TY

• USA You
USA, (2018–2024), 39 h 24 min (Minutáž: 42–58 min)

Predloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado (viac)

E lan

První řada velmi originální, geniální představitelé v hlavní roli a vynikající prolínání myšlenek hlavního hrdiny a skutečného příběhu. Ta druhá už je docela ujetá a nedává moc smysl, třetí mi přijde pokračuje v sešupové tendenci. Škoda, ale dívat se na to pořád dál. Tzn. První řadu bych viděl na ****, druhá *** a třetí ještě uvidíme:-) ()

saluki

Myslim ze Dexter otevrel dvere serialum o roztomilych psychopatech a diky mu za to! Skoro az je mi lito, ze jsem nikdy nemela stalkera.. ()

departed

Už bych řekl takový netflixovský standard. Vraždy, krev, sex, nečekaný zvraty, dobrý námět (závan nostalgie směrem k Dexterovi) a Joeův voiceover přidává dost na atmosféře. Dost krát se stalo, že šlo You i proti diváckému očekávání a překvapilo svým vypiplaným scénářem, který ačkoliv není bez chyb (to asi ani žádný), tak musím říct, že byl určitě psaný s citem pro napínavý thriller se sympatickou hlavní postavou, i přestože se vlastně jedná o antagonistu. Držím mu palce. Má to dobrý náběh na to stát se novodobým alternativním Dexterem, snad si tvůrci neukousnou příliš velké sousto a budou se snažit držet věci v rámci příběhu při zemi. ___ Ne, očividně nemohli. Čtvrtá série dokazuje, že Netflix opravdu dokáže pojebat cokoliv dobrýho, co začne. Nemám náladu to detailně rozepisovat, ale kdo viděl a má aspoň trochu rozumu na to všimnout si, co tvůrci udělali špatně bude souhlasit. Hodnoceno: 4 série. ()

Cooller

scenaristé jsou určitě fanoušci dextera, protože joe je takový dexter naopak, žadny kod, žadna rozvaha a plány. řizen emocemi, nehledí na nasledky. Samozřejmě je to plne propagand a přiběh jak tomu v těhle připadech byva, dost upadá na kvalitě, ale jinak to neni zle ()

RAFT

Další skvělí seriál na Netflixu.Sice první řada je pro mě nejlepší .Seriál o psychopatovi,seriový vrah .Postava měla obojí.Příběh dobrý hned mě vtáhl do děje.80% ()

rezzzy

Nemám ráda plácání se v ničem a... 1. série: ... postava Beck mě v průběhu první řady neskutečně vytáčí, ale nedokážu říct, jestli je to herečkou (tak plytká Elizabeth Lail) nebo charakterem (tak beznadějná osobnost postavy Beck). Nepochopitelným faktem je to, že hlavní hrdina v podání Penna Badgleyho si vybere pro svoji obsesi tak neskutečně zbytečného a nezajímavého  člověka, a sice slečnu, která nedokáže vzít život pořádně do svých rukou, točí se v kruhu, nechá sebou mávat, je liknavá, nerozhodná, nemá vůli... ale co nejhůř, nemá pořádnou osobnost, do které by stálo se zamilovat. Ne, že by Serena nebyla mess ve chvíli, kdy utáhla Dana Humpreyho v Gossip Girl, ale měla v sobe to "něco drásajícího, co nemůžeš nechat být a musíš to mít", které Beck zde naprosto postrádá, což z ní dělá jen ten mess k nevydržení. Přirovnávat You k Dexterovi? LOL. Při vší úctě fakt ne. ()

Back_At

Za mě první episoda určitě nejlepší a pak to jde s kvalitou dolů. Posledních 3-5 episod se mi zdálo až zbytečných. 3* hlavně kvůli pilotu. ()

MarsVl

Serial je rozhodne zajimavy, klidny stalker Joe je super vypravec, mozna jsem toho stalkingu cekal trochu vic, od 4 dilu uz to bylo dost predvidatelne, ale i tak se mi to libilo, ten zacatek byl skutecne super. Silne 4* ()

