Kde se země chvěje

• USA Earthquake Bird (viac)

V Tokiu 80. let se odehrává příběh milostného trojúhelníku. Záhadná bývalá emigrantka je obviněna z vraždy svojí kamarádky, která měla vztah s místním fotografem. (Netflix)

Autenticita

Manipulátoři a psychopati jsou nebezpeční jedinci napříč kontinentama. Jinak je to pěkná vycházka do konce osmdesátek, kdy se fotky vyvolávaly v černé komoře, probíhal proces ve vývojce a ustalovači s očekáváním co z toho vyleze, fotky se žehlily na žehličce... a společně se zvětšovákem to překáželo někomu v koupelně :-) ()

Lukoboss

Prostředí Japonska, resp. Tokia, je zajímavý, především pro našince je to neokoukaný, ale to je asi tak jediný plus na tomhle filmu. Už dlouho jsem neviděl nic, co by bylo tak naprosto bez emocí, chladný, neutrální. A. Vikander má celou dobu až depresivní výraz, na situace reaguje zvláštně, ale obecně všechny ty postavy mají chování poněkud divný. Fotograf, pro mě nesympatickej, ještě k tomu pronáší nepřirozený věty jak z nějaké učebnice ("Když jsem tě poprvé uviděl, věděl jsem, že k sobě budeme upřímní." - takhle někdo fakt mluví?!). Vůbec nerozumím tomu, jakej byl záměr sdělení tohoto snímku. Šlo to naprosto mimo mě - film bez emocí emoce nevyvolal. ()

Disease

Zajímavě odvyprávěný megamix žánrů, který je sice místy průhledný, nicméně v zápětí se ukáže, že zas ne tak průhledný. ()

petikacka

Zvláštní...pomalé...tajemné....minimalistické...bolestivé...nádherně scenéristické...a na konci katarzní. K tomu všemu skvostná Alicia Vikander. Nebýt to při tom všem trochu nudózní bylo by mé hodnocení vyšší. Za mě 75% ()

Mackoun

Ač to nespadá do úplně marných kousků, tak ve mě trailer a celkový potenciál snímku evokoval mnohem vetší očekávání, než se nakonec vyplnilo. ()

theSaint

Vikander Hollywood nesvědčí. Měla by se vrátit do Evropy, která jí vytvarovala a kde by se mohl její talent opět projevit, pracovat s ním, rozvíjet. Z kdysi nadějné herečky zbylo pouhé pozlátko. Byly osobnosti, kterým došlo, že starý kontinent je to co potřebují, aby mohly růst a zůstaly mu věrné- dobře udělaly, protože v Hollywoodu by "zahynuly". Kdyby zůstala věrná svému Švédsku, byla by teď hvězdou mnohem zářivější, ba co víc, byla by evropskou (=světovou) špičkou. Tak třeba jednou, Viky. ()

misbos

Jak Švédce v Japonsku nakonec přece jen došlo, že někdy prostě SHIT HAPPENS - aneb - Lara robotka Vikander-san spolu s Vlčí mámou si tady to herecký řemeslo dávaj na plný pecky. A krom toho je to kompetentně natočený, efektivně sestříhaný, a leckterej holivůdskej hochštapler (Alžběto, jen co najdu dostatek odvahy, a k tomu se řádně zčudím, dám si ty Tvoje nový Andílky, slibuju..) by se mohl učit. Pět, a ani vo chlup míň. ()

Dave Lister

The Earthquake bird není kdovíjak průlomovým filmem a ani v podstatě ničím originálním. Přesto to tak nějak vše funguje. Atmosféra krásného a mystického Tokia osmdesátých let je okouzlující. V něm žije mladá emigrantka, v podání krásné a tajemné Alicie Vikander. Den kdy se seznámí s mladým fotografem, změní se od základu její život v zemi zapadajícího slunce. Minulost mladé dívky se začíná prolínat se současností. Pomalé tempo a nádherná hudba, to vše jako z filmu Nicolase W Refna, jen bez brutálních explicitních scén. Film má velmi zvláštní atmosféru a už jen díky Aličce za mě 4 hvězdy. ()

