Renée Zellweger v role jednej z najväčších hollywoodskych legiend, herečky a speváčky Judy Garland. Jej život sprevádzala osamelosť a závislosť na alkohole a liekoch. Ale jej talent si podmanil srdce miliónov ľudí na celom svete. (Magic Box)

Mates Hradecky

Strhující dramatická podívaná to zrovna nebyla, bez Renée zapomenutelná. Renée se zcela proměnila v Judy /včetně dokonalého zpěvu!/ a díky ní stojí film za vidění. ()

Lucia.Parnic

Tento film prisiel neskoro, asi tak pred 20 rokmi by mohol publikom zamavat, podobne ako sa stalo s Mercurym alebo Eltonom, Judy Garland uz malo koho zaujima, Aj ked by bol bez Renee ale vsetci sme nahraditelni ()

Jurcekk

Mne to pripadá ako ... Tým si našinec musí prejsť... Potom to ocení... To peklo ... A to ako výborne/desivo to tvorcovia zobrazili... ()

Capri2016

Film Judy nie je inšpirovaný celým životom hviezdy Judy Garland ale bohužiaľ len jej posledným rokom a v rámci toho iba jej koncertným turné v Londýne. A tu na sklonku života Judy Garland nenachádzame úspešnú speváčku a herečku, ale skôr ženu zničenú filmovým priemyslom, alkoholičku s poruchami stravovania odkázanú na lieky. A preto sa pred nami odvíja príbeh, kde vidíme ešte posledné záchvevy žiarivej speváckej hviezdy a jej neuveriteľného talentu v šťastných chvíľkach. Ale vo chvíľach, keď môžeme sledovať odvrátenú stranu života Judy Garland, táto strana vôbec nie je optimistická a bohužiaľ Judy skôr ľutujeme ako obdivujeme. Renee Zellweger má talent sa prevteliť do svojich úloh a preto aj v tomto filmu nevidíme Renee, ale vidíme Judy a to ako sa či už fyzicky, prejavom, alebo spevom Renee podobá Judy je obdivuhodné. To je definitívne zaslúžený Oskar pre Renee za hlavnú ženskú úlohu. Len škoda, že film Judy neobsiahol celý neskutočný životný príbeh Judy Garland, ale len jej smutný koniec. ()

amanda7

Životopisné filmy mám rada, očakávala som niečo v duchu EdithPiaf alebo Tina Turner. Ale toto ma absolútne sklamalo, s predchádzajúcimi snímkami sa to nedá porovnať. To urputné napodobňovanie mimiky tváre a výraz pier detailne naštudovaný v zrkadle v každom momente mi po chvíli totálne vadil a pripadalo mi to neskutočne umelé otravné až groteskné. Renée strašne prehrávala v tej kŕčovitej snahe čo najviac napodobniť originál. Bohužiaľ ma to nijako neoslnilo a ozaj mi to nesadlo. Príbeh samotný je celkom nudný a z hľadiska životopisných príbehov neprináša nič nové. Osobne si myslím, že si zasluhovala zachytiť aj tie skvostné momenty kariéry aby sme ju úplne pochopili, nie len zúfalý koniec. Treba si uvedomiť, že film pozerá generácia ľudí, ktorá o nej veľa nevie. Oskarové veľa kriku pre nič. ()

durkes

Úžasná Renée Zellweger a nudný prázdny príbeh, to sú dve charakteristiky tohto nezaujímavého o (pre nás) celkom nezaujímavej herečke. Takže celé to stojí Rennée-inom hereckom výkone a viac pozitív som tam nenašiel. Celkom nuda a zabudnutie. ()

5Se

Miestami nudný, miestami zaujímavý ale nič extra... Herecký výkon René Zellweger na jednotku. Ale prišlo mi to ako taká klasika, akých je všade neúrekom.... Film vo mne nezanechal žiadnu emóciu.. ()

Regeindy

Neuvěřitelně depresivní film, který Judy Garland rozhodně žádnou poctu nevzdává. O tom jak úspěšná a talentovaná zpěvačka a herečka to byla se dozvíte někde jinde, v tomto filmu rozhodně ne. Za to, jakou depresi měla na konci své kariery budete vědět úplně všechno. Dobře hrající Zellweger je, za mě, jediný důvod k vzhlédnutí filmu. ()

benedikt28

Dechberoucí zážitek z návštěvy tohoto filmu byl umocněný výběrem kina - v pražské Lucerně jsme měli pocit, že sedíme přímo v jednom z těch londýnských koncertních sálů a sledujeme Judy/Renée, jak vystupuje přímo na jevišti pro nás... ()

