Mandalorián - Season 2 (2020) (séria)

Kapitola 14: Tragédia (S02E06)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 14: Tragédie (viac)

Mandalorián a Dieťa cestujú na miesto, kde voľakedy stál prastarý chrám. (Disney+)

jjjerry

Název dílu odpovídá epizodě". Je to tragedie. Jako fanoušek SW jsem zklamaný. Rozpočet super, kostýmy super, efekty super. Jen scénář a režie je hrůza. Je to jen takový delší trailer. Nelogický děj a rychlý střih. Nevtrhne vás to do děje. Nežijete s žádnou postavou. SPOILER: jediný artefakt a BabyYoda na něm, byl trochu emotivní. Co to bylo s tím polystyrenovým kamenem jakože skálou? a rakety použije při odletu? proč nezničili lodě při přistání? A proč se letěl podívat "přímo" na křižník, když ho viděl přetím v "hledáčku".  ENDSPOILER. proč? proboha proč?:/ Nechápu tak vysoké hodnoceí. Vzpomente na starý dobrý SW, jak Luke naskočí do speedru a jede pouští Tatoine, to je atmosféra, citíte žár sluncí, písek...to je film...to je děj..to je emoce...zážitek... ne tehle seriál pro děti ()

swenyx

Už mi přijde až moc divný dávat každýmu dílu Mandiho těch 5/5, ale to se nedá jinak, když je něco dokonalý, tak to tak prostě je. Další akční pecka, žádný okecávky a Grogu v rukou impéria? To si Mandalorian nenechá líbit. ()

matous20063

Kratší epizoda, která nám udá děj na další dvě poslední epizody. V prvním okamžiku kdy vidíme na obloze Slave I, je skvělá a po epizodách s Ní Katan a Ahokou je Boba další postava ze které máte radost. Ano je to trošku Fanservis ale fanoušky Star Wars to nadchne. Jediná scéna která se mi nelíbila bylo scéna se Stormtroopery, scéna mi osobně připadala levně natočená, a neschopnost Stormtrooperů trefit něco na co mají přesilu 100 ku 3 mi přijde ubohé. Ale stejně to je fakt dobrá epizoda která nám udá děj na poslední dvě epizody. 75% ()

Morzan

Zatím podle mě nejslabší epizoda celé série. Chabý scénář, nekonzistentní herecké výkony a celkově slabé scény. Nevím jak jinak bych to nazval. Bohužel to u mě jen potvrzuje narůstající pocit, že něco je s celou druhou sérií špatně. ()

Fearghast

Bohužel název epizody odpovídá mému hodnocení. Byla to tragédie bez příběhu, příšerná bitva typu hlavně do hrdinů nestřílet, ty pušky přece slouží na to umlátit je pažbou, když se na Vás něco valí, tak hlavně ne do strany ale běžet rovně apod. I takové skoky v hlouposti typu rozstřelení lodi a hele Mandalorian vidí, že to byl křižník a pak Fet o 5 minut zjišťuje, kam to Darktrooperi letí... a světě div se, je to do křižníku. Zabíjení potenciálu a servírování jen pro fanoušky, který je jedno co se děje, jen že se tam objeví postava z filmu... smutné. Snad bude alespoň těch pár posledních dílů stát za to. ()

karl173

Je třeba si přiznat, že v tomto seriálu to s neschopností zlé strany už tvůrci přehání a ani se mi nemůžete divit, když jsem se doslova radoval, že se jim taky konečně něco povedlo. Snad to ale nezůstane jen u téhle jedné věci. Jedna věc je nechat dobro vyhrávat nad zlem, ale když zlé straně nedáte ani špetku síly a nemusíte se ani v nejmenším obávat o své oblíbené postavy, tak k čemu to pak tedy je. To už by pak mohl celý seriál být pro děti od 4-10 let max. Snad se to v posledních dvou epizodách alespoň trochu zlepší a autoři si pro nás nachystali něco výjimečného. Moc prostoru ale nezbývá. Druhá řada zatím nenaplňuje mé očekávání. ()

diZAXter

Fanboys Boby Fetta se tetelí blahem. Po Return of the Jedi se nám konečně vrací do SW Boba a potvrdil v kanónu, že Sarlac pit pro něj nebyla konečná. Nově s tváří T.Morrisona a v plné akční kráse, kde nám předvedl většinu svých gadgetu brnění. Mokrý sen všech geeků. Bravo Favreau a Rodriguez. ()

FlyingGentle

Tahle série má neskutečnou gradaci a návrat postav ze Star Wars rozhodně a příjemně překvapuje. Bobu Fetta bychom tady nečekali, ale je ho akční schopnosti jsou vynikající a dávají Mandovi tu správnou pomoc. Napětí před závěrečnými díly vzroste, když dark troopeři unesou Gorgua na loď k Moff Gideonovi. Co s ním zamýšlí? To bude žhavý top secret, napětí vzrůstá a já tleskám, jak se tuhle sérii podařilo umně natočit, dramaticky, příběhově neotřele, ale zároveň poutavě, s decentní hudbou i realistickými scénami. ()