Hashirama

Netflix je azylem nejen pro studii utiskovanou režisérskou smetánku, ale především pro perspektivní filmaře, kterým Hollywood nedopřeje prostor zazářit. Proto doufám, že Netflix zůstane na pomyslném trůnu VOD služeb a stane se pionýrem originálních projektů, i za cenu úpadku kin. Obzvlášť v době, kdy se studia obvykle nezmůžou na víc než dojit zavedené nudné značky. Byť je rozpracování námětu trošičku fádní a tak trochu “řízené manuálem”, režisér se opírá o kvalitní herce, krásně čistou japonskou výpravu a příjemně sick atmosféru. Jestli je to dostatečná satisfakce za “přílišné” opírání o jednoduché žánrové berličky, si musí každý rozhodnout sám, nicméně mně se tahle jednoduchá, přesto funkční žánrová práce trefila do noty a i přes zbytečný epilog jsem si ji užil. A Riley Keough je samozřejmě úplně best, má docela výrazný a především mnohem sympatičteji nastavený part než obvykle...prostě best. ()

mira.l

A mně to nakonec až nečekaně sedlo. Jeden z těch filmů, kde jsem byl docela "přilepený" k obrazovce a sledoval, co bude dál. Jestli by toho byla Lucy schopná nebo ne, chvíli jsem si myslel, že jo, chvíli zase že ne... Je to takové "japonsky zadumané", nikterak moc akční, spíš si to jen tak plyne a divákovi to děj servíruje jen pomalu, plynule, po menších dávkách, aby to udrželo jeho zvědavost. K tomu velmi zajímavý vizuál, ono to Japonsko je opravdu svérázné (svou kulturou, mentalitou lidí) a krásné (svou přírodou mimo velká města), to jsem zjistil už z fotek od Dominiky Gawliczkové. Takže by to bylo na takové velmi pěkné a slušné tři *. Ovšem Alicia Vikander.... a to je ta čtvrtá hvězdička. Ona je prostě kouzelná, a tohle byla další z jejích krásných rolí. Taková poněkud tajemná, přirozená, i bez šminek krásná holka, která plynule přechází z angličtiny do japonštiny a naopak, a divák toho o ní po většinu filmu moc neví. Za mě dobrý, rozhodně nenudilo. ()

PlysovyMacko

Film sa tvári veľmi mysteriózne, ale v jadre ide o vztahovku. Hlavná hrdinka Lucy nadviaže vzťah s japonským fotografom potom sa k nim pridá kamarátka, Lucy žiarli, narastá paranoja a detektívi riešia vraždu a to všetko za doprovodu napínavej hudby. Páčil sa mi motív smrti, ktorý prenasledoval Lucy. Najlepšia scéna bola ta úplne posledná, vyvolala vo mne emócie. Oceňujem, že Alicia sa naučila veľa replík v japonštine. ()

solisoli

Zaujímavý príbeh z excentrického prostredia Tokia so skvelou výpravou a pôsobivou kamerou, dokonale zladenou zvykmi Japonskej kultúry. Tuctový vzhľad Alicie Vikander, lenže jej neuveriteľný šarm bol tak okúzľujúci, že to priam mrazilo v špiku kosti. Úžasne pútavá v každom jednom okamihu jej postavy. Rozhodne nesklamali aj komplet ostatné herecké postavy. Celé sa to nieslo aj v príjemnej art harmónii a vo viacerých skvele zladených žánroch so svižnom tempom, sprevádzané pôsobivou hudbou. Výsledkom bola záverečná pointa, ktorá dala bodku za týmto, vcelku vydareným projektom. ()

megajalec

Film si poctivo buduje atmosféru a núti diváka premýšľať o postavách, ich konaniu, pohnútkach, čo je skutočnosť, čo nie, atď Tak ako sa na dobrú mysterióznu krimi patrí. Všetko to ale vyšumí do prázdna, pretože film nemá bod, do ktorého to speje, dôvod, prečo sa to všetko deje, proste niečo, čo to všetko spojí a dá tomu zmysel, pointu. Teda ja som to tam nevidel. ()

rigby

Ve všech směrech zajímavý film, který mě překvapil. Výborně natočeno, i když scénář občas ztrácí dech. Když jsem se začal ztrácet i já, vždycky se objevilo něco, co mě vrátilo zpátky. Většinou úchvatná představitelka hlavní role. Milé překvapení. ()

Kushina

Film svým způsobem tak nějak o hovně, měl 105 min a nestalo se v něm skoro vůbec nic.Dle mého šlo spíše o pochopení toho, co si dáváme za vinu a zda-li je to skutečně naše vina, nebo jen souhra nešťastných náhod. 55% ()