McGuffin

Judy podle scénáře Toma Edge je převyprávěný příběh, který se opravdu stal. Tedy hraný dokument o práci v showbyznysu. Zpěvačka jako hlavní postava v něm řeší děti i bývalé a současné manžele a zpívá a skoro dvě hodiny jí to všechno občas nejde, občas jde. Nakonec jde. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

Dodge-I

Tak jo - porad jsem se na to dival ze dvou rovin - co delala ve svem realnem zivote Judy a co hrala Renee - to hrani bylo dooost dobre, Renee jako Judy si strihla zivotni roli a bajecne ji sekundovala i Jessie. Jasne, mohlo tam byt vic realii ze zivota, odhaleni produkcnich nekalych praktik, nakonec to bylo jinak - a uuuplne nakonec jako sladka tecka byl dort. Co vic si prat. ()

sunshine29

Já teda nevím, ale podle mě Renée zahrála zase jen Renée. Nedá se jí upřít jistý výkon, zahrála přesvědčivou ztroskotalou herečku - v tomto případě spíše zpěvačku, která doplatila na metody Hollywoodu třicátých let, nicméně já jsem v postavě viděla celou dobu Renée Zellweger, hodně podobnou Bridget Jones jak chováním, tak mimikou, i pohyby těla - toť k výkonu hlavní role. K filmu jako takovému - radši bych asi viděla životopisný film o Judy Garland od začátku kariéry po konec, aspoň bych se o ní něco dozvěděla - moc nechápu, proč se celý film soustředí pouze na tu konečnou "trosku". Myslím, že za prvé kdo o Judy Garland nic neví, z filmu se akorát dozví, že ji v dětství kvůli roli navykli na prášky, a že jako již vyžilá herečka byla ubohá primadona, závislá na prášcích a na alkoholu. A za druhé si myslím, že by tyto životopisné filmy o světových osobnostech měly být spíše oslavou jejich jmen a toho co dokázali, a ne promítnutí potupných pár let života před smrtí, tak jako tady. Asi tvůrci čekali, že to dnešní zkažené lidstvo zaujme víc. ()

thoreau

I kdyby tenhle film měl nejhorší hudbu, trapný střih, splácaný scénář a imbecilni režii jako české filmy, prostě cokoliv úplně strašného, nevadí. Má ji. To, co předvedla Renée Zellwegerová, jsem nejspíš ještě nikdy neviděl. ()

somme

Ja vlastne nevim jestli film jako takovej se mi libil, skoda, ze se zamerili jen na posledni rok a celkove z jejiho zivota je tam dost malo nebo jen okrajove zmineno aby clovek co nevi pochopil kontext... Ale sakra, tohle ze je Bridget?! Podle me skvelej vykon. ()

Petrval

Další film o star prožívající slávu ale i stinné stránky slávy. Zpočátku sem nechápal proč R. Zellweger dostala oscara za tento průměrně hodnocený film, po shlédnutí filmu si tu cenu určitě zaslouží. Herecké výkony jsou dobré, bohužel děj je takový nemastný, neslaný a moc mě nezaujal. Hodnotím 3* ()

Vampiroza

René...takhle ji neznám a musím říct že byla úžasná. Ovšem to je celé. Její postava a její herecký výkon byl opravdu víc než perfektní ale film jako celek mě nebavil. ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

Šarlatán má 10 nominací na polské Orly

24.04.2021

Polská filmová akademie zveřejnila kompletní seznam nominací pro Polské filmové ceny - Orly v rámci jejich 31. ročníku. Akademici letos vybírali ze seznamu celkem 130 děl, z čehož bylo 31… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)

Parazit přepisuje historii

Parazit přepisuje historii

20.01.2020

Korejské černé komedii Parazit režiséra Bonga Joon-ho (Ledová archa, Okja) se povedlo něco, co žádnému jinému cizojazyčnému snímku před ní. Vyhrála totiž jednu z hlavních cen na cenách Screen Actors… (viac)