Nori pochybuje o svých instinktech, Elrond se snaží dodržet svůj slib, Halbrand zvažuje svůj osud, Jižané se připravují na útok. (Prime Video)

Axident

Já se opravdu snažím, nebýt předpojatý a hledat v tom klady a ocenit všechnu tu práci a peníze, ale jde to dost těžko. Hlavně mi vadí ta až divadelní herecká manýra, herci přehrávají a pronášejí sterilní moudra. Chápu, že od LOTR nemohu očekávat autenticitu naturálního herectví a jistá teatrálnost k elfům atd patří, ale nemohu si k těm charakterům najít cestu. Paradoxně se mi to povedlo jen u hodně kritizované představitelky Galadriel, na kterou už jsem si zvykl. ()

Chermy

Máme za sebou pátý díl a já začínám být nefalšovaně naštvaný! Jak mohla tahle scénáristická břečka projít? Galadriel je definitivně ta největší megera filmového plátna! Protivná arogantní kráva, která snad ani není schopná vlídného slova... Númenorijci mají být urození silní bojovníci, kteří porazili vojsko největšího zla ve středozemi. Zkušení válečníci, kterým má nyní jedna elfka ukazovat jak se bojuje? A Bronwyn je najednou vůdce všech vesnic, které se schovaly za hradby? Proč bychom tomu měli věřit? A co tam pořád pobíhá ta dcera Elendila? Co chce? Koho to zajímá? A jejich "romance" s tím chcípákem od Ar-Pharazôna... kdy se to stalo? Proč? O co komu jde? A proč by nás to mělo zajímat? Proč jsou chluponozi takové arogantní svině a klidně by nechali jednu rodinu chcípnout na chvostu? Proč mě má zajímat protivný spratek od Bronwyn?! A co teprve bramborák Gil Galad?! Největší z elfů, legendární král králů... stále s charismatem nahnilé dýně... Moje nenávist k celému tomuhle dílu roste s každým dílem. Tak odfláklá scénáristika a casting se opravdu nevidí... je to jako by autoři byli pubertální děcka a plácali dohromady scény, které mají být cool při promítání ve školní družině a už vůbec nikdo to nezvládá propojit v nějaký smysluplný tvar.. Je mi úplně líto všech těch dalších talentovaných lidí, co se podíleli na produkci... od překrásné hudby, která je jak z jiného filmu, masek, setu... tolik práce a přitom taková blbost... ()

junglewar odpad!

Lobotomie pokračuje, urážka lidské inteligence, zločin proti lidskosti! ~ bohužel se vratili hobiti, kteří během teto epizody procestovali křížem krážem celou stredozem. I když se ostatní snažili krypla se zlomenou nohou zbavit, tak se jim to nakonec nepodařilo, tak začali aspoň spřádat plan na vraždu ve stylu okrást o povoz a nechat chcipnout v pustině. Ale písnička na začátku moc fajn = 5* (a toto je popis jen JEDNÉ ze zbytečných linek co tahle epizoda nabídla) ()

Spacecore

Jako německá TV fantasy na sobotní dopoledne by to bylo na 5 hvězd, takhle je to fakt průser. Možná kdyby se to sestříhalo, bylo by to lepší. Si vezměte, že na délku jsme někde tam, kde končily Dvě Věže, ale srovnatelně s dějem je to nikde. To je prostě špatně. Já chápu,, že se dneska seriály natahují, ale to není přístup, který si tahle látka zaslouží. Je to sranec. Dokoukáme s ženou první řadu a tím to hasne. ()

Baron Noktur

Výborná časť majúca tajuplnú mágiu a atmosféru zlého neznáma, ktorými tak oplývala Jacksonova trilógia. Vyzdvihol by som predovšetkým hudbu, ktorá je tu konečne výpravná ako sa patrí a už nie je taká "opatrná" ako v predchádzajúcich dieloch. Obzvlášť úvodná pieseň je prekrásna (Komu pripomenula Christmas Star od Johna Williamsa ako mne?). Iste, dalo by sa tomu vyčítať pár zvláštnych pasáží ako napr. radikálny obrat v myslení tej krčmárky, ktorá prednedávnom pôsobila ako vodkyňa nejakej armády, no tu je už rozklepaná strachom, alebo trápna Isildurova príbehová linka,. avšak ani to avšak tento diel nezhadzuje. Poetickosť, zasnenosť a dramatickosť v "Odchodoch" je totiž veľmi silná, a to je, čo ja v Pánovi prsteňov hľadám predovšetkým. ()

• Gil-galad (Benjamin Walker) oslovuje Elronda (Robert Aramayo) „Peredhel“. Znamená to „Půlelf“ v sindarinštině, což je nářečí elfů, které vzniklo až ve Středozemi z jejich původní řeči, která se nazývá Quenya. (spacemaster)