Adelaide Wilsonová (Lupita Nyong'o) prichádza s manželom a dvoma deťmi na prázdninový pobyt na chatu na kalifornskom pobreží, kde ako malá trávila prázdniny. Na prvý pohľad vyrovnaná a spokojná žena v sebe skrýva veľké trauma z detstva a hneď po príchode v nej reťaz zdanlivo nevinných udalostí vyvolá silnú paranoju a pocit, že rodinná idylka veľmi skoro skončí. Predtucha sa premení na realitu, keď sa uprostred noci na príjazdovej ceste k domu objaví štvorica podivínov, ktorí na rodinu ihneď zaútočia. Desivá nočná mora je o to strašnejšia, že útočníci vyzerajú rovnako ako Wilsonovci. Majú však v rukách zbrane a neváhajú ich použiť. (Cinemart SK)

Demtix

Nadšenost s jakou jsem tento film zapínal, bohužel, postupně klesala. Napínavé scény, prokládané vtipnými momenty byly sice fajn, bohužel celou atmosféru kazila myšlenka co se to sakra děje. Podobně jako v Get Out, film začal hezky. Začátek vtáhne do děje a jen čekáte co se stane dál. V tomto filmu jsem ale nedokázal myslet na nic jiného, než o co vlastně sakra jde a unikaly tak důležité momenty napětí a strachu. Za mě určitě horší než Get Out, ale koukat se na to dalo. Přidat trochu logiky a netlačit tak dopředu ten děj, mohlo to být o jednu hvězdu víc. ()

husak_k

Uf. Jordan Peele mi někdy přijde až příliš opěvován, už jen kvůli tomu, že má jeden dobrý film. Zde byly nezajímavé postavy, chybělo napětí, a žádný buildup k té fake rodince, celou dobu skoro nic a nakonec se objevili. Těžká nuda, 40%. ()

Facerr

Začalo to třema hvězdama, ze kterých se Us vyšplhalo originalitou na čtyři. Mocnej soundtrack "I got 5 on it" na všechny varianty by to nakop skoro na pět, KDYBY! Kdyby se alespoň trochu vysvětlilo "o co go" a kdyby se snahou o ještě větší originalitu za každou cenu, nepřetwistila celá podívaná v metaforicky zamotanou a filozoficky "domyslete si sami" srandu (a tím nemyslím legraci)....Nakonec sice vymazlený, ale pořád jen tři hvězdy. ()

JohnCoffe

Zvláštní horor s dobrou hudbou. Humorné vložky filmu neprospěly. Vraždění bylo takové bez štávy. Prvotina režiséra byla lepší. ()

honzic

I přes jisté zajímavé části to je bohužel značně přeplácený thriller či horor, kde nijak zvlášť extra není navázáno napojení na hlavní hrdiny a celé to působí dosti nevěrohodně a nesmyslně, nepomůže ani skvělá hororová hudba s králíky a hromada různých myšlenek a kázání, zde působí skoro až rušivě. Hodnocení: 55 % ()

mikessc

Každopádne dobrá hudba aj slušne natočené. Ja sa už nad pointou pre istotu nezamýšlam čakal som takú ako bolo v noci s nabrúsenou britvou, ale pointa je úplne iná. ()

J.Mayen

Tady kvalita filmu opravdu balancuje na hrane odpadu, i kdyz jsem se zarekl, ze budu odpad dava jen ve vyjmecnych pripadech, zde jsem jen o vlasek povolil. Film je opravdu spatny a to da se rict ve vsech ohledech, pribeh, hudba, logika, herci, nesmysly, picovina.. Pokud mate na vyber na dnesni vecer mezi timhle nebo Tajemstvim prouteneho kosiku, volte to druhe prosim a usetrte si 2 hodiny vaseho zivota. ()

muti

Bolo to celkom dobre a miestami aj mrazivé, avšak ten koniec spätne vôbec nedával zmyslel. A žiaľ ani celý ten underground. Keby to má nejakú lepšiu pointu a rozuzlenie, tak to mohol byť snáď horor roka. ()

blondboss

To už musí byť ozaj niečo, keď môj obľúbený hororový žáner ohodnotím jednou hviezdou, ale v tomto prípade sa inak nedá. Film, v ktorom sprvoti hutnú a zaujímavú atmosféru postupne vystrieda totálne stupídna, nezaujímavá a odporne nudná kvázi thrillerová sračka, ktorá jednak nemá s hororom nič spoločné a ktorá nemá ani hlavu ani pätu. Toto ozaj nevyšlo a jedna hviezda ozaj len kvôli nápadu, ktorý bol zrealizovaný katastrofálne. 25 % ()

