Mandalorián - Season 2 (2020) (séria)

Kapitola 10: Pasažier (S02E02)

(epizóda)
  • Česko Kapitola 10: Pasažérka (viac)

Mandalorián musí previezť pasažiera s cenným nákladom na riskantnej ceste. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Mando je na stope za hľadaním ďalších Mandalorianov ale aby dostal požadované informácie musí previezť pasažiera bez hyperpohonu na druhú stranu galaxie. To by nebol on aby sa nezaplietol z miestnou hliadkou novej republiky a aby nerozbil hniezdo mimozemských pavúkov. Prevedenie: Postupne sa Mando dostáva stále do situácií kedy bojuje viac s monštrami ako kántri ľudí. Ale mne osobne to navadí ak to má grafický vizuál z 21. storočia tak som plne za. Hlavná príbehová linka síce stagnuje ale na úkor akcií a CGI efektom. 93% ()

drackula

Vesmírna naháňačka bola super, rovnako ako bitka sa hmyziakmi, avšak chýbal mi k tomu ten westernový fíling. Nebola to vyslovene zlá epizóda, ale bolo to tak zvláštne zlepené. Oproti predošlej epizóde je to kvalitatívny pokles. 70% Disney plus ()

Mitin

Čím dál větší zklamání. Člověk si zvykne, že existuje nespočet seriálů, kde je nulový character development, příběh co se nikam neposouvá a každý díl je stejný. Ale o to víc mě mrzí, že se z Mandaloriana s takovým rozpočtem a potenciálem stal úplně průměrný seroš. Nebýt Star Wars, tak si říkám co to vlastně sleduju. BabyYoda je absolutní joke a je to krásný příklad toho, proč je Mandalorian nuda. 95% screentimu je Yodovo účel jen kjůt efekt. Samozřejmě, že vizuálně není co vytknout a ohromě cením natáčení pomocí LED panelů. ()

cyphercz

Kde jsou Mandaloriani, kde jsou Jediové, kteří poodkryjí záhadu kolem Baby Yody, kde je hlavní záporák Moff Gideon, to se zase ukáže až v posledním díle a zbytek epizod budou podobné questy, které začínají být už opravdu hodně okoukané? Celé to působí hrozně natahovaně a jako by autoři neměli dostatek nápadů co udělat s hlavní zápletkou, opravdu doufám, že se to příště někam posune a Mando nebude jen lovit nějakou další příšeru aby mu emzáci ve spaceportu XY opravili loď... ()

warrenur

Tato epizoda, nech nasledovnici odpustia, bol jeden babkovy a scenaristicky paskvil, ktory siel uplne mimo mna. Zrejme som pramaly "hviezdnovojnovy geek", ale tuto kratucku epizodu som dal len so znacnym sebazaprenim. 30% Zrejme to pojde tym smerom, ako som si domyslal na konci predoslej epizody. Kvantum minipribehov, mimo hlavnu liniu. Naco sa nam ukazala "zahadna postava muza" v zavere?? Bieda. ()

tomik99

Asi je určitě na místě polemizovat, zda se do osmidílné série hodí takové výplňovky. Pro teď to ještě prominu, ale příště už ne. Mám takový pocit, že další dvě epizody budou v podobném duchu. Vizuál je super, ale všímáte si, jak je ten seriál hluchý? Ludwig Göransson vymyslel skvělé hlavní téma, ale bohužel ty epizody jsou hluché, nepodtrhávají vůbec dané scény. To ticho mě nesmírně štve... ()

Dolby.130

Taký mám pocit, že to ide trochu dolu vodou. Ako dobre je to len druhá časť, ale aj tak to nebolo veľmi zaujímavé, v hlavnom príbehu sme sa praktický nikam nepohli lebo sme ostali na inej planéte s ďalšími digitálnymi príšerami, tentokrát to bolo Mando vs pavúky. Ale The Kid mi v tomto diely nenormálne liezol na nervy. Pevne verím, že už sa to bude len a len zlepšovať. Ale pozitívom boli ako vždy efekty a hudba v pozadí kamera a celkovo tento štýl točenia epizód mi vyhovuje. Áno rozpočet očividne majú slušný. ()