Arkagas1989

Tak jo, máme tady další seriál z dílny Netflixu, tentokrát pod taktovkou američanů podle knihy You od Caroline Kepnes. Při projíždění komentářů na čsfd jsem si všimla hlášek typu:"byl jsem zvědavý co zase Netflix vymyslel a docela se povedlo.." Vážně mě poslední dobou mrzí, že lidi jsou líní hledat si informace jestli je ten seriál originální produkce, nebo jestli je podle knižní předlohy. Ale k samotnému seriálu - když jsem četla knihu, byla jsem nadšená, ale co z téhle knihy dovedl vytáhnout Netflix je jedno velké wau. Joe Goldberg, alias vedoucí v jednom New Yorském zapadlém knihkupectví, který trpí obsesivní poruchou a hledá vlastně "jen" pravou lásku. Stalker a vrah, který pro lásku k Beck udělá cokoliv (doslova). Jen je škoda, že Beck to nechápe a tak musí zaplatit vlastním životem. Příběh lásky, kde nechybělo nic, a přece všechno. Protože Beck ta dokonalá není.. Ale po tom, co se Joe vyhrabe z deprese se přestěhuje do LA, kde potkává Love. A je přesvědčený že Love je konečně ta pravá. V příběhu poznáváme jejího bratra Fortyho, správnyni domu Dellilah a její 15 letou sestru Ellie. I přesto, že Love pochází z rodiny, která ovládá skoro vše, je Joe, tentokrát alias Will přesvědčený, že ona má vše, co Beck neměla. Na scénu se ale vrací jeho první přítelkyně Candace, kterou se pokusil pohřbít zaživa... že by shoda náhod? Nebo jen velmi dobře naplánovaná pomsta? Ale Joe je stále Joe a proto si nevšiml, že Love, jeho dokonalá žena přeci jen není úplně v pořádku... Kdo je tady nakonec tedy opravdu psychopat? Opravdu moc se těším na 3.řadu a jsem uchvácená z hereckého výkonu Pana Badgleyho, který nejenže umí dokonalou mimiku obličeje a dokázal vše zahrát naprosto uvěřitelně, ale navíc jsem se zamilovala do jeho hlasu, který je prostě dokonalý. ()

curfew77

První série těsně, ale přeci jen za pět. Krom toho, že scénáristé velmi umně vykličkují z předvídatelného a nasměrují seriál málokdy tam, kam byste to čekali, totiž nabízí YOU i nesporný sociálně satirický přesah, který pozornější divák musí ocenit. Badgley z GOSSIPKY obsazený parádně a i když jsem zpočátku pochyboval o volbě Elisabeth Lail, rychle mě přesvědčila o opaku. Druhou sérii navzdory slabším hodnocením určitě zkusím. 85%.2. série. No, dalo se čekat, že ta hodnocení nebudou náhodná O třídu níž, ale pořád to dlouho šlo. Postavy Love a Fortyho jsou sice otravné až běda, ale drží to nahoře podzápletka s Delilah a Ellie. Bohužel to ale scénář nakonec vyřeší tím nejhorším možným způsobem, no a závěrečný díl už je opravdu dost zoufalost. 55% a silně pochybuju, že to třetí řada z tohohle blátíčka ještě zvedne. ()

mirkath1

Spoiler Dala bych plný počet, kdyby se mě nesnažili přesvědčit, že kdokoli přijde do prázdného bytu všude se svítí. ženy šukají pouze v podprsence, telefon když jsi v kleci se nevybije ani za 2 měsíce, zlomenina se ti zahojí bez mrknutí oka, nehty nedorůstají a vlasy nerostou, hovna asi nesmrdí a mýt se nemusíš, abys vypadala stále celkem dobře po velmi dlouhé době. Mimochodem hlavní osoba nemá kapku charisma a je to sráč. ()

shaacul

Romantický seriál očima psychopata. Myslí to upřímně a pro lásku by šel přes mrtvoly. Dala by se z toho sestříhat čtyřdílná soup opera i čtyřdílný horror. Kupodivu to spolu docela dobře funguje. Je zajímavé jak jsou skoro všichni ti "normální" lidé okolo snad ještě víc pokřivení než hlavní hrdina. ()

lajkaof

Příjemné překvapení! Nečekala jsem, že "Lonely boy" tak přesvědčivě zahraje zaporáka. První díly mě hned chytly, pak byl menší úpadek, ale poslední díly se fakt vydařily. Jsem zvědavá s čím přijdou v 2.serii. ()

MT_Y

1. Série = No, musím uznat že to bylo víceméně povedené, zkrátim to tak že víceméně taková love story jen ze stalkerem. Víceméně, mi ale nezbývá než se zde tohoto stalkera vlastně i zastat. Vlastně co udělal (zabití atd.) opravdu k tomu došlo až situačně, nebylo to úplně plánované, navíc neodřezával ji od kamarádek a u té jedné mrchy měl opravdu i pravdu, takže takový stalker nestalker, opravdu mi to spíš připomínalo love story, až Teda na úplným konci no, ale tak i to bych mu odpustil vzhledem k tomu co pro ní chtěl. Za mě asi takhle, spíš jsem ho litoval jakou sprominutim holčičku si to vůbec vybral. Na druhou sérii, se teprve vrhnu, takže tu okomentuji později. Za mě, jsem byl spokojený pěkný romantický seriál s komediálními prvky. Takže 98% 5 hvězd. ()

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

Kdy se vrátí Zaklínač a Stranger Things?

22.04.2021