AndrewNewman

Neviem čo mal s týmto projektom Peele v pláne, ale skrátka to nevyšlo. Teda to nevyšlo podľa mojich predstáv. Zbytočne to tentokrát prekombinoval, narval trápne odkazy na nejakú prehajpovanú reklamu a doslova sa vyžíval v nevedomosti divákov, ktorí vlastne ani nevedia na čo sa pozerali. Get Out bolo priamočiare, jednoduché, ale majstrovský zahrané, s chuťou zrežírované a napísané. Peele sa chcel zrejme čo najviac zviezť na vlne úspechu a tak na rýchlo spráskal túto blbosť a ono to aj vyšlo. Štvrť milióna v kapse hovorí za všetko. ()

mnx

Asi v tom měla být nějaká hlubší myšlenka, ale já ji nenašel. Jen jsem celý film nechápavě kroutil hlavou, kdo něco takového mohl vymyslet. Jako divný horor pro děti to asi trošku funguje, jinak je to blbost se vším všudy, i s herci. Pokud byl v zárodku vážně nějaký převratný nápad, tak se vůbec nepovedl. ()

Astonko

Ako tu (a nielen tu) čítam recenzie, asi budem jeden z mála, ale mne sa to páčilo omnoho viac ako Uteč, predchádzajúci film rovnakého režiséra. Dôvodom bude práve opravenie a vylepšenie nedostatkov z už-spomenutého filmu, konkrétne pútavosť a zábavnosť snímku. Šialené tempo filmu sa prakticky od začiatku nezastaví, až kým nevyeskaluje do ohromného finále. Prekvapia tiež bezchybne mrazivé výkony od VŠETKÝCH hercov a herečiek, v popredí s úžasnou Lupitou Nyong'o. Mrazivá je tiež hudba, bezchybné zas výprava a kostými. Na tomto filme nevidím ani jednu chybu a už teraz sa teším na ďaľší počin pána režiséra. 10/10 ()

halberdier

Jordan Peele svoji prvotinou Get Out na sebe strhl velkou pozornost. Byl to jednak obrovský hit (především v USA), dále se jednalo o inteligentní horror, u kterého divák netušil, jakým směrem se bude dál vyvíjet a především jako "pokleslejší" žánr to dotáhl až na oscarové nominace, kterou proměnil ve formě sošky za scénář. Proto byla jeho novinka Us netrpělivě očekávaná a řazena mezi nejočekávanější horrory roku. Vše navíc pozvedl velký hype v USA, kde má drtivě pozitivní recenze. A opět podobně jako v případě Get Out u mě přichází drobné zklámání. Us má opět zajimavě načrtnutý příběh, kdy divák netuší jakým směrem se bude vyvjíet. Navíc Peele přidává na horror (stejně jako u Get Out) přesah a prvky satiry, na kterými by se měl divák zamyslet. Bohužel to nefunguje stoprocentně, přestože jde o zajímavý nápad. Diváka odkojeného horrory Us pravděpodobně nevyděsí a neuspokojí, nicméně pořád je tu nadprůměrné řemeslo, slušní herci a určité poselství, které chce režisér divákovi sdělit. V něm však Peele moc tlačí na pilu, takže není nakonec až tak úderné. Přesto je nutné Peela sledovat, protože má nesporný talent a píše inteligentní a nápadité scénáře. (7/10) ()

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

Kolik si vydělají hollywoodští herci?

01.05.2019

Magazín Variety vydal čerstvě článek o platech hollywoodských herců a jak se tak zdá, fanoušci streamovacích služeb nejsou jediní, komu dělá Netflix radost. Streamovací gigant totiž razantně navyšuje… (viac)

Horor My je obří hit

Horor My je obří hit

24.03.2019

Režisér Jordan Peele (Uteč) se po dvou letech vrací do kin se svým teprve druhým celovečerním filmem a už teď je jasné, že z toho bude další obří hit. Snímek My má totiž po víkendové premiéře v… (viac)