Renée Zellweger v role jednej z najväčších hollywoodskych legiend, herečky a speváčky Judy Garland. Jej život sprevádzala osamelosť a závislosť na alkohole a liekoch. Ale jej talent si podmanil srdce miliónov ľudí na celom svete. (Magic Box)

Matros

Byl bych hrozně rád, kdyby se film více věnoval dětství Judy Garland a zákulisí natáčení filmů studia MGM. Takto je to pouze smutná a docela strohá one woman show Renée Zellweger, která dostala zaslouženého Oscara za hlavní roli. ()

Klara

Opravdu jediné, co celý ten film táhlo, byl výkon Renée Zellweger. Je zářným důkazem toho, že i když měl film (očividně) špatnou režii, ona to dokázala utáhnout. Oscar zasloužený, jinak vyloženě špatný film. Škoda nevyužitého potenciálu. ()

Greg25

O tom, že vás Renée Zellweger dostane do kolen, jsem nepochybovala, už několikrát dokázala, že dramatické role umí, i zpívat. A jako Judy je naprosto skvělá. Jen to všechno kolem Renée mělo být jaksi lepší a koneckonců i tak nějak víc rvoucí. Judy balancuje na hraně mezi komorním a velkolepým pojetím s efektivními záběry a ve výsledku zůstává někde mezi. Velká škoda, všechny silné momenty jako by se ztrácely ve filmové šedi, má to všechno, co má mít životopisný snímek, jen jste to už tolikrát viděli a i v originálnější formě, že se to prostě všechno nějak ztrácí v neurčito. Velká škoda, protože jak herecký výkon Renée, tak především i osud a osobnost samotné Judy Garland by si zasloužil doslova velkolepý ohňostroj. Nicméně i tak, velké plus za přístup k postavě Judy - s úctou, obdivem, pochopením, ale i reálností. 65% ()

petikacka

Tragikomický příběh kdysi velké hvězdy jejíž záře postupně vyhasíná. Nicméně se nevzdává a pro své děti by udělala vše. Její londýnské angažmá coby zpěvačka, bylo nejsilnější částí celého filmu. A klobouk dolů před Renée. Za mě 85% ()

barteca

Strhující výkon Renée Zellweger jí právem získal Zlatý globus. Po Malekově Mercurym je to další herecká neuvěřitelná reinkarnace. Osud J.G. byl tristní, vlastně je s podivem, že stihla mít tři děti a neumřít dřív. Dnes bychom řekli, že to bylo showbyznysem zneužité a psychicky týrané dítě. ()

Deleatur

Plusy: Zellwegerová. Garlandová. By Myself. Mínusy: Nic mě nenapadá, i když nechci jít na plný počet. Pochyby, vyčerpanost a závislosti Garlandové byly z filmu pochopitelné. Zellwegerová vystihla jejího ducha, tak mi bylo jedno, že se nedokázala úplně zbavit svých manýr. Obdobně - nemá tak krásně sametový hlas jako Garlandová, ale odzpívala to parádně. Hodnocení: 85%. ()

Brtniik

No, bylo to velmi depresivní (chudák nadaný člověk, byl šoubyznysem zcela vycucaný), ale takový je život mnohých umělců a to jako přes kopírák - např. sada sňatků, chlast, drogy atp. Poněkud děsné je, že celebritám obyčejný člověk všechno věří, obdivuje je a snaží se jim vyrovnat... Renée je naprosto úžasná herka akorát ta havraní kštice mě trochu mátla. :-) ()

Kulda24

Přestavení známé Judy Garland, kterou ztvárnila ve filmu Reneé Zellweger a podařilo se jí to náramně. Hraje opravdu skvěle a po 16 letech má nominaci na Oscara a dokonce ho i nejspíš vyhraje. Ve filmu není ani na chvilku pro Judy jiskra naděje, jelikož jí stále něco trápí a nikdy nemá v životě vyhráno. Flashbacky k mladé Judy mi přišly docela zbytečné a klidně by se film obešel bez nich. Možná jsem ještě čekal větší prostor v příběhu na rodinu, ale není to nic, co by mě trápilo. Nejlepší bylo asi mrazivě smutné finále s písničkou "Somewhere over the rainbow". 75% ()

lemonova

Judy Garland, produkt zlatých časov Hollywoodu.. Film nemilosrdne ukazuje odvrátenú tvár továrne na sny, ktorá zďaleka nie je taká prívetivá. Jej produktom je zmarený život, a to nie iba obrazne, ale fyzicky a doslovne. Judy bola jednou z obetí filmového priemyslu a niesla si toto bremeno až do trpkého konca. Napriek tomu obrovskému smútku však cítime aj to, že v jej živote boli ľudia, ktorí ju skutočne milovali.. ju, Judy, nie iba Judy, produkt. A to, že Oscar za hlavnú ženskú rolu, je v správnych rukách, netreba nijako zvlášť zdôrazňovať, to je jasné ako slnko na nebi.. ()

Rathalos

Fenomenalny herecky vykon Renee Zellweger,ktora by si zasluzila Oscara za to,co predviedla,zivotopisna drama o Judy Garlandovej,ktorej zivot nebol prave stastny,no snazila sa s nim bojovat a jej spev i hlas tu budu naveky,no a koniec filmu ma uplne dojal,plakal som,spokojnost nadovsetko...:-) ()

