Mandalorián a jeho spojenci sa postavia nepriateľom. (Disney+)

Daniel2003

Finále je vlastně fajn. Odpustím mu absolutní nelogiku objevování postav (Grogu, R4). Sice mě to štve, ale tak nějak cítím, že to muselo mít nějaký důvod (vynucené přepisování, málo času...), protože tohle by jinak Favreu prostě nenapsal snad ani z legrace. Akce a triky jsou vážně extrémní nářez. Ta choreografie má říz a epické měřítko, na seriál nevídané, má taky co do sebe. Záporákův odhalený plán (klony sebe?!) je tragédie, jeho smrt (?) taky. Ale celkově se podařilo získat zpátky Mandalore a uzavřít tuhle linku. Co bude dál? To ukáže čas... ()

Algernons

Perfetkní. Společně s minulým dílem přišlo parádní zúčtování všech náčrtů a linek celé série a dostali jsme opulentní seriálový finále, plné nápětí a parádní akce. Nemluvě o ikonických momentech a záběrech. Já jsem nadmíru spokojený s tím, jak se série ukončila a co do budoucna načrtla. Jediné co mi zde chybělo, byla menší dialogová výměna mezi Bo a Mandem v epilogu. ()

-bad-mad-wolf-

Až moc velká sázka na jistotu (což jsem po minulé epizodě nečekal) a i na poměry Star Wars velkolepě tupoučké... ovšem tomu feelu a epickému Mandalore contentu člověk těžko odolává, chrocht. Pod rukama Famuyiwy navíc vypadá dost dobře i akce (když člověk pomine poněkud přestřelený jetpackový grupáč). Speciální dík za závěrečnou feel good momentku, která je o to hezčí, že jde vlastně proti duchu celého konceptu. Kovářka pro čtvrtou sérii předpověděla už tradiční epizodickou formu, ale vůbec to nevadí. Jednak tahle staromódnost seriálu docela sluší a druhak bylo ve třetí sérii větší množství věcí, které mohou budoucnost řádně kořenit. ()

filmfanouch

Rick Famuyiwa se chopil režie posledních dvou epizod 3. série Mandaloriana, které dohromady tvoří jeden větší příběh, který již minule končil cliffhangerem, který se dle očekávání dočkává v 24. epizodě dokončení. Výsledkem je epizoda naplněná akcí, která po celou dobu působí epicky se správným nádechem finále, které definitivně na poměry televizní produkce nepůsobí kdovíjak lacině. Především se Mandaloriané představují v plné své kráse a vypadá to, že se skutečně může pomalu vrátit zlatý věk Mandaloru. Od počátku epizody tak dochází k slušné várce fyzické akce, kdy se za celou sérii nejvíce projevují fyzické schopnosti Dina Djarina, několik momentů slávy poté zažije Grogu, kdy vztah mezi Dinem Djarinem a Groguem dostává v této epizodě nové emocionální vrstvy, které především ve finále svádí k silnému dojáku, který podtrhuje symbolický vztah otce a syna. Především vidět Dina a jeho svěřence společně v akci je radost, Grogu se navíc nutně nemusí spoléhat pouze na exo skeleton v podobě IG-12, ale také na jiné své přednosti. Jsou budované zárodky do budoucna, víceméně uspokojivého vyvrcholení dochází i příběhový arch Bo-Katan Kryze v podání Katee Sackhoff, Giancarlo Esposito opět působí dojmem, že do role Gideona dává plné nasazení. Rick Famuyiwa potěší tím, že se mu v této epizodě podaří představit pár zajímavých POV, především skutečně působí, že akci zvládá jako jeden z nejlepších tvůrců, kteří se kolem seriálových Star Wars aktuálně motají. Svůj moment slávy poté zažije i R5-D4, který je nezpochybnitelným a často popíraným hrdinou již od Star Wars: Nová naděje a představuje se v pasáži, ve které by na něj by takový R2-D2 rozhodně pyšný. A možná přijde i Mouse Droid!  Bylo finále 2. série krapet uspokojivější? Možná, že ano. Finále 3. série má blíže k finále 1. série, především i díky zmíněné prakticky non-stop várce akce. Závěr 3. série ovšem dokáže být díky jednomu momentu skutečně emocionálně silně uspokojivý jako 3. série, především navíc celé finále skutečně působí řádně epickým a velkolepým způsobem, které navíc smyslně otevírá prostor nejen pro 4. sérii. I po 3. sériích je tak snadné se na další dobrodružství Din Djarina a Grogua těšit.... ()

