Reklama

Reklama

Nemocnice New Amsterdam

(seriál)
  • USA New Amsterdam
Trailer
Dráma
USA, (2018–2023), 64 h (Minutáž: 43–54 min)

Tvorcovia:

David Schulner

Predloha:

Eric Manheimer (kniha)

Hrajú:

Ryan Eggold, Freema Agyeman, Janet Montgomery, Jocko Sims, Anupam Kher, Tyler Labine, Clifton Davis, Cindy Cheung, Zabryna Guevara, Lisa O'Hare (viac)
(ďalšie profesie)

Série(5) / Epizódy(89)

New Amsterdam čerpal inšpiráciu z Bellevue, najstaršej verejnej nemocnice v Amerike. Hlavným hrdinom je nadaný a očarujúci doktor Max Goodwin, ktorý bol čerstvo zvolený do čela nemocnice. Goodwin je rozhodnutý odstrániť všetku byrokraciu a pokúsiť sa poskytovať špičkovú zdravotnú starostlivosť pre všetkých. Ale ako to môže dosiahnuť práve on? Doktori a ostatný personál už toto všetko počuli mnohokrát. Goodwin však neberie "nie" ako odpoveď, pokúsi sa rozhýbať stojaté vody a vdýchnuť nemocnici nový život. Ide totiž o jediné miesto na svete, ktoré je schopné liečiť pacientov s Ebolou, väzňov z jednej z najhorších väzníc na svete, aj prezidenta USA pod jednou strechou. Chce nemocnicu vrátiť na výslnie a zaistiť jej stále miesto na mape. (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (31)

ER 

všetky recenzie užívateľa

Další seriál z lékařského prostředí, který se snaží o nový přístup, ale pouze pod slušivým kabátkem recykluje vše viděné. Což je OK,, ale příliš se tu hraje na melodramatickou strunu (tklivá hudba, dojemné scény). Naštěstí některé epizody přijdou s náměty, které sice působí jako sci-fi (woodoo obřad, chlap, který se chce stát mrtvolou aj.) ,ale osvěží děj. ()

misterz 

všetky recenzie užívateľa

Zatiaľ som videl dve série a musím povedať, že Good doctor ani Doctor House to nie je. Kvalita natočenia i pútavosť tu trocha zaostávajú. No stále je to dosť dobré na to, aby si to človek nadpriemerne užil. Škoda tej dejovej linky Iggy Froma (psychiater), to bolo celý čas vážne iba také liberálne fňukanie. Dosť to bralo na pútavosti. Tretiu sériu však určite pozriem. Nadpriemer. 75/100 ()

Reklama

Aslan

všetky recenzie užívateľa

Zaujímavé prostredie, zaujímavé postavy, plno Neomarxizmu. Všetko čo kultúrny marxizmus používa na zničenie naše civilizácie, nám tu servírujú veľmi nežným spôsobom, proti ktorému hádam nikto nemôže namietať. Máme tu gay manželstva a adopcie detí, máme tu potraty, máme tu boj za antikoncepciu, máme tu transgender deti a máme tu aj láskavú eutanáziu. Prosto nechutný humac, ktorým dokáže zasrat seriál len Netflix. ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Jeden z tých lepších seriálov z lekárskeho prostredia, ktorých ja síce nie som celkom fanúšikom, ale tento ma celkom chytil a zaujal svojimi príbehmi a rozvojom postáv. Každý však osobne musí zvážiť, či by ho tento štýl zaujal a či by pri ňom vydržal, pretože film dosť tlačí na emotívnosť. Dostávame tu pred oči len najťažšie prípad ako je rakovina u detí a vlastne ešte aj všetky hlavné postavy majú nejaký zdravotný problém dosť závažného charakteru. Takže pre ľudí, ktorí nemajú precitlivelé seriály radi, to nemusí byť tá šálka kávy, ktorú by si vychutnal. Nanešťastie, s postupom doby seriál strašne začal tlačiť na liberálnu pílu a zmena pohlavia u detí či adopcia detí homošmi sa tu stali témou dňa. V tertej sérii sa to stalo dokonca neznesiteľné, prišli aj explicitnejšie zábery a samozrejme všade sa do popredia tlačí covid a vakcinácia. Seriál sa stal nakoniec otrokom režimu. ()

DavidS. 

všetky recenzie užívateľa

1. - 2. sezóna: Dietl by se divil a Cvach záviděl...Zběsilé tempo od diagnózy k diagnóze a každý v bílém plášti svými schopnostmi bez potřeby spánku i odpočinku nadčlověk...Ale jako žánrová oddechovka funguje Amsterdam skvěle, za což vděčí i výbornému castingu...3. sezóna: První díl důstojně shrnuje covidovou pandemii, ale pak se seriál stane hlásnou troubu současného největšího civilizačního zla - KOREKTNOSTI. A tím pro mě sledování skončilo... ()

Galéria (1 463)

Zaujímavosti (5)

  • Ve 23. minutě je vidět ventilátor AVEA (přístroj na umělou plicní ventilaci), jenž se používal i v českých nemocnicích. (Winster)
  • V 9. minutě vejde na sál lékař bez roušky. Stojí ve dveřích a hovoří s operatérem. To je absolutně nepřípustné v rámci zachování sterilního prostředí operačního sálu, tím píše během výkonu, kdy je otevřený hrudník. (Winster)
  • Biopsie, ať už jde o odběr z jakkékoliv části těla, se provádí přísně sterilně. Zde je vidět několik osob nad pacientkou a všichni jsou bez roušek. (Winster)

Reklama

Reklama