BOURQUE

Medzi životopisným filmom a životopisným filmom sú rozdiely. Snímok Judy sa zameriava na posledné roky života Judy Garaland a len vďaka menším počtom krátkych scén z jeho detstva môžeme tušiť, že čo bolo príčinou toho, že jej život sa tak rýchlo vykoľajil. Judy Garland je jedným z tých príkladov, ktorý nám ukazuje, že ako dokáže showbiznis vyťažiť maximum z človeka a ako dokáže rozbiť jeho život. Mnohý si myslia, že za prípadný kolaps hviezdy môže sama hviezda. Toto je však len čiastočná pravda (sú na to príklady/dôkazy). Režisér R. Goold nezvolil zlý koncept, avšak jeho film nie je dynamickým. Je to pomaly plynúci príbeh, kde okrem R. Zellweger nikto herecky nedokáže osloviť diváka – v tomto filme dobrá a dominantná vedľajšia postava jednoducho chýba. Film kladie dôraz na skvelú a obetavú hru R. Zellweger, ktorá do tejto roli vložila veľa. Jej odhodlanosť a skvelá herecká hra v podstate zachraňujú film. Ale jednu otázku si musím položiť, pretože mi to nedá pokoj. Za tú Renéeinu mimiku môže makeup alebo to, že pani herečka s tým botoxom to prehnala? P.S.: Oscar pre najlepšiu herečku v hlavnej roli za rok 2020 nie je v zlých rukách. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

geek.ondra

Řemeslně odfáknutý film bez jakéhokoliv nápadu nebo švihu. Ale Renée Zellweger je prostě božská a všechny ty ceny si zasloužila. 3,5/10 ()

anitae

Příběh Judy jsem moc neznala, závislost na prášcích, tlak na výkon, alkohol, žloutenka, potraty, deprese, dcera Lisa, děti, muži...Zellweger to hrála tak, že jsem se jí bála...Zrodila se hvězda... ()

Maximilianus

O Judy Garland som okrem toho, že hrala v Čarodejníkovi zo zeme OZ moc nevedel. Tento film ukazuje, že mala celkom ťažký a hektický život. Renée Zellweger sa snaži hrať najlepšie ako vie a je to poznať. Vyzerá to, že sa jej prejav a správanie Judy Garland podarilo zachytiť. Stále je to ale iba priemerný životopisný film, ktorý zapadne medzi veľa ďalších. 7/10. ()

Likan7

Největší pocta jakou Judy Garland mohla získat. Osobně jí a její příběh vůbec neznám, seznámil jsem se s ním až během sledování Judy, z které jsem byl upřímně trochu nervózní. Renée Zellweger mě vždycky rozčiluje jen jí vidím a Rupert Goold taky není zrovna záruka kvality. Judy je ale naštěstí má. Renée je přímo fantastická, dokázala jenom na svých bedrech vyšvihnout film někam o 2 levely výš. Oscara tady získala po zásluze, prakticky neslezla z obrazu a při každém záběru mi připadalo, jako by byla ryba ve vodě. A Judy je přesně ten film, který, když trefíte herce a ten vám takhle zahraje, má prakticky vyhráno. Špatná ale rozhodně nebyla ani režie a scénář, ty 2 hodiny mi velmi příjemně utekly. ()

E lan

Příjemný pohled do jednoho velmi smutného konce. Herecky výkony Renée je obdivuhodný, písničky sem tam berou dech a vůbec se jedná o nadstandardní dílo. Moc pěkné. Jen ten český dabing občas hrubě pokulhává... ()

Scraffy

Herecký koncert Renée Zellweger! Scenár síce nie je úplne narvaný zaujímavými časťami, ale zato nám ukazuje jednu z najväčších etáp Judy Garland a bohužiaľ aj jednu z jej posledných. Síce to nie je typ hudby, ktorú počúvam, ale zato ma to dokázalo upútať a pozerať až do konca. Áno, mohlo sa to točiť okolo celého života Judy Garland, ale oni si vybrali nám ukázať tieto okamihy z jej života, ktoré neboli moc ľahké a ja som za to rád, keďže som o nej a jej živote prakticky nepočul, len som kedysi dávno videl jej film Čarodejník z krajiny Oz, ktorý sa mimochodom celkom často rieši aj v tomto filme. :) ()

mysiouxsie

Tomu říkám herecké umění. Herectví Renée Zellweger mě přimělo změnit názor na Judy Garland. A vlastně tak nějak na celý zpropadeny Hollywood. ()

Anomiska

Viesť takto depresívny život nemohlo dopadnúť inak. Judy je veľmi nešťastná a zlomená žena, ktorá vidí nádej v ďeťoch a snaží sa im byť dobrou matkou, i keď sa jej to nie vždy darí. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)

Parazit přepisuje historii

Parazit přepisuje historii

20.01.2020

Korejské černé komedii Parazit režiséra Bonga Joon-ho (Ledová archa, Okja) se povedlo něco, co žádnému jinému cizojazyčnému snímku před ní. Vyhrála totiž jednu z hlavních cen na cenách Screen Actors… (viac)