AllShallFall

Úplně parádní jatka na Mandaloru. Myslím, že zakončení je geniální. Bitka, Din Djarin, Bo-Katan Kryze a Grogu vs Moff Gideon byla úplně monstrózně dobrá. Šíleně dobrá. Grogu zazářil. Skoro jsem ukápl slzu. Byla to naprostá špička. A pro kritiky. Je to sci-fi. Nechápu, co od toho čekáte. Doporučil bych vyvětrat se a pustit si raději nějaké velmi křehké vztahy. 🖕 ()

Korbitch

Nejslabší finále nejslabší série. Chytněte se tam za rypáky a koukejte vymyslet něco pořádného. Ty pětky tady a onanistický komenty, OMG. Buďto jste děti nebo úplní idioti. V horším případě oboje dohromady. ()

William_

Perfektní zakončení 3. série, lépe to dopadnout nemohlo. Snad jen škoda že to je seriál, na tohle bych si i zašel do kina. Při ohnivé scéně musím opět vyzdvihnout hudbu od Ludwiga Göranssona - to byla paráda kterou jsem si musel pustit několikrát. A poslední scénka kde Mando sedí na verandě a Grogu si hraje s žabkou? Nádhera a krásné ukončení této série. ()

Martrix

Kritizovat po osmi epizodách, že je to hloupoučký večerníček pro malé starwaráčky, může jen SW troll. To je jako se zlobit na zajíce, že panáčkuje. V rámci žánru a zvoleného konceptu, je to parádní podívaná. A to bez ohledu na to, že mi takto komponovaný seriál ze světa SW vyhovuje o hodně méně než Andor, nebo klidně i mnohé epizody CW a později BB. Na druhou stranu, třetí řada Mandaloriana je o dost zábavnější, než Boban a bohužel i Oban. ()

Remivsremi

Když máte epizodu, která se chce představit jako akční finále, ale postrádá nápad, choreografii, přehlednost, nemůžete výsledek hodnotit nějak pozitivně. Nejlepší bojovníci, kterým najednou zbroj funguje o sto procent lépe než v jiných epizodách. Byl to prostě guláš a tvůrci spoléhali na pozitivní ohlasy jen kvůli tomu, že předvedli nějakou akci. Škoda. ()

T-enter

K naproste slabote posledni serie se pridala i katastrofalni choreografie souboju, a proto si nemuzu pomoci dat vice nez dve hvezdy. Je smutne jak lze odflaknout tema mandalorianu, ktere ma pritom velky potencial. ()

drackula

Mandalor!!! Maximálna spokojnosť. Mandaloriani v plnej poľnej bojujú za získanie svojho sveta. A kedže Moff Gideon je skvelý záporák, nemajú to úplne jednoduché. Grogu sa opäť o niečo posunul. A čo stvárala kováčka s kladivom bola strašná zverina. 100% Disney plus ()

FilmysMartym

Tohle finále bylo z akční stránky naprosto perfektní, uzavření linky s Moffem Gideonem za mě v pohodě. Ale problém s tímhle finále je takový, že se člověk ani nemá důvod strachovat o postavy, protože ví, že je prostě jen tak zabít nemůžou nebo přinejmenším se jim ani nic moc nemůže stát. Po předchozí epizodě jsem čekal lepší únik Manda nebo alespoň větší riziko jeho přežití. Na finále 2. série jednoduše ještě dlouho nic mít nebude. ()

LachtanShows

Ke konci řady jsem se vrátil do toho rauše, v němž jsem začal seriál kdysi sledovat jako člověk, co chová celý život dost chladný vztah k celému superpopulárnímu univerzu Hvězdných válek. Ta zdejší ikonická dvojka mi už teď chybí. ()

ROCK,THE

Tak tento poslední díl mě konečně úplně plně uspokojil! Díl co měl vše! Epickou bitvu Mandalorianů, dojemný scény, adoptování, hrdinný scény a co hlavně hodně akce našeho Manda Dina Djarina! Naprostá spokojenost a jasně daný směr na další série mě víc než uspokojil! Rozhodně 10/10 ()