Manifest

• USA Manifest
Dráma / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2018–2023), 45 h 17 min (Minutáž: 40–50 min)

Tvorcovia:

Jeff Rake

Hudba:

Danny Lux

Josh Dallas, Melissa Roxburgh, J.R. Ramirez, Athena Karkanis, Luna Blaise, Parveen Kaur, Joel de la Fuente, Curtiss Cook, Richard Topol, Mugga, Jack Messina (viac)

Pri zaoceánskom lete dôjde k nevysvetliteľnému zmiznutiu lietadla, ktoré sa znovu objaví o 5 rokov neskôr, kedy sa už všetci dávno zmierili s jeho stratou. Kým cestujúci v lietadle strávili len pár hodín, na svete medzitým ubehlo niekoľko rokov... Keď let číslo 828 spoločnosti Montego bezpečne pristál po turbulentnom, no rutinnom lete, posádke a pasažierom spadol kameň zo srdca. Napriek tomu však v priebehu tých niekoľkých hodín v lietadle ubehlo na svete päť rokov a priatelia, rodiny aj kolegovia cestujúcich dávno oplakali ich stratu, vzdali sa nádeje a posunuli sa v živote ďalej. Kým stanú tvárou v tvár nemožnému, všetci teraz dostanú druhú šancu. Akonáhle však ich nová realita získa jasnejšie obrysy, objaví sa ďaleko väčšia záhada a niektorí z pasažierov si čoskoro uvedomia, že sú možno predurčení k oveľa významnejším veciam, než si kedy vôbec dokázali predstaviť. (TV Dajto)

DK197

Nemůžu říct že bych souhlasila s tím, jak tvůrci nakonec seriál pojaly. Ale jakmile si to jednou pustíte, zamilujete si postavy a budete chtít vědět, co za tím vším je a jak to bude dál. Za sebe jsem čekala trošku lepší pointu, ale seriál rozhodně stojí za to zkouknout. Skvěle vybraní herci, zajímavá zápletka... Co chcete víc? ()

Deloix

Zajímavý první díl, ale pak se to celé stoči jen do nicnevysvětlujících 1-2 epizodních událostí, které záhadu letu 828 neudělají méně ani více záhadnější. Nic nevysvětlí, jen přibydou 2 postavy a jedna nepotvrzená teorie. První serie skončí klišoidním cliffhangerem jako by měla další epizoda být příští týden a ne teoreticky nikdy nebo za 2 roky. Celý seriál působí jak z roku 2006-10 kdy měly seriály v zádech devadesátky a ještě se úplně nevědělo jak se má točit moderně(míň klasická TV více filmověji) jako třeba Breaking Bad (2008), který se už dá i přes své stáří a formát počítat do nové doby seriálů. Není to úplně srovnatelné, ale jestli si zasloužil zrušení podobně vyznívající Cestovatel (2007), tak si zrušit zaslouží i tento seriál. Dokoukal jsem jen z hecu že jsem čekal nějaké vystvětlení nebo větší odhalení, ale dostalo se mi jen toho, že někdo možná umře protože někdo jinej umřel ale před tím spousta lidí co měla podle jiné teorie umřít neumřela. ()

barny120

Seriál celkom dobrý, ako píšu mnohí tak z tejto myšlienky sa dalo vyťažiť oveľa viac. Bolo to miestami príliš naivné, a aj dialógy postáv často zahmlené. Niekedy dej prekvapí, zamotáva sa až je to celé domotané. No, mohlo byť aj lepšie. ()

Nedos.

Zezačátku to vypadá zajímavě. Stane se jakási nepřirozená událost, skupině lidí v letadle, hmm, dobrý, postupně se ale zápletka z tajemna vytratí a zbyde podivná slátanina bez špetky nápadu. Druhá serie je už vyloženě splácaná tragedie, kde se všechno podřizuje nesmyslnému ději a na logiku se tady absolutně nehraje. ()

711 odpad!

