V čase rozkvetu Napoleonovej vlády sa François Vidocq (Vincent Cassel) stal legendou. Slávnemu zločincovi sa podarilo dvadsaťsedemkrát utiecť z najznámejších väzení vo Francúzsku. Po svojom poslednom veľkolepom úteku zmizne z očí podsvetia i verejnosti, žije inkognito ako obchodník s tkaninami a všetci ho považujú za mŕtveho. Zločinecká minulosť ho však dostihne vo chvíli, keď ho bývalí spoluväzni očiernia z vraždy, ktorú nespáchal. Aby dokázal svoju nevinu a dobré úmysly, dohodne sa s políciou, že vstúpi do jej radov a využije všetky svoje poznatky a schopnosti, aby vyčistil parížske ulice od zlodejov a vrahov. Výmenou za svoju slobodu sa zaviaže bojovať proti zločinu. Z odsúdenca sa stane hlavou francúzskej polície a skutočným vládcom Paríža. Začína sa príbeh plný tajomstiev na najvyššej úrovni moci, brutálnych vrážd a temnej atmosféry Paríža počas napoleonskej éry. (TV JOJ)

Mamutol

Podle Wikipedie, kde jsou o Vidocqovi zatím pouze 3 řádky zajímavých informací, jsem od filmu čekal mnohem víc. Tohle je taková šedivá telenovela, která končí tam, kde právě začíná to zajímavé, co jsem chtěl ve filmu vidět. Bohužel. ()

Aniki

Začátek mne tak otrávil, že jsem málem ani nedokoukal. Angelika hadr. Šablonovitej scénář nabízející hlavní hrdiny jak z červený knihovny: sympatický ničema Cassel, hrubiánský úkladný nepřítel, krásná zamilovaná děvucha versus femme fatal Kurylenko a pak koalice ve stylu Dannyho parťáků. Naštěstí se to vprostřed filmu zvrtlo, vítr zafoukal od naproti a od té vteřiny, kdy začnou úřadovat nájemní atentátníci, chytne snímeček krásnou dynamickou atmosféru. Přičtěme kulisy, které jsou dechberoucí, kostýmy ala Chanel a najednou jde o koukatelnou televizní zábavu. Scénář sice z té své bídy nic nového vydolovat nedokázal, ale na konečnej průměr si to hráblo v pohodě. ()

jack_scott

Výborná životopisná detektivka ze skvělého prostředí císařovy Paříže, která má slušný drive, vynikající výpravu a dobovou atmosféru ,a  opravdu výborné herecké výkony. Zvláště závěr naprosto vynikající. Hláška "to by mě zajímalo, kvůli kterému blci tak čekáme", načež vyjde sám císař, je famózní. Stejně tak rozhovory (všechny) s Josephem Fouché, který byl rovněž zahrán naprosto skvěle. Po jejich posledním filmovém rozhovoru je cesta Vidocqa přes nádvoří plné drilujích vojáků úplná bomba, asi jedno z nejlepších zakončení u všech filmů všech dob.  85-90%. ()

mortishe

Za vlády Napoleona, François Vidocq, jediný muž, který unikl z nejpřísnějších věznic v zemi, je legendou pařížského podsvětí. Po posledním velkolepém útěku považovaný za mrtvého se bývalý odsouzený snaží zapomenout v masce prostého obchodníka. Jeho minulost ho však pronásleduje ​​a poté, co je obviněn z vraždy, které se nedopustil, nabídne policejnímu prefektovi dohodu: připojí se k policii, aby bojoval s podsvětím výměnou za svou svobodu. Navzdory výjimečným výsledkům musí čelit nepřátelství policejních důstojníků i zuřivosti ničemů, které se snaží dostat za mříže. ()

meda2016

Po vhození galejníků s koulí na noze do moře se navrší dost naivních scén. Málo je povedené. Ty výstřely bez varování říkají nejvíc. Vzpomínám na daleko lepší "Dobrodružství kriminalistiky". ()

Kushina

Hezký, ale zároveň smutný film, který nám celou dobu ukazoval, jak nevypočitatelná a zvrácená byla doba po francouzské revoluci a jak snadno se v ní dalo umřít. "Hlavní hrdina" který nebyl zlý, nebyl hodný, ale byl upřímný a chtěl jen svobodu, po tom co ale jeho přátelé byli zabiti proradným zmetkem jeho život dle mého opět ztratil smysl. Jak říkám, napětí a emoce té doby byly hodně cítit. 60% ()

fafejt001

ALE jo . Dobře natočeno , místy dost morbidní . Cassel byla dobrá volba . Mohlo tam být více politiky , aby to nebylo jen o zabíjení , vraždění , krvi atd . Nejsem cílovka a tudíž dám jen tři *** . Jak říkám dost morbidní , místy . ()

brasek

Slušný historický a dobrodružný snímok. Vcelku vo všetkom žiaľ iba mierne nad priemerom. V podstate sa divák nenudí, ale nie je tam nič originálne výnimočné. ()

BarVo

Asi som sa viac o Vidocqovi dozvedela z Dobrodružstiev kriminalistiky s polovičnou minutážou, pričom výborného Borisa Rosnera mám v pamäti dodnes. Nevadí. Je to trocha naťahované, ale atmosféra sehr gut, kostýmy a výprava takisto, historické akčné scény majú niečo do seba a najmä ... Cassel je Cassel. Nepovie skoro nič a aj tak mu patrí celý film. Čo som vlastne bola rada, lebo český dabing mal desný. ()

Ace.A.T.L.

