Klasická romantická komedie se odehrává v jednom malém krámku a sleduje osudy jeho zaměstnanců. Co se ale stane, když si dva z těchto zaměstnanců, kteří se v reálném světě nemůžou ani vystát, podají inzerát a přes své dopisy se zamilují? O skutečné totožnosti toho druhého nemají samozřejmě ani ponětí…
Režisér Ernst Lubitsch situoval celé vyprávění do Budapešti a do hlavní role obsadil Jamese Stewarta, pro kterého to byla jedna z jeho dalších typických rolí. Roku 1998 byl natočen remake pod názvem LÁSKA PŘES INTERNET. (swed)

KatRi

Když se řekne romantická komedie, mám obvykle strach. A když přihlédnu k době vzniku a vybavím si české filmy podobného ražení z té doby, převládly ve mně obavy, že půjde navíc o hloupou zápletku...Nicméně nutno uznat, že šviha vtip tomuto kousku nechybí - dialogy a sympatičtí herci dělají holt hodně. ()

Mikino00

Pěkná romantická komedie, doplněná spoustou vedlejších postav, v hlavní roli s opět dokonalým Stewartem a zasazená do příjemného prostředí malého obchůdku. ()

Ollie235

,,Psychologically, I'm very confused... But personally, I don't feel bad at all." Všechno je přesně takové, jak jsem si to představoval - kouzelný příběh, příjemné prostředí malého obchůdku, elegance 40. let, skvělé dialogy a v neposlední řadě výborná ústřední dvojice. Dnes již známější americký remake patří k mým srdcovkám, ale přiznám se, že jsem v takto povedený originál ani nedoufal - jednoznačných 5*. ()

Ulrich

Skvele pohodovy filmek s vice nez sympatickym Jamesem Stewartem a takovou tou love-spreading atmosferou, ktera by u filmu natoceneho dnes vypadala uz jako kyc. Mne to rozhodne zlepsilo naladu. ()

Tumáš

Hodně dobrá zábava, která postupně vrcholí až ke strhujécému závěru, který odhalí to, že James Stewart nemá křivé nohy, a proto se do něj Margaret Sullivan zamiluje :-) ... škoda, že jsem viděl You've got mail dříve, než toto, je to hodně dobré - 90% ()

Gastovski

Další parádní veselohra z pokladnice Ernsta Lubitsche s (jak jinak) vynikajícím hereckým obsazením, decentní romantikou a velmi příjemným humorem. ()

Evander

Přesto, že mám rád staré romantické filmy, "Obchod za rohem" není mým šálkem kávy. Není vyloženě špatný, ale něco těžko popsatelného mu chybí, aby mě dokázal zaujmout. ()

mi-ib

Hlavní postavy a scény v obchodě jsou zábavné. Dokonce to zahraje i pěkně na city, když na Vánoce nechce být nikdo sám. Jenže ta romantická linka nakonec spíš škodí. Je vlastně víceméně omezena na dialogy, které ale spíš shazují řemen jinak pěknému tempu a velmi vtipnému vyprávění. ()

pepa3rd

Viděl jsem znovu po letech Lásku přes internet a všiml jsem si snad poprvé poznámky Schuylera Foxe (dědeček), o dopisování, tenkrát ještě bez internetu. Chtěl jsem si tak doplnit vzdělání a musel tenhle film vidět. Překvapilo mě jak moc je to jiný film, protože se dá říci, že společnou mají jen základní kostru, co by se dala popsat jedinou větou. Dá se říci, že zůstáváme značně na povrchu a postavy k nám ani  nepromlouvají svým vnitřním hlasem a ani z obsahu dopisů se moc nedovíme. Je to spíše situační komedie, která sleduje osudy několika postav, které spojuje zaěstnání v jednom krámku. Celkově ale spokojenost, 70 % ()

haWranka

Moc se mi tenhle film líbil. Ta atmosféra, vedlejší postavy, slovní přestřelky, to všechno bylo opravdu skvělý. Ovšem je tu něco, co mi vlastně zkazilo ještě větší požitek - hlavní hrdinka. Byla mi totiž silně nesympatická od začátku do konce, a to je u romantickýho filmu velkej problém. Asi budu mít vždycky radši Lásku přes internet. ()

neo93

Strašně hezký a příjemný film. Snímek se točí kolem obchodu Matuška v Budapešti a jeho pracovníků. Sledujeme nerudného majitele, který nejde daleko pro silné slovo, poslíčka Pepiho, který musí splnit  každé přání svého šéfa, staršího obchodníka Pirovitche, jenž snaží především uživit svou rodinu, upovídaného prodavače Vadašiho, který dokáže každého otrávit, tak i další prodavačky. Děj se však především zaměřuje na nejzkušenějšího z obchodníků, Alfreda Králíka, který je hned po řediteli podniku nejvýše postaveným zaměstnancem. Král by rád za svou poctivou a  spolehlivou práci dostal přidáno, ale to se mu nedaří. Poměrně klidné vody provozu rozvíří příchod Kláry Novákové, která záhy dostává práci v  obchodě, ačkoli z počátku byla odmítnutá Králíkem. Ještě větší kolotoč se roztočí po tom, co majitel Matuška je odvezen do nemocnice a  následně je pan Král pověřen vedením společnosti. Navíc se nám začne pěkně rozvíjet jeho  milostný život, podobně jako u slečny Novákové. Po trošku pomalejší první polovině snímku, se film v druhé části pořádně rozjede a není nouze  o velmi veselé a vtipné scény a dialogy. V nich zejména excelují James Stewart a Margaret  Sullavan v hlavní romantické dvojici. Rovněž Frank Morgan jako šéf Hugo Matušek je skvělý. Ve své podstatě jednoduchá komedie, která ovšem o to více dokáže potěšit. ()

