V čase rozkvetu Napoleonovej vlády sa François Vidocq (Vincent Cassel) stal legendou. Slávnemu zločincovi sa podarilo dvadsaťsedemkrát utiecť z najznámejších väzení vo Francúzsku. Po svojom poslednom veľkolepom úteku zmizne z očí podsvetia i verejnosti, žije inkognito ako obchodník s tkaninami a všetci ho považujú za mŕtveho. Zločinecká minulosť ho však dostihne vo chvíli, keď ho bývalí spoluväzni očiernia z vraždy, ktorú nespáchal. Aby dokázal svoju nevinu a dobré úmysly, dohodne sa s políciou, že vstúpi do jej radov a využije všetky svoje poznatky a schopnosti, aby vyčistil parížske ulice od zlodejov a vrahov. Výmenou za svoju slobodu sa zaviaže bojovať proti zločinu. Z odsúdenca sa stane hlavou francúzskej polície a skutočným vládcom Paríža. Začína sa príbeh plný tajomstiev na najvyššej úrovni moci, brutálnych vrážd a temnej atmosféry Paríža počas napoleonskej éry. (TV JOJ)

filmmovier

Pilot do Dobrodružství kriminalistky? Proč ne. Vládce Paříže je akční, svižný, výpravný, výtečně natočený, skvěle napsaný, s výbornou atmosférou a s mimořádným Vincentem Casselem v hlavní roli. V hlavní roli Vidocqa, jehož život je dostatečně nosný a zajímavý, navíc tenhle díl se odehrává v mezidobí jeho zločineckou a detektivní kariérou, Paříž je krásně dobová a navíc je to mnohem, mnohem lepší, než jsem očekával, takže jsem náramně spokojen. Je to tady brutálně podhodnocený, neexistuje jediný důvod, proč by tento profil neměl být červený. Doufám, že bude dvojka. PS: Fantom Paříže mně bůhvíproč strašně nebavil, ale tohle je docela jiné kafe! ()

JohnSmith

Na Richeta je spoleh, je to zručný režisér, k tomu dobré obsazení a zajímavý příběh. Nebylo to vůbec špatné, ale že by mě to nějak oslnilo se říct nedá, ani vlastně nevím proč. ()

blackJag

"PODSTATNÉ JE PŘEŽÍT. ŽIVÍ MAJÍ POSLEDNÍ SLOVO." Francouzi za to umí vzít, obsazení (Vidocq Casselovi sedl náramně), výprava, super, jen scénář trochu hapruje, třebas postava Kurylenkové ve filmu supluje snad kůl v plotě, nebo nevím. 70% ()

sedm.1

Velké zklamání. Krom jako vždy výrazného Vincenta Cassela, sexy Freya Mavor a očekávaného podmanivého vizuálního zpracování dobové Paříže, zde nemohu již zmínit nic dalšího, co by mě na tomto snímku oslovilo. Zápletka mě ani trochu nebavila, nemá spád, poutavý vývoj, nemá zajímavé postavy, ani scény, velkou část filmu zaujímají jen nezáživné dialogy, v závěru mi pak chyběla jakákoliv gradace, a navíc zde chybí jakékoliv emoce a napětí. Akce se tu též prakticky nevyskytuje, ale především se zde tvůrcům k mému velkému údivu nepodařilo navodit ani nikterak výraznou atmosféru, což u tohoto druhu podívané upřímně nechápu, jelikož zde měla sehrát opravdu zásadní roli při výsledném dojmu, ale to je zřejmě také nezajímalo. Upřímně jsem pak očekával i o něco temnější, syrovější a drsnější podívanou, tvůrci ale spíš vsadili na decentnější konverzační kostýmové drama, jenže musím zopakovat, k tomu jim chyběla zajímavější zápletka a následně i přesvědčivější a zábavnější zpracování. Herecky to jinak samozřejmě táhne zmiňovaný Vincent Cassel, zůstal v tom ale až nezáviděníhodným způsobem sám, ostatní mu tu totiž jen mdle přicmrndávají. Celkově tak Vládce Paříže musím hodnotit lehce podprůměrně, vizuální podoba je sice v pořádku, nicméně to ostatní je prostě nepůsobivé a nefunkční. ()

