Dvanásť rozhnevaných mužov

• Česko Dvanáct rozhněvaných mužů (viac)

Dramatický príbeh zo súdnej siene, kde má dvanásť členov poroty jednomyseľne rozhodnúť o vine alebo nevine mladého chlapca, ktorý je obvinený z vraždy svojho otca. Porotcovia sú obyčajní ľudia a jedenásť z nich v priebežnom hlasovaní hlasuje za vinu. Len jeden, architekt Davis, je proti a vyslovuje vážne výhrady voči priebehu pojednávania i vyšetrovaniu celého prípadu. (STV)

PROTIVETRU

Vadí mi predvídateľnosť, situácie kde sa jasne vyhroťujú charaktery a momentky v interakcii medzi porotcami ktoré jasne odkazujú na nejasnosti v prípade, (Zabijem ťa! Nechcete ma ale naozaj zabiť? a je ich tam viac) ktoré pôsobia príliš nastavene. Okrem toho je všetko tak eňo ňuňo že ani spomenuté chybičky film nesťahujú pod 5*:). ()

weasel.p

Tady není co řešit, skvělí herci, scénář, režie, prostředí, psychologie postav, film jsem sledoval od začátku do konce jedním dechem, děj mě udržoval v napětí a zvědavosti, ani chvíli jsem se nenudil a toho si u filmů cením nejvíc...Napadá mě asi jen jedna scéna, která se tomuto filmu dá (trochu) vytknout a to, když Ed Begley má svojí rozčilenou řeč a po ní všichni vstávají od něj od stolu. Přišlo už mi to teatrální, ale to je opravdu jen moucha. Myslím, že tento film je natočen i ve správné době, 50. léta mu dodávají temnou zadumanou atmosféru a proto myslím, že jakýkoliv remake nemá cenu a originálu už se nevyrovná. ()

sendisis

Jak krásný může být takto "jednoduchý" film. Skvělý herci a jedna místnost. Henry Fonda je geniální představitel hlavní role a taky Jiří Voskovec se neztratil. Mám tento film strašně ráda, protože dokazuje, že když máte skvělý scénář, výtečné herce tak můžete natočil úžasný film. Člověk si uvědmí díky tomuto filmu, jak lehko je zmanipulovatelný, že život je plný předsudků, které máme o druhých a oni o nás... a pravda? kde je pravda a najdeme ji? Víc se mi líbí tato verze s Henrym Fondou, než verze s Jackem Lemmon z roku 1997. ()

Simo16

Síce sa tento film odohráva v jednej miestnosti, doležité hlavne bolo, čo sa odohrávalo v mojej mysli.12 rozhnevaných mužov nie je film určený pre diváka, ktorý obľubuje vysokorozpočtové trháky.Tento film je určený pre tých, ktorí túžia dozvedieť sa ako to chodí pri obvineniach a akú moc majú v rukách tí, ktorí odsudzujú alebo udeľujú milosť.2 hodiny napatia a hlavne skvelý koniec radia tento film k mojim TOP10 filmov a právom. ()

Daves97

K tomuto filmu jsem se stavěl zezačátku poměrně skepticky, přesto mě naprosto dostal... Soudní verdikty v Americe záleží na porotě, která je vybírána náhodně z populace. V tomto případě porota zasedne po líčení v postraní místnosti, kterou zamknou do doby než rozhodnou. 11 porotců jednoznačně vysloví svůj souhlas s verdiktem smrti, jen jeden z nich Henry Fonda jako anděl v bílém obleku hlasuje proti a časem postupně přesvědčuje ostatní o možnosti nevinny obžalovaného. Klenot filmového plátna a perfektní výkon Hehryho Fondy... ()

Honzus

Lze najít lepší důkaz toho, jak lze díky skvělému scénáři udělat z filmu za pár šupů, odehrávajícího se na miniaturním prostoru, jedno z nejlepší děl historie kinematografie? Myslím, že ne. A je jedno, zda budeme obdivovat 12 skvěle napsaných a zahraných postav, z nichž každá je úplně jiná, ale zároveň žádná nepůsobí jako karikatura, nesmrtelné dialogy, kdy každá věta posouvá příběh zase o kus dál, nebo dokonale gradující atmosféru, jakou se nemůže chlubit ani lecjaký "akčňák". 12 rozhněvaných mužů jsou jednoduše bezchybný film, který za 50 let ani trochu nezestrárnul. ()