PhoenixSwan

Lásku lze najít přes dopisy, internet či číhá za rohem, blíž než by vás to mohlo jen napadnout. Ernest Lubitsch natočil film nejen o lásce, ale hlavně o tom, že dokud člověka pořádně nepoznáte, nemůžete ho vůbec soudit. Nevíte co se v něm skrývá, jaké má koníčky, jestli je empatický, má rád poezii nebo čeká na velkou romantickou lásku přímo podlamující kolena. Bohužel si to moc lidí v dnešní době neuvědomuje a má vás zhodnoceného během deseti sekund. James Stewart a Margaret Sullavan byli moc příjemný pár a jejich vzájemné škádlení bylo radost poslouchat. ()

wege

Ponořil jsem se hodně do dávnověku. Krásně to ukazuje, že i tehdy dokázali psát krásné scénáře, herci uměli hrát a režisér umět vybudovat atmosféru. Nicméně k dokonalosti to má ale pořád daleko, moc totiž nefunguje ta chemie mezi hlavními hrdiny, a hlavně ten vývoj je hodně zkratkovitý. V některých filmech z té doby to zvládli daleko lépe. Pořád to je ale o hodně parníků lepší než ta moderní předělávka. ()

luke_bunda

Naprosto skvělej film s okouzlujícím Jamesem Stewartem a Margaret Sullivanovou. Z celého filmu sálá pohodová vánoční atmosféra (řekl bych že i více než z "klasického" vánočního "Život je krásný") a navíc je film opravdu velká legrace. Remake "Láska přes internet" je rovněž povedenej,ale v tomto filmu se podařilo tvůrcům komedii rozehrát ještě o stupníek více.... ()

Hawaj

Americká situační komedie z centra Budapešti, která mi zlepšila vánoční náladu. Jako vždy realistická a rozvážně baječný James Stewart prožívá radosti a strasti svého života v mikrokosmu budapeštské galantérie, kde každý z hráčů vyšhvihnul svou roli na jedničku a všichni spolu stvoří báječný barvitý lidský příběh. V roli jeho partnerky bych spíše očekával někoho hvezdějšího a výraznějšího jako třeba Katharine Hepburnovou protože Margaret Sullavanová místy ztácela drajv a její role by zasloužila větší polarizaci a více emocí, aby mě to vzalo úplně. Taky mě překvapilo jak málo tam bylo maďarských jmen. Všechna ta příjmení byla spíš česko-vídeňská než maďarská. ()

PlayEasy

K tomuto snímku nás přivedly 2 faktory: bezmezný respekt k Jimmymu Stewartovi a náš vztah k Lásce přes internet. A přestože se oba filmy v mnohém hodně liší, Obchod za rohem nám přirostl k srdci taky :) Kouzla, vtipu, dobré nálady a především poctivého filmového řemesla je tu na rozdávání - to se dnes jen tak nevidí! 90% ()

jakoby

Prekvapily me ceske jmena a jejich anglicka vyslovnost , umistneni do Budapesti a ze tohle je predloha pro uplne jiny film. Ach to byla doba , samy gentleman a lady a pohoda...Takovych filmu neni nikdy dost. Videla jsem v originalnim zneni. ()

pollstro

Romantická komedie ve velmi jemném stylu. The Shop Around the Corner jednoznačně není zábavnou a vtipnou romantickou komedií. Celý film stojí na velmi decentním a hravém scénáři, který nabízí usměvavé dialogy a momenty mezi hlavními postavami a především díky režii Ernsta Lubitscha, jehož povedený styl vyprávění dává možnost nahlédnout do každé postavy zvlášť a plně tak ocenit jejich charaktery a vyvinout si k nim sympatie. Prostředí Budapeště, do kterého je příběh zasazen, je absolutně nevyužito a jedná se o pouhou snahu zefektivnit příběh. James Stewart ve své klasické roli, kterému poněkud zdatně asistuje méně známá Margaret Sullavan, přičemž bez ní by film absolutně ztratil na kráse a úsměvu. Nádherně odvyprávěný milostný příběh skvěle využívající svůj originální nápad v podobě tajemného dopisování dvou zaměstnanců, kteří se vzájemně nedokážou vystát a zároveň si neuvědomují, že se do sebe nevědomky zamilovali jako anonymní dopisovatelé. ()