klukluka

Zvolili z mého pohledu archaický, protože příliš romantizující přístup. Výsledkem byla celá řada klišé. Dnes se i historické filmy dělají syrovější, lidštější, celkově uvěřitelnější. Ta výprava- lokace, rekvizity, kostýmy byla ale ohromující a kdo si toho náhodou celou dobu nevšiml, tak ho určitě trknul poslední záběr. Možná lehce patetickej, ale každopádně velkej biják. ()

Hanys_

Historická jednohubka, na kterou si asi za pár měsiců už nevzpomenu. Přesto vizuálně hodně podařená výprava do špinavých Pařížských ulic. Cassel ještě nikdy vysloveně nezklamal. ()

Renfield

Je zvláštní, že mě více než samotný Vidocq zaujal jeho parťák Le duc. Ten zde má ovšem podstatně menší prostor, i když jeho chvíle přijde hned několikrát, zřejmě právě to stačilo. Třeba taková akce v podzemních chodbách je dokonalým vrcholem filmu a jeho výstup v ní je vlastně nezapomenutelný, ať už si o něm myslím cokoliv... totiž, chování postav mi v mnoha případech přišlo dost nadsazené, přehnané. Tenhle moment byl jedním z nich, přesto s ním problém nemám, jednoduše tam sedl dokonale a to je hlavní. Navíc celá scéna je, co se akce týče, velmi poutavě (dobově) natočena, má solidní kameru a především atmosféru, což nakonec platí pro celý nádherně špinavý film. Vidocqův příběh je i přesto, co jsem psal v úvodu komentáře, velmi zajímavý, o to víc, když ho výborně "tvrďácky" hraje Vincent Cassel. James Thiérrée se mu ovšem minimálně rovná, nakonec obsazení celé party je dokonalé. A co teprve různí zločinci, především typově velmi dobře vybraní. Přes to všechno se ale nemůžu zbavit pocitu, že jsem viděl výborný pilot televizního seriálu, co už. 75% ()

filipvrbik

Celkem nářez, frantíci ukázali, že mají na to natočit kvalitní historický krimi film se vším všudy... Začátek sice nic moc, vypadá to , že to bude blbost, ale pak se to rozjede, a je to dost zajímavé a Freya Mavor je hezčí než Olga Kurylenko :-)...80% ()

petikacka

Příjemně akční a napínavý film, který vypráví o zakladateli Sureté, Francois Vidocqovi...Přiznám se, že jsem jeho příběh znala z "Dobrodružství kriminalistiky", ale přesto nebo právě proto mě to zajímalo...A nejsem zklamaná...Ono by nebylo od věci, kdyby frantíci natočili životopisný film o této velké postavě francouzských dějin....Něco jsem si našla a byla to opravdu velice výrazná a významná osobnost, která se kupodivu i přes život, který vedla, dožila vysokého věku...Rozhodně to stojí za zhlédnutí...Za mě 85% ()

husokachna

Ze začátku mě Vidocq a jeho příběh spíš štval. Nejsem fanoušek těchto tmavých, historických rádoby biografických filmů, přiznám se, že ta francouzština tomu moc nepřidala a když Vidocq skládal svůj tým, nějak jsem to celý nechápal a očekával celofilmový opruz (terminus technicus). Ó jaké bylo mé překvapení, když jsem místo opruzu obdržel napínavou "lekci historie", užil si lásku, drama, zradu, napětí a s Vidocqem dýchal až do konce. Velké zásluhy má sympatické (ne nutně kvalitní, ale opravdu sympatické) obsazení, kdy zamilovat se do Olgy by nikdy nebylo jednodušší...nebýt Freyi, která taky chce kousek vašeho srdce. August Diehl je nyní potvrzeně boží a pustím si další filmy s ním, jen kvůli němu. A Vincent si hraje to svoje a jeho Vidocq je tajemný, tvrdý, protřelý, zvláštní, nedosažitelný....přesně tak si skutečného Vidocqa představuju. Taková třešnička na dortu je využití jednoranných bambitek v mnohamužných soubojích, to se často nevidí. Celkově vzato velký dobrý, není to ničím převratný, ale je to fajn poctivý řemeslo, který mě bavilo. Dávám čtyři akurátní, hlavy lehce oddělující gilotiny. ()