Paráda. Vincent tomu da obrovský charismatický plus. Je to surový, drsný, skvěle a realisticky pojatý. Příběh sinej, režie super a atmosféra bezvadně hutná. Za mě zasloužený 4* a DOPORUČUJU ()

Scaevola

Paříž špinavá, temná a nepřátelská, až je s podivem, že by tam kdokoli chtěl žít, k tomu postavy, kterým nevěříte ani jediný úsměv, natož nějaké morální přesvědčení, a roubovaná snaha udělat z hlavního hrdiny (čili zrádce a práskače) čistého klaďase, přičemž v žádném případě nepopírám jeho přínos moderní kriminalistice. Jednoduše velice povedený historický krimithriller, který stojí za to, ačkoli hlavní protivník je poněkud nucený a zápletky z vyšší společnosti jdou do ztracena včetně role pro O. Kurylenko. ()

Karbos

Solidní záležitost ve švech směrech, vyzdvihl bych zejména hudbu, která byla opravdu podmanivá. Filmu se podařilo vtáhnout mně do děje a fandit hlavní postavě, za což můžou přesvědčivé herecké výkony. Hlavní padouch měl taktéž charisma. Poutavé byly také samotné dialogy postav, které tomu dodávali šťávu. Vytkl bych akorát trochu promrhaný potenciál v některých pasážích. Zejména na začátku, kdy film bere cestu Vidocqa dost hopem a jeho vzestup z bahna až na vrchol tehdejší francouzské smetánky (což bych logicky považoval za jedno z hlavních lákadel filmu), odbude v krátkém sestřihu scén, přičemž jsme z minuty na minutu nuceni se přizpůsobit skutečnosti, že z psance je najednou pomalu nejrespektovanější postava Paříže. V jiných pasážích bych mu ale zase ubral, protože se film chvílemi skoro až táhnul při romantických hrátkách  hlavní postavy s jinak líbeznou Kurylenko, snažíc se nás přesvědčit o hloubce a autentičnosti jejich vztahu. ()

PTuranyi

Kvalitne natočený akčný film s kulisami historického Paríža, inšpirovaný zrejme skutočnou osobou z doby Napoleona. Vincent Cassel sa v úlohe Françoisa Vidocqa púšťa do súboja s parížskym podsvetím. Produkcia je výborná a o veľmi dobrej úrovni hereckých výkonov nemôže byť pochýb. Horšie však je, že v snahe o dramatizáciu, so stupňovaním súbojov rastie nesmrteľnosť hlavných hrdinov. Záverečná tak bitka predstavuje neuveriteľný výkon superborcov počas ktorého Vidocq s vojvodom a Dubillardom porazia Nathanaëla s celou jeho bandou napriek množstvu smrteľných zranení. 70% ()

Pythonator

Syrové a atmosféricky dokonalé. Nemám, co bych vytknul. Snad jen ze začátku trochu nudnější rozjezd příběhu, ale jakmile stojí Vidocq u toho regálu se spisy a machruje, že ty spisy s největšími zločinci přemístí nahoru do té prázdné police zatčených... Pak je to prostě jízda. Držel jsem mu palce až do posledního záběru, kdy nonšalantně odkulhal mezi historické legendy. Jeho husarský parťák byl taktéž velmi sympatická postava a jeho znepřátelený kdysi parťák na útěku, to byl psychopat k pohledání, z jehož pohledu mrazí. Ženská část obsazení přímo okouzlující - Olinka i Freya Mavor potěšily. Skvělé hudební podbarvení a dokonalé kulisy a kostýmy vás vtáhnou díky vynikající kameře do příběhu a nepustí. Myslím, že tak dobrý historický film Frantíci dlouho nenatočili. ()

motyka52

Baví mě atmosféra špinavé Paříže, baví mě (ne)sympatičtí hrdinové. Zbytečně se to s ničím moc nemaže, pádí to dopředu, což je někdy možná trochu na škodu, ovšem aspoň to pěkně odsýpá. Vidocqova legenda je osekána na minimum, nicméně nečekal jsem akurátní historický exkurz. Nemusím to asi vidět znovu, ale pokračování bych si asi našel. Slabší čtyři. ()