingom, ani Grogu-ových prvých slov (aj keď už to bolo tesné). Vysvetlenie návratu Gideona bolo dosť chabé (niečo mi to pripomenulo) a ak niečomu neverím, tak tomu, že teraz zahynul. Seriál určite čaká pokračovanie, čo ma na jednej strane teší, na druhej sa mi zdá, že sa niekedy už zbytočne naťahuje a pôsobí lacno. ()

Gualtiero

Po předchozí epizodě, která docela dobře vzala některé věci z KOTOR II a implementovala do seriálu, přichází finále, které je...ehm...průměrné. Epizoda měla určite světlé chvilky. Líbilo se mi, že vzdali hold droidům, kteří mohou ovládat základnu, když se připojí do "konzole". Nicméně jsem čekal nějaký výslech / zlomení Manda Gideonem a nějaký "Let's rescue Mando"...škoda no. Přijde mi, že to s Gideonem odflákli. Navíc jsme neviděli žádné využití force sensitive klonů, což je ještě větší škoda a jejich zničení mi připomnělo scénu z Kenobiho, kdy voda zaplavuje základnu, což zanechalo divnou pachuť v puse...A grogu se císařskými strážemi bylo jako sledovat honičku Leiy v Kenobim,... Epizodě taky obecně chybělo nějaké větší napětí a taky člověk věděl od začátku jak to dopadne, žádné pochybování zda Mandaloriani vyhrají nebo budou poraženi...vše bylo až moc průhledné a pohádkové. 5/10 ()

SyL3r

Určite nie som jediný kto čakal niečo viac .. Dačo tomu chýbalo, bolo to super ale nejak .. neviem. Možno nejaké zaujímavé cameo. Akcia skvelá len nejaký mi prišiel prázdny ten koniec, nebol tam žiadny wow efekt ako napríklad v druhej sérii. Celkovo táto tretia séria bola slabá, niektoré diely poslednej série Bad Batch boli lepšie.  A to nehovorím to očibijúcich chybách (zrazu už nevyčerpateľné palivo v jetpackoch, pritom pár dielov dozadu si poleteli pár minút a už im to zdochlo, tu kľudne doletia do vesmíru) 70% a časom to možno klesne. Sklamala ma táto séria celkovo no. ()

Bagrowitz

Mohli přidat ještě jeden díl a tenhle by se nemusel ze začátku tak uspěchat. Nějaký věci nebylo moc logické (a to ani na sci-fi). Plán záporáka by si taky zasloužil větší prostor a čekal jsem nějaký zvrat o zrádci. Přece jen takové beskarové brnění neukove kde kdo. ALE! Bylo to boží. Epické bojové scény, celou dobu akce a napětí. Grogu si za ty dva roky učení od Luka něco odnesl. Jak jsem psal, zasloužilo by si to natáhnout ještě o jeden díl (kde je sakra Elia Kane a je teda zlá nebo hodná?!), i přes to všechna negativa nejsou nic proti tomu skvělému. Na konci jsem brečel, poslední scéna před titulkama byla ještě lepší než k čemu jsem se od minulého dílu modlil. Úžasný. ()

Plutarchos

Po kapitole 23: Spiknutí (S03E07) s dramatickým odchodem Paz Vizsly jsem se těšil na závěrečné finále, a když jsem se dočkal, odcházel jsem sice spokojen, ale s příměsí lehké trpkosti. Čekal jsem větší a odvážnější grandfinále, více padlých hrdinů, které budeme na konci oplakávat za znovudobytí Mandalore. Pak jsem začal přemýšlet. Že by si Gideonovy aktivní imperiální základny v srdci Mandalore celé roky nevšimly přeživší Mandaloriani z pevninského katamaránu, tomu se mi nechce věřit, zní to stejně uvěřitelně jako skrytá imperiální flotila ve Star Wars: Epizoda IX - Vzestup Skywalkera... Ale musím uznat, že Moff Gideon byl konečně zákeřný padouch, jehož není radno ani na chvíli podceňovat a jeho porážka byla možná jen zdánlivě definitivní. Imperiál tohoto egoistického formátu bude mít své klony ukryté v tajných základnách po celé předaleké galaxii, nebudu se tedy divit návratu postavy v další sérii, bude-li,  a to v plné beskarové polní a nově také nabylou sílou zvanou "Gideon's side of the force". PS: Hlavně Grogu je můj miláček, hezky si pohrál s elitní skupinkou praetoriánů :-) ()

ReichelTomas

Vizuálně nádherné, dějově však bohužel opravdový odpad. A samozřejmě – jak jinak – že prohrálo impérium, že každá střela vystřelená na stormtroopera ho rovnou zabila, zatímco každá střela na Mandaloriana se odrazila, že k doprovodu zatčeného Manda poslali jenom dva vojáky, že jakýkoli droid, co se dostal na nezabezpečenou základnu bez problému nahackoval systém, že i když se nedalo na konci zachránit, tak to nakonec stejně přežili... To bylo blbostí. Kdyby se radši vykašlali na Mandaloriana a šli dělat něco lepšího ()

Hlubinix

V mém celkovém hodnocení na tuto sérii (zformovaném ještě před koncem) jsem vyjádřil svůj optimismus s budoucností tohoto seriálu. Poslední epizoda mě v tom však moc neutvrdila. Závěr byl spíš směšný než epický. Záporák v jedné scéně učinil několik prohlášení a v následujících scénách je všechny ignoroval a choval se jakoby nic. Rozložení základny bylo hodně divné - očividně přizpůsobené akčním scénám. Postavy měly klasický plot armor, který mi tentokrát připadal až moc absurdní (rytíři s mocnými zbraněmi mají možnost někoho rozsekat za pár sekund, ale místo toho jim to trvá několik minut). Tyhle scenáristické prostředky mi normálně nevadí. Tohle bylo však až moc absurdní. Akci jsem si užil - na víc než 68% to však není. ()