Bozvav

Dobře udělaný film dle velmi známého příběhu. (knihu miluji) Zdařilý vizuál, luxusní výprava, vše reálné, místy až drsné. Rozhodně věrohodnější zpracování, než naše české Dobrodružství kriminalistiky, byť na Borise Rösnera hned tak někdo nemá. Obsazení více než kulantní, hudba hodící se. Jako celek velmi dobrý filmový zážitek, jemuž dle mého nelze dát méně než čtyři étoiles. ()

BOURQUE

Príbeh Vidoqa je predovšetkým vďaka V. Cassel dobre zahraný, ale nie dobre natočený a režírovaný. Klasické „klišé“ šablóny, dej bez väčších neočakávaných scén. Záver pre mňa bol trošku sklamaním. Veľmi malá a prakticky nevýrazná rola pre O. Kurylenko. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Epero

Ako reálna historická postava je Vidocq naozaj zaujímavá a veľmi by som ocenil seriálové spracovanie. Tu máme film s plytkým príbehom a hoci vedia dať Francúzi filmom dobrú atmosféru a obsadili aj dobrého herca, dostávame žiaľ len priemerný výsledok. Pôsobí to skôr ako pilot k seriálu, keďže vidíme ako Vidocqa zatknú a ako začne spolupracovať s políciou. Máme zaujímavú zmes postáv, ktoré tvoria jeho tým, ale nik nemá výraznejší priestor a sú len do počtu. Tak isto záporáci, sú hnusní a páchajú ohavné činy, ale nie sú výnimočnejší, než iní gauneri. Vidocq zavádzal nové prvky do kriminalistiky a nemal jeden špecifický príbeh, ktorý by ho preslávil. Takže tvorcovia mali voľnú ruku a skončili s veľmi nevýrazným výsledkom, kde nie je vyzdvihnutý ani Vidocqov prínos, ani nejako drsne zobrazené Parížske podsvetie, ani nás nečaká originálne pátranie, ani zločin nie je nijako prevratný ale len prostý boj o moc v podsvetí. Aj ako miniséria by mohol byť film lepší, keby venoval dosť času postavám a riešeniu zločinu. Ale takto sa to degraduje na zatýkanie jednej kriminálnej bandy a následne pomsty za útrapy, ktoré Vidocqovi spôsobí nový „vládca“ Parížskeho podsvetia. ()

DAPDO

Škoda první asi třičtvrtěhodiny, kdy se to přelívalo trochu nepřehledně a rychle. Potom to ale chytlo silnej drive a ta druhá půlka filmu byla minutu od minuty lepší. 65% ()

Torgal

Drsný a špinavý historický film v hlavnej úlohe so zarputilým Casselom, ktorému tieto postavy vyložene sedia. Vrcholom bolo keď vstúpil do cely plnej grázlov ktorých pozatýkal a poriadne im vyčistil žalúdky, to bolo vyslovene lahôdkové. Príbehu nechýba napätie, akcia ani intrigy (hlavne v podaní akosi nadbytočnej a nevyužitej Olgy Kurylenko). Dejovo to ale nebolo veľmi objavné (bývalý trestanec začne loviť zločincov) a zvraty šuštia papierom (keď sa to hodí, tak Casselova parta sa objavuje priam zo vzduchu a zatýka zloduchov, neskôr sa deje presne to isté v opačnom garde). Záverečné čistenie zločineckého brlohu je uspokojivé, ale to množstvo mŕtvol, ktoré vyprodukovala dvojica chlapov je až absurdné. Inak ale solídna dobovka. 7-/10 ()