Bohužel jsem viděl všechny 2 série neskutečná ztráta času .. autoři to jen natahují aby točily prachy ale že z toho udělali ubohou sračku je jim asi jedno ten poslední díl 2.série ? Hodně trapná pohádka 3.sérii určitě sledivat nebudu abych se zase za xx dílů dozvěděl totální hovno a mohl čekat na 4.? :D ne dík ()

Akinaz

Mě se seriál moc líbí, mám ráda tajemno a je pravda, že od času The Lost tady nic podobného nebylo (nebo jsem to alespoň nezaregistrovala). Takže za mě fajn, napínavé, tajemné a moc se těším jak to nakonec všechno dopadne. 4* ()

Konev

Do 3. série to bylo fajn. Od půlky 3. série se mi zdá, že scénárista si cucá děj i postavy z prstu. Charaktery postav se mění, místo týmové práce je to spíš partyzánština, někdy se něco načne a nedokončí... ()

Orbeek

Taaaak zajímavý námět, jenomže táááák moooc naatáááááááhovaný až k občasnému zlimonádovatění do hispánský telenovely : ( Nějak během 2s mě to už začalo otravovat a v začátku 3s přestala přes debilní nekonečné vztahové rozmělňování "mysterióznost" zajímat. Herci slabý průměr a napětí nízké, střídavě kolísavé. Méně stránek scénáře by bylo více. Zemeckis jako executive producer seriálově zklamal. ()

themiracle

Velmi zajímavá zápletka, která se v desítkách epizod neustále zamotává a zase rozmotává. Je to plné více či méně dojemných, romantických a jiných momentů. A to je bohužel i důvod, proč váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Poslední série, respektive její druhá část už tím doslova přetéká. Pokud budete skákat po 30 vteřinách, téměř pokaždé skočíte do chvíle, kdy někdo z hrdinů pronáší motivační projev, proč udělat to či ono, dává ostatním najevo, jak je má rád, nebo se o nekonečné lásce ujišťuje se svou rodinou. A to je i důvod, proč jsem se nakonec rozhodl dát jen 3* jako ekvivalent hodnocení 60 %. Druhou část poslední série zachraňuje poslední díl. Sice jsem tak nějak podobný výsledek očekával vlastně celou dobu sledování, ale možná právě proto jsem za něj rád. Tady si to ty dojemné momenty zasloužilo. Takže závěr - pokud máte rádi komplikované sci-fi příběhy, tak neváhejte.  Napětí a touhu po okamžitém puštění dalšího dílu vám seriál určitě dá. ()

bowow

Tři hvězdy za dvě série a nasazení herců u těch dalších. Jde to strmě dolů, stává se z toho čím dál praštěnější podívaná. A vyřešení celého problému v poslední sérii? Jako vážně? BUBUBU? Smáli jsme se z toho zklamání. ()

Jan00

Výborný seriál. Po dlouhé době seriál, který měl napětí ve všech 4. sériích. Byl srozumitelný. Někdo namítne, že to byla pohádka, ale Agent 006 je také pohádka pro dospělé a drží se v obměnách po mnoho let! Proto 5 hvězd ()

PanLord

Po shlédnutí většiny dílů jsem se rozhodl napsat recenzi. Něčím jedinečný seriál přicházejíc s velmi kvalitní, zajímavou a jedinečnou zápletkou v podobě ztráty letadla v jakémsi Božím prostoru se postupem času stane nelogickou fraškou plácající páté přes deváté. Jak je zvykem, scénáristé s každou novou sérií fetují něco jiného a jde to znát. Časové skoky, neschopnost americké vlády a těžká dramatizace citového rozpoložení při "viděních", což vždy vypadá, jako by se daný hrdnina zrovna udělal, mi velmi zhnusilo celý příběh. Pokud se chcete ocitnout v situaci, kdy vás seriál v první sérii nahlodá, aby vás v závěru totálně nasral, jste na správném místě. ()

Dalajlada

Nebýt zbytečného protahování zbytečnými díly, tak to byla naprostá pecka. Ale... Peníze jsou až na prvním místě a natahovat bylo třeba, aby se lidi koukali. A když se přestali koukat, tak by společnosti ani nevadilo utnout seriál a nedokončit jej. Holt, peníze až na prvním místě. Naštěstí se tohle nepovedlo, seriál byl úspěšně dokončen a musím říct, že závěr byl opravdu dobrý. Přičtěme k tomu sympatické herce (hlavně Luna Blaise nám krásně dospěla) a máme opravdu dobrý seriál s vynikajícím nápadem. ()