worm14

Vynikající. Vše už tu jinak bylo řečeno takže stručně...Henry Fonda ve své typické roli pravého a vzorného Američana. I ostatní hrály skvěle, včetně GEORGE VOSKOVCE. Děj plyne po celou dobu filmu naprosto vyváženě. Postupně se objevují nové a nové skutečnosti, přičemž stejně tak se mění i počasí. Nakonec každý asi dokáže celkem snadno odhadnout jak film dopadne, to ale nic nemění na tom, že i po těch letech dokáže naprosto připoutat každého diváka. Kdo neviděl přichází o hodně. 5* bez váhání. ()

mablo

Krásně ukazuje, že k natočení kvalitního filmu stačí malá místnost, skvělá zápletka a geniální herci. Celý děj je postaven na zkoumání a možná jakému si postaveni proti systému stylem, že někdo začne racionálně uvažovat, této role se ujal Henry Fonda...herci, kteří vytvořili celou "dvanáctku" se opravdu ukázali ve skvělém světle, a mne dali jeden z mých nej filmů. Zvláštní, že u tohoto filmu platí, čím starší tím lepší...vsadím se, že až se na něj tak za 5 let podívám bude to pro mě jiný zážitek ()

Plague.

Nikdy bych neuvěřil, že někdy uvidím 50 let starý film a ohodnotím jej 5*. Film, odehrávající se v jedné místnosti dokáže strčit do kapsy 95% veškeré filmové produkce a ani se nezapotí, bravo. ()

Weissik

Natočit tenhle film v dnešní Holywoodské produkci by si už nedovolil snad nikdo. Obdivuji to, jakým způsobem režisér vykreslil jednotlivé charaktery a jak každý oplývá autenticitou. Tomuto filmu náleží nejvyšší hodnocení už proto, že podobné filmy se dnes již netočí. ()

Goodmen

Je to jednoduché. Vezmete skvělý scénář, bandu herců a zavřete je do jediné místnosti. A to všechno natočte černobíle. 100% ()

Audrey.H

Strhující film založený na výborných dialozích a perfektních hereckých výkonech. Je to stále nejzdařilejší ze všech adaptací původní divadelní hry. JIří Voskovec samozřejmě fenomenální - jsem totiž vlastenka :-). Ale všechny vedlejší role byly naprosto bezchybně ztvárněné. ()

MORION

asi som na zaklade predchadzajucich komentarov a hodnoteni od tohto filmu cakal prilis vela, no dostalo sa mi len ukazky ludskej neschopnosti viest diskusiu, stupidity a zaslepenosti niektorych ludi (coho mam pokrk uz v beznom zivote a divat sa na to este aj v telke..). vadila mi na nom najma prilisna okatost prezentovanych domnienok.. akoby reziser nepocital s inteligentnym divakom ()

Mr.Shon

Filmová klasa!, která nezapře svůj divadelní původ. Nádherná sonda do tehdejší (možná i součastné) společnosti, kdy předsudky lidí mohou rozhodovat o tak důležitých věcech jako lidský život... ()

Ygan

Typ filmu, do kterého se vám moc nechce a po skončení by jste si za tu hloupost nejradši švihly. Tady nejde o nic jiného než herce a jejich rozhovor, no 5* a umístnění v moji top 25 naznačuje, že to musí být něco extra. Herci jsou perfektní a každým dalším 'pro nevinost' se vám na tváři vykouzlí ještě upřímnější úsměv. ()

Adam's

Snímek silný jako málokterý. Vychvalovat scénář a herecké výkony je zbytečné, obojí zaslouží absolutorium. Hodně jsem od tohoto filmu očekával a nezklamal mne. Snad jen Henry Fonda působil až příliš ctnostně a někteří porotci se nechali trochu lacině nachytat. Ale to už doopravdy vybírám blešky na královském plášti. Neodmyslitelná filmová klasika. ()

yatan

fantasticky a velmi dolezity napad..aj ked tam mozno nie je priestor na sentimentalitu..tesne pred koncom som sa neovladol a naozaj ma tento skvely film dojal..kolko bolo takych sudnych pripadov kde chybali prave taki ludia ako David (henry fonda) a ludia boli odsudeni na trest smrti..velmi hlboka myslienka o predsudkoch a o tom kto ma pravod sudit ludi..odnimajuc od tohto perfektneho napadu je film vlemi kvalitne spracovany..rezirovany..Lee J Cobb mal dostat oskara..dokonale dielo..10/10 ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)