Dvanásť rozhnevaných mužov

• Česko Dvanáct rozhněvaných mužů (viac)

Dramatický príbeh zo súdnej siene, kde má dvanásť členov poroty jednomyseľne rozhodnúť o vine alebo nevine mladého chlapca, ktorý je obvinený z vraždy svojho otca. Porotcovia sú obyčajní ľudia a jedenásť z nich v priebežnom hlasovaní hlasuje za vinu. Len jeden, architekt Davis, je proti a vyslovuje vážne výhrady voči priebehu pojednávania i vyšetrovaniu celého prípadu. (STV)

Pieluk

Mistrovsky udělaný film, kdy u téměř jasného výsledku vás dokáže napínavými dialogy přesvědčit o úplném opaku. Perfektně zahrané, krásné odhalování nových informací a vlastně tu není nic, co bych vytkl, film vás vtáhne a nepustí, dokud ho nedokoukáte. ()

pt93

Kvalitní film. K pěti hvězdám mi bohužel chybí tolik očekávaná scéna ze soudní síně, kdy je mladík oficiálně prohlášen za nevinného. Toho jsem se v tomto snímku nedočkal. ()

MarekTulen

Nikdy jsem nečekal že film s dvanácti muži, kteří jsou zavřeni v jedné místnosti a jen debatují a debatují, bude takto zábavný. Skvělý případ s výborným obsazením herců, parádními dialogy a argumenty s nápady jak vražda mohla dopadnout. I tak starý a černobílý film dokáže upoutat vaší pozornost na úplně celou dobu co tohle sledujete, neuvěřitelný. Doporučuji. <3 ()

MAKUON

Musím se přiznat, že nehoduji černobílým snímkům, ale tento byl něco speciálního. 12 mužů v jedné místnosti diskutujících zda je mladý 18cti letý muž vinen, nebo ne. Námět nezní nějak převratně, ale provedení a způsob, jak je nám snímek prezentován je skutečně bravurní. Z pohodové místa, kde polovina mužů vtipkuje cítíte,  jak postupem času, se nasčítávají pochybnosti a atmosféra tuze houstne. Skvělý snímek, který musím doporučit. ()

Dannyss

Nikdy jsem netušil, že se podívám na více jak šedesát let starý a černobílý film, který mě navíc tak zaujme bravurně napsaným scénářem. Evidentně lze dosáhnout skvělého filmu s minimem prostředků. Zápletka jednoduchá, za to perfektně uchopená a zakončená. Velmi povedené konverzační drama s primární prvkem antikonformity. Menší nedostatky bych nejspíš našel, přesto je to natolik povedený film, že si zaslouží pět hvězd a vřelé doporučení ke zhlédnutí. 8,5/10. ()

Harding164

Filmová klasika, která všem prokázala že na natočení skvělého filmu vám bohatě stačí jedna místnost, stůl a dvanáct židlí na kterých sedí jedenáct skvělých herců a dvanáctá legenda se jménem Henry Fonda. Nadčasové téma je tu zpracováno tak silným způsobem, že stále rezonuje s lidmi skoro o sedmdesát let později. Jeden z těch mála filmů, které by skutečně každý měl alespoň jednou vidět. ()

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

Clint Eastwood chystá svůj poslední film

31.03.2023

Legendárnímu herci a režisérovi Clintu Eastwoodovi (Gran Torino, Nesmiřitelní) bude letos 93 let. Tento filmový velikán ale ještě neřekl své poslední slovo. Podle čerstvých zpráv nyní Eastwood chystá… (viac)

Sidney Lumet: 1924 – 2011

Sidney Lumet: 1924 – 2011

10.04.2011

Když debutujete filmem ráže Dvanácti rozhněvaných mužů, je jasné, že vaše režisérská kariéra bude krasojízda. V případě legendárního Sidneyho Lumeta, který zemřel v sobotu 9. dubna ve věku 